Geplaatst op: 25-01-2018
Auteur: Tonny Klinkien / Marc Gerlings

Vacanceselect ontvangt toonaangevend travelife certificaat

Vacanceselect ontvangt toonaangevend travelife certificaat
Bohemian Lodge. Foto: Vacanceselect

Reisorganisatie Vacanceselect heeft het Travelife Certificaat ontvangen. Sinds de oprichting van deze Europese duurzaamheidstandaard, in 2007, zijn er nu slechts acht Nederlandse organisaties uit de reiswereld die hiervoor in aanmerking zijn gekomen. Vacanceselect voldeed aan meer dan tweehonderd criteria, alle gericht op zorg voor het milieu, die door een onafhankelijk expert zijn beoordeeld. Deze criteria zijn van toepassing op de interne organisatie, maar ook op het productassortiment, consumentencommunicatie en samenwerking met partners.


Travelife, opgericht met de steun van de Europese Commissie, is dé toonaangevende internationale duurzaamheidscertificering in de reissector. Meer dan 35 nationale reisorganisaties promoten de regeling bij hun leden, waaronder de Nederlandse ANVR, de British Travel Association ABTA en PATA, de Pacific Asian Travel Association. Het Travelife certificaat is vergelijkbaar met de FSC-standaard voor verantwoord hout en met de MSC-standaard voor duurzame vis.


Via deelname aan dit programma committeert Vacanceselect zich aan een zeer breed, intern en extern, duurzaamheidsbeleid. Het beleid wat Vacanceselect al jaren voert.


Duurzame activiteiten

  • In het buitenland zal zoveel mogelijk lokaal personeel worden geworven, om reisinspanningen te beperken.
  • Samenwerken met partners die duurzaamheid hoog in het vaandel hebben staan en hiervoor erkende certificaten bezitten.
  • Met deze partners nieuwe duurzaamheidsacties ontwikkelen.
  • Nieuwe en bestaande kampeeraccommodaties aanpassen aan strenge milieueisen.
  • Medewerkers stimuleren gebruik te maken van het openbaar vervoer.
  • Het zojuist geopende, hoofdkantoor wordt ook in de toekomst ingericht met zoveel mogelijk gerecycled meubilair.


Duurzame productontwikkeling 2018: Bohemian Lodge

Vacanceselect is onlangs door de ANVR genomineerd voor de ‘Sustainable Travel Award’ 2018 vanwege de ontwikkeling van de Bohemian Lodge. Een verouderde stacaravan (mobile home of chalet) veranderde na een grondige metamorfose in een stoer, comfortabel glampingonderkomen. Tijdens de Vakantiebeurs is de lodge geïntroduceerd. Het idee er achter is om de 2000 verouderde caravans die bij campings in Zuid-Europa staan een nieuwe fase in hun levenscyclus te geven.
Trefwoorden: toerisme, duurzaam, duurzaamheid, reizen

CELTH



||| Nieuws |||

02/07/26
Actie wittebroodsweken Taylor Swift in Kunstmuseum Den Haag
Het zal je vast niet ontgaan zijn, de geruchtenmachine over het huwelijk van megaster Taylor Swift draait op volle toeren. Het Kunstmuseum Den Haag speelt daar handig op in met de Wonderstruck jurk van Taylor.
02/07/26
Exclusief voor leden
Mensen in groene woonomgeving doen minder beroep op geestelijke gezondheidszorg
Groen in de wijk helpt niet alleen tegen hittestress maar legt ook minder druk op de geestelijke gezondheidszorg. Dat blijkt uit een studie van de Open Universiteit in samenwerking met de grootste Vlaamse zorgverzekeraar CM.
02/07/26
Verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ van start
De verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ is van start gegaan; een voortzetting van de verkiezingen die de ANWB jarenlang organiseerde en vorig jaar door een nieuw team werd omarmd.
02/07/26
Hoe bedrijfstrainingen bijdragen aan een betere samenwerking
Goede samenwerking ontstaat zelden vanzelf. Teams bestaan uit mensen met verschillende karakters, communicatiestijlen en verwachtingen, en juist daar loopt het in de praktijk vaak vast. Bedrijfstrainingen zijn een effectieve manier om die samenwerking structureel te verbeteren: niet met losse theorie, maar met vaardigheden die mensen de volgende werkdag al toepassen. In dit artikel lees je waarom samenwerking soms stroef loopt en op welke vijf manieren bedrijfstrainingen een team sterker, opener en effectiever maken.
30/06/26
28% plant vakantie in eigen land
De zomervakantie staat voor de deur en de vakantielust onder Nederlanders blijft onverminderd groot. Bijna negen op de tien Nederlanders (89%) zijn van plan om de komende twaalf maanden op vakantie te gaan. Vaker dan vorig jaar wordt voor een vakantie relatief dicht bij huis gekozen.
30/06/26
BUas viert 60 jaar
Dit jaar bestaat Breda University of Applied Sciences (BUas en voorheen NHTV) 60 jaar! BUas viert dat op vrijdag 11 september met een groots alumni event en tevens de opening van het academisch jaar.
30/06/26
Luxe op het water biedt meer dan alleen varen
Wanneer je denkt aan luxe op het water, komen beelden van glanzende jachten en kristalhelder water waarschijnlijk naar boven. Maar luxe watersport gaat verder dan alleen maar een boottochtje maken. Het draait om de hele ervaring: van het moment dat je aan boord stapt tot het moment dat je weer terugkeert naar de haven. Alles moet kloppen. Een beetje zoals in een vijfsterrenhotel, maar dan op het water.
29/06/26
Exclusief voor leden
Aanpassing concurrentiebeding maakt arbeidsmarkt flexibeler
Het kabinet past het concurrentiebeding aan. Het moet voor werknemers makkelijker worden om van baan te wisselen. Dit wordt nu te veel beperkt doordat te veel werknemers een concurrentiebeding hebben. Ook voor werkgevers is het daardoor moeilijker om personeel aan te trekken.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...