Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 24-08-2018
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Doet u mee aan het onderzoek naar de toekomst van het vakantiepark?

Doet u mee aan het onderzoek naar de toekomst van het vakantiepark?
NRIT gaat samen met researcher Rolf Nijdam van hogeschool Saxion en RECRON het boek en digitaal platform ‘De toekomst van het vakantiepark’ ontwikkelen. In dit boek en platform wil hij ondersteund door feiten over vakantieparken, inzicht geven in de markt waarin ze opereren, en inspireren om tot een duurzame toekomst voor de branche te komen.

Om de huidige markt zo volledig mogelijk in kaart te brengen is input vanuit bedrijven en ondernemers uit de verblijfsrecreatie onontbeerlijk. Onder vakantieparken verstaan we campings, bungalowparken, groepsaccommodaties en alle mengvormen van deze bedrijven.


Wat zijn de uitdagingen?

De markt voor vakantieparken is volop in beweging. De binnenlandse markt is tussen de drie grote aanbieders CenterParcs, Landal GreenParks en Roompot Vakantieparken dan wel verdeeld, de uitdagingen zijn er niet minder om. Campings staan nog aan de vooravond van verregaande technologische ontwikkelingen en concentratie, individuele bungalowparken met de vraag bij welk samenwerkingsverband of boekingsplatform ze zich aansluiten en allemaal worstelen ze met de wispelturige en ongrijpbare consument, branchevervaging, sterke concurrentie van vliegvakanties en smalle marges. Om nog maar niet te praten over vakantieparken die ‘end of life’ zijn, parken die uitgeponde accommodaties willen renoveren, campings die worstelen met de camper of de keuze tussen een natuurlijke camping met weinig voorzieningen of een full service vijfsterren camping. Daarnaast willen beleidsmakers meer grip op de sector krijgen om negatieve effecten te voorkomen of juist het toerisme aan te jagen. Problemen en uitdagingen die om een gedegen en integraal fundament en inzicht vragen in de branche wat er tot op heden niet is.


Wat vragen we van ondernemers in de verblijfsrecreatie?
In de eerste fase willen we de huidige markt met een onderzoek onder vakantieparken zo volledig mogelijk in kaart brengen. We willen u dan ook vriendelijk vragen de enquête op http://onderzoek.nritmedia.nl/ zo compleet mogelijk in te vullen. Als u bepaalde gegevens niet kunt of wilt verstrekken, is dat geen probleem en kunt u deze vragen gewoon overslaan. Vanzelfsprekend worden de resultaten volledig vertrouwelijk behandeld en worden deze alleen voor dit onderzoek gebruikt. Resultaten van individuele bedrijven worden nooit gepubliceerd of anderszins met anderen gedeeld.


Wat krijgt u terug?

Natuurlijk willen we ook wat terug doen en krijgt u als eerste de samenvatting van het onderzoek ter beschikking. Als u daarin geïnteresseerd bent, vragen we u vriendelijk aan het eind van de enquête uw mailadres in te vullen.

Voor meer informatie over dit onderzoek kunt u contact opnemen met onderzoeker Rolf Nijdam van Saxion via r.g.nijdam@saxion.nl

Link: http://onderzoek.nritmedia.nl/
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, onderzoek, kampeerterreinen, campings, bungalowparken, groepsaccommodaties

CELTH



||| Nieuws |||

20/06/25
Exclusief voor leden
Provincie Limburg schiet musea te hulp
De drie provinciale musea in Limburg krijgen hulp van de Provincie om hun stijgende kosten te kunnen betalen.
20/06/25
Nieuw VVV Bezoekerscentrum Stavoren feestelijk geopend
Op donderdag 19 juni is het vernieuwde VVV bezoekerscentrum in Stavoren officieel geopend. Het nieuwe bezoekerscentrum richt zich op interactiviteit, beleving en inspiratie. Een van de blikvangers is een grote interactieve kaart van de IJsselmeerkust, waarmee bezoekers unieke plekken in de regio kunnen ontdekken.
20/06/25
Rode Kruis: gebruik je verstand bij warme festivals
Komend weekend lopen de temperaturen in Nederland met gemak op tot boven de 30 graden. Er staan diverse grote festivals op de agenda. Daarom doet het Rode Kruis een dringende oproep: bereid je goed voor, gebruik je gezonde verstand en luister goed naar je lichaam.
20/06/25
Exclusief voor leden
Recreatief fietsen in de lift: ontspanning en gezondheid als belangrijkste drijfveren
Het recreatief fietsen in Nederland zit in de lift. Nederlanders maken jaarlijks in totaal 532 miljo...
20/06/25
Groei Nederlands toerisme in april 2025: autonome stijging én gunstige vakantiespreiding
Het Nederlandse toerisme heeft in april 2025 een duidelijke groei doorgemaakt ten opzichte van april 2024. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg het aantal gasten met 459.000 en het aantal overnachtingen met ruim 2,1 miljoen. Deze stijging is deels toe te schrijven aan autonome groei in het toerisme, maar ook aan de gunstige ligging van de meivakantie en Pasen in 2025.
19/06/25
Vrijwilligers erfgoed en natuur krijgen waardering
Onder het motto ‘Handen uit de mouwen!’ werd zaterdag in vestingstad Hellevoetsluis de Provinciale Vrijwilligersdag 2025 feestelijk geopend door gedeputeerden Anne Koning en Meindert Stolk. De jaarlijkse bijeenkomst zette de duizenden vrijwilligers in het erfgoed en groen van Zuid-Holland in het zonnetje.
19/06/25
Corendon gaat samenwerking aan voor culinaire excursies
Corendon werkt sinds mei samen met het internationale platform ResiRest. ResiRest biedt food-excursies in onder meer de Turkse regio Antalya aan. Een uitrol naar andere destinaties staat op de planning.
19/06/25
Exclusief voor leden
BRO wordt Movares
"De naam BRO gaat verdwijnen en dat doet wel pijn", meldt de directie van BRO. "We gaan met 10 afzonderlijke bedrijven samen het nieuwe Movares vormen."

||| Agenda |||

24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...