Geplaatst op: 13-07-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Landal en Ruben Smit: Geen woorden maar daden

Landal en Ruben Smit: Geen woorden maar daden

Geen woorden maar daden, zo kunnen we het nieuwste initiatief van Landal GreenParks wel samenvatten. Dat deze bungalowketen de natuur hoog in het vaandel heeft staan, blijkt al uit de naam maar met de steun aan natuurfilmer Ruben Smit zet Landal mooie ambities om in daden.


Ecoloog en natuurfilmer Ruben Smit gaat een serie van vijf minidocumentaires maken over natuurgebieden in de omgeving van parken van Landal GreenParks. Doel is om mensen de omliggende natuur te helpen ontdekken aan de hand van bijzondere beelden van de bekende cineast, wiens nieuwste film WAD! op 1 oktober a.s. in première gaat in Leeuwarden, dit jaar culturele hoofdstad van Europa.


Landal GreenParks is een van de hoofdsponsors van Ruben Smit’s nieuwste natuurproductie WAD! over de Waddenzee. Deze ode aan het waddengebied is tot stand gekomen zonder subsidie. Daarom zijn sponsors, zoals Landal GreenParks, essentieel. Maar de samenwerking gaat verder dan alleen de film. Landal GreenParks krijgt de beschikking over exclusief foto- en filmmateriaal en Ruben Smit maakt vijf minidocumentaires in de vorm van vlogsover de natuurgebieden rondom de parken van Landal. De natuur van Zuid-Limburg en de Belgische Ardennen zijn al in beeld gebracht, afleveringen over Drenthe, de Veluwe en de Duitse Eifel staan voor de komende maanden op het programma.


Gasten natuur laten ontdekken

"In onze campagne roepen we gasten op om te komen ontdekken wat groen kan doen. De beelden van Ruben Smit vormen een uitgelezen kans om onze gasten de prachtige natuur op en rondom onze parken te laten zien door de ogen van een bekende natuurexpert. We hopen hiermee onze gasten te inspireren om de natuur te ontdekken en te enthousiasmeren voor onze groene omgeving,” aldus Erik van Essen, commercieel directeur van Landal GreenParks.

Ruben Smit: "De natuur verrast mij elke dag; van een gierzwaluw die langsscheert door de lucht of een groene kikker die luidkwakend laat horen dat hij de beste is. Juist op vakantie hoor en zie je deze kleine dagelijkse cadeautjes vaak veel sneller. In mijn vlogs neem ik de gasten van Landal mee in de verrassende natuur die ik aantrof dichtbij de parken. Want als je weet waar je naar moet luisteren en kijken, dan kun je het zelf gaan beleven. En dat is toch altijd het allerleukste!”




Op 15 september is Ruben Smit te gast op Landal Esonstad, gelegen bij Anjum aan het Lauwersmeer. Hier presenteert hij zijn nieuwe boek, biedt belangstellenden een kijkje achter de schermen bij de totstandkomingWAD! en toont hij alvast enkele passages uit de film, die op 1 oktober in première gaat in het WTC in Leeuwarden.
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, bungalowparken, natuur

CELTH



||| Nieuws |||

20/02/26
Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
20/02/26
Meertalige bezoekerservaringen
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
20/02/26
Grootste indoorsportpretpark van Europa opent in Nieuwegein
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.
19/02/26
GeoFort opent interactieve AI tentoonstelling met Bas Haring
Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
18/02/26
Airbnb introduceert ‘Nu boeken, later betalen’ voor Nederlandse reizigers
Airbnb lanceert een nieuwe betalingsoptie voor Nederlandse gasten die wereldwijd verblijven boeken. Met de functie ‘Nu boeken, later betalen’ kunnen reizigers hun accommodatie alvast vastleggen zonder direct af te rekenen. De optie is beschikbaar bij in aanmerking komende accommodaties met gemiddelde of flexibele annuleringsvoorwaarden en moet zorgen voor meer flexibiliteit voor gasten én meer boekingskansen voor hosts.
17/02/26
Zeeuws toerisme krimpt: 5% minder overnachtingen in 2025
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.  
17/02/26
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen draagt Vierdaagsebed over aan jonge onderneemster Jet Beers
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
17/02/26
Duurzaamheid groeit: meer dan 850 vrijetijdsbestemmingen in Nederland officieel gecertificeerd
Steeds meer Nederlandse toeristische en vrijetijdsbestemmingen kiezen zichtbaar voor duurzaamheid. Ruim 850 locaties — van hotels en parken tot campings, wellness en zelfs bibliotheken — voldoen inmiddels aan de strenge eisen van Green Key en Duurzaam Gastvrij, de toonaangevende keurmerken in de sector.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...