Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 06-12-2017
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

47 Nederlandse ANWB-topcampings

47 Nederlandse ANWB-topcampings
180 campings in Europa mogen zich ANWB Top camping 2018 noemen. Dat maakt de ANWB vandaag bekend. Van de 180 liggen er liefst 47 in Nederland, eentje minder dan vorig jaar. Daarvan zijn er vijf nieuw in de lijst. Vorig jaar omvatte de lijst 177 Europese topcampings.


ANWB Top camping is het predicaat voor campings die de maximale score van 5 sterren halen bij de ANWB campinginspectie. Deze campings behoren tot de beste campings van Europa en blinken uit in kwaliteit. Nieuw in de Nederlandse lijst zijn Scheldeoord, Ginsterveld, de Pampel, de Koeksebelt en de Pekelinge. Verdwenen zijn Hunzedal, Sluftervallei, de Heldense Bossen, Meerwijck, Vreehorst en het Winkel.


Als enige partij in voert de ANWB volledig onafhankelijke campinginspecties uit in Europa. Ook dit jaar werden weer 2.000 campings geïnspecteerd. De inspecteurs beoordelen op sanitair, terrein, zwemmen, recreatie en winkels & horeca. Omdat veel kampeerders het sanitair belangrijk vinden telt dit zwaarder mee in de eindscore. De score van een camping wordt weergegeven in sterren. Campings met 3 sterren of meer krijgen het predicaat ANWB Erkende camping.


Het maximaal haalbare is 5 sterren. Campings met deze score krijgen het predicaat ANWB Top camping. Ze hebben prachtig sanitair, een geweldig terrein en veel voorzieningen. Onder de 180 Europese ANWB Top campings zijn er maar liefst 47 in . Het kwaliteitsniveau van se campings is hoog. Alle ANWB Erkende en ANWB Top campings zijn te vinden op www.anwbcamping.nl


De Nederlandse Top Campings


Ardoer Camping, Westhove Aagtekerke

Ardoer Comfortcamping, Scheldeoord Baarland

Vrijetijdspark Beerze Bulten , Beerze

Camping De Paal , Bergeijk

Molecaten Park Flevostrand, Biddinghuizen

Ardoer Camping Ginsterveld, Burgh Haamstede

Ardoer Camping Tempelhof , Callantsoog

Vakantiepark De Krim , De Cocksdorp

Camping De Papillon , Denekamp

Camping It Wiid , Earnewâld

Camping TerSpegelt , Eersel

Camping De Wildhoeve , Emst

Ardoer Camping De Haeghehorst , Ermelo

Recreatiecentrum De Paalberg , Ermelo

Marveld Recreatie , Groenlo

Landgoed De Berenkui,l Grolloo

Ardoer Vakantiepark 't Rheezerwold, Heemserveen

Recreatiecentrum De Vogel , Hengstdijk

Camping De Pampel , Hoenderloo

Molecaten Park Bosbad Hoeven, Hoeven

Vakantiecentrum De Fruithof , Klijndijk

Vakantiepark De Kuilart , Koudum

Camping Lauwersoog , Lauwersoog

Vakantiepark De Luttenberg , Luttenberg

Camping Zonneweelde, Nieuwvliet

Ardoer Camping De Noetselerberg , Nijverdal

Camping De Koeksebelt. Ommen

Ardoer Camping De Pekelinge , Oostkapelle

Familievakantiepark Krieghuusbelten , Raalte

Ardoer Camping De Wijde Blick , Renesse

Ardoer Camping Julianahoeve , Renesse

Ardoer Strandpark De Zeeuwse Kust , Renesse

Camping De Molenhof , Reutum

Camping 't Veld , Rheeze

Kampeerdorp De Zandstuve , Rheeze

Sprookjescamping De Vechtstreek, Rheeze

Vakantiepark Het Stoetenslagh , Rheezerveen

Camping De Leistert , Roggel

Recreatiecentrum De Schatberg , Sevenum

Camping De Kleine Wolf , Stegeren

Vakantiepark Bergumermeer, Sumar

Campingpark De Bongerd, Tuitjenhorn

Ardoer Vakantiepark Ackersate, Voorthuizen

Kampeerpark De Boshoek, Voorthuizen

Vakantiepark Leukermeer, Well

Vakantiepark De Twee Bruggen, Winterswijk Miste

Vakantiepark Mölke, Zuna

Link: https://www.anwbcamping.nl/
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, campings, kampeerterreinen, nederland, erkenning

CELTH



||| Nieuws |||

16/07/25
Ga mee op inspiratiereis naar Montpellier – beleef de Europese recreatiesector van binnenuit
Van 3 t/m 6 november 2025 organiseert HISWA-RECRON samen met France-Compagnie opnieuw een unieke inspiratiereis voor recreatieprofessionals. Inmiddels hebben 23 ondernemers en managers uit de Nederlandse recreatiesector zich aangemeld voor deze exclusieve reis. Wil jij er ook bij zijn? Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar.
15/07/25
Sal weer in winteraanbod Corendon
Touroperator Corendon voegt het Kaapverdische eiland Sal weer toe aan het winteraanbod. Vanaf november 2025 vliegen reizigers drie keer per week (dinsdag, donderdag en zaterdag) met Corendon Dutch Airlines vanaf Amsterdam naar Sal.
11/07/25
Bosbranden en hitte in zuidelijk Europa
Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die dit weekend naar zuidelijk Europa trekken. De hulporganisatie roept mensen op om goed voorbereid met vakantie te gaan. Met flinke bosbranden en zeer hoge temperaturen in Frankrijk, Spanje, Griekenland en Turkije ligt een noodsituatie deze zomer op de loer.
10/07/25
TopParken opent eerste indoor Funzone op Bospark Ede
TopParken heeft afgelopen zaterdag haar eerste indoor Funzone geopend op Bospark Ede. De feestelijke opening trok veel belangstelling van vakantiegasten, woningeigenaren en medewerkers. De nieuwe speelfaciliteit is niet alleen toegankelijk voor parkbezoekers, maar ook voor mensen van buitenaf.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...