Geplaatst op: 08-12-2017
Auteur: Marc Gerlings

Uitzwaaien van themajaar 2017 de Stijl van Mondriaan tot Dutch Design

Uitzwaaien van themajaar 2017 de Stijl van Mondriaan tot Dutch Design

Het themajaar 2017 De Stijl, van Mondriaan tot Dutch Design is bijna voorbij. Centraal Museum in Utrecht neemt afscheid van het jaar met de tentoonstelling Bye Bye De Stijl. Deze beroemde moderne kunstbeweging is in allerlei tentoonstellingen getoond en herdacht. Het Centraal Museum verzorgt een van de laatste tentoonstellingen in het De Stijl-jaar, van 16 december 2017 tot en met 4 maart 2018.

Hedendaagse kunstenaars, van de jaren negentig tot nu, nemen iconen van Rietveld en Mondriaan als uitgangspunt om zich tegen af te zetten, te doorgronden of te persifleren.


In de tentoonstelling, met onder andere Collectief General Idea, Erik van Lieshout, Katja Mater, Mary Heilmann, Ding Yi, Barbara Visser, Marc Bijl, reageren de kunstenaars met hun werk op De Stijl of zetten zich juist af.Vertrekpunt van de tentoonstelling is een aantal onderdelen van de installatie Infected Mondriaan van het invloedrijke collectief General Idea. Als reactie op de Aids Epidemie maakte zijn kopieën van schilderijen van Mondriaan en stoelen van Rietveld, waarbij ze het geel vervingen door het door Mondriaan verfoeide groen.


Bart Rutten, artistiek directeur Centraal Museum: "Honderd jaar na de oprichting van het kunstenaarstijdschrift is De Stijl uitgegroeid tot een iconisch begrip. Zij staat voor compromisloze ambitie en verheven idealen die tot op de dag van vandaag kunstenaars inspireert, imponeert en sommigen ook irriteert. Deze kunstenaars houden de beweging van weleer springlevend."

De film over de tentoonstelling maakt de enorme invloed van De Stijl duidelijk op hedendaagse kunstenaars:

Trefwoorden: museum, cultuur, toerisme, themajaar, marketing

CELTH



||| Nieuws |||

24/02/26
Exclusief voor leden
Le Champion tekent drie jaar samenwerking met BUKO
Sportorganisatie Le Champion werkt samen met BUKO als nieuwe partner van drie evenementen in Zandvoort: het hardloopevenement de Zandvoort Circuit Run, het fietsevenement de Omloop van Zandvoort en het wandelevenement de 30 van Zandvoort.
24/02/26
Exclusief voor leden
Naar Curaçao voor concert Joling
Mondi Beach Club Curaçao vormt op 5 maart het tropische decor van een nagenoeg uitverkochte editie van Only Joling. Artiest Gerard Joling staat die avond met zijn liveband voor 1.500 bezoekers, met uitzicht op de Caribische zee. Een bewuste keuze van het Corendon management.
23/02/26
Exclusief voor leden
BCD sterker in NDC-boekingen
Zakelijke touroperator BCD behaalt een hoog percentage NDC-?boekingen en is een toonaangevende speler in de adoptie van NDC van American Airlines. Voor BCD een positieve ontwikkeling omdat New Distribution Capability (NDC) nog niet de grote standaard is zoals het GDS-boekingssysteem.
23/02/26
Den Haag krijgt eigen VVV cadeaukaart
Den Haag heeft er een nieuw, typisch Haags cadeau bij: de VVV Cadeaukaart Den Haag. Op donderdag 19 februari werd de kaart officieel gepresenteerd bij The Hague Info Store op station Den Haag Centraal.
23/02/26
Exclusief voor leden
Privésauna op het strand van Texel
Huur voor 1,5 uur jouw privésauna met uitzicht op het strand van Texel. Deze eerste mobiele sauna van het eiland staat op dit moment bij Paal 9. In de sauna is plek voor maximaal 5 personen.
23/02/26
Exclusief voor leden
Travelling Britain in Nederlandse handen
Travelling Britain, de Duitse specialist voor individuele reizen naar Groot-Brittannie en Ierland gaat over in Nederlandse handen. Dat maakte Tim Bennett, eigenaar en oprichter van Travelling Britain bekend: “na een lange periode, waarin we elkaar leerden kennen en appreciëren, ben ik blij mijn levenswerk te kunnen overdragen aan Rein De Laat, die Travelling Britain als nieuwe eigenaar vanaf nu verder zal uitbouwen en internationaliseren.”
23/02/26
Exclusief voor leden
Toeristen worden gewaarschuwd voor oorrobben
Vaccinatiepunt adviseert reizigers die zuidelijk Afrika bezoeken om afstand te houden van oorrobben. In Namibië en Zuid-Afrika is een uitbraak van rabiës vastgesteld bij deze zeeleeuwachtige, en inmiddels zijn er ook toeristen gebeten door een besmet dier.
20/02/26
Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.

||| Agenda |||

05/03/26
05/03/26 t/m 05-03-26: Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wél
Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wélVoor een evenwichtige stedelijke ontwik...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...