Geplaatst op: 13-09-2017
Auteur: Marc Gerlings

4.000 deelnemers conferentie Lung Health naar Den Haag in 2018

4.000 deelnemers conferentie Lung Health naar Den Haag in 2018
Foto: The Hague Convention Bureau
Gister kondigde demissionair minister Edith Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport aan dat in 2018 de Union World Conference on Lung Health in Nederland wordt gehouden. Deze jaarlijkse wereldconferentie richt zich op tbc-bestrijding en andere longziekten zoals astma en longontsteking, luchtvervuiling en anti-rookbeleid. KNCV Tuberculosefonds en de Gemeente Den Haag faciliteren dit congres dat van 24 tot 27 oktober 2018 zal plaatsvinden.

"Dit congres brengt ruim 4.000 artsen, wetenschappers, politici en patiënten bij elkaar met een gezamenlijk doel: tuberculose de wereld uit te krijgen,” zegt arts Kitty van Weezenbeek, Algemeen Directeur van KNCV Tuberculosefonds.

Het thema van de conferentie: Declaring Our Rights: Social and Political Solutions benadrukt het belang van politiek commitment en een op mensenrechten gebaseerde benadering. Beiden zijn nodig om tuberculose de wereld uit te krijgen en de wereldwijde bedreiging van tabaksgebruik, luchtvervuiling en andere longziekten te verminderen. Als stad van vrede, welzijn en recht biedt Den Haag een unieke omgeving om wetenschap, mensenrechten en internationaal beleid te verbinden.

José Luis Castro, Algemeen Directeur, The Union: "Tuberculose is de meest dodelijke infectieziekte ter wereld en treft vooral de allerarmsten. Dat 1,8 miljoen mensen per jaar sterven aan tbc - een ziekte die te genezen is – doet afbreuk aan de fundamentele rechten van de mens. Daarom organiseren we onze conferentie in 2018 in Den Haag, een stad met een historische traditie in de strijd voor sociale rechtvaardigheid. Er is geen beter passende plek dan Den Haag om dit standpunt met de wereld te delen en tot actie op te roepen.”
Trefwoorden: conferentie, congres, meeting, convention

CELTH



||| Nieuws |||

18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
18/03/26
Swipe technologie wint ververoersaward
De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.
18/03/26
Exclusief voor leden
Merkontwikkeling met ai
Kantar, marketing- en onderzoeksbureau, is een strategisch partnerschap aangegaan met Quilt.AI. Het eerste product door de samenwerking is de EvaluateExplorer.
17/03/26
Exclusief voor leden
Nala Village opent met eerste Horizon Festival
Op 18 en 19 juli vindt in de Achterhoek de eerste editie plaats van Horizon Festival, een nieuw tweedaags boutique festival waar internationale livemuziek en welzijn samenkomen. Nala Village is een nieuw concept in vakantieparken, sterk op duurzaamheid en natuurbeleving gericht.
17/03/26
Drenthe investeert in Nationale Parken op de grens met Friesland
De provincie Drenthe stelt €176.000 beschikbaar om Nationaal Park Dwingelderveld, Nationaal Park Drents-Friese Wold en Oerlandschap Holtingerveld verder te versterken.
17/03/26
Exclusief voor leden
Wie denken we dat we zijn?
Hoe ziet jouw familie, vriendengroep of sportclubje eruit als je jullie gezamenlijke verhaal zou vangen in één vlag? Vanaf 28 maart nodigt het Nederlands Openluchtmuseum bezoekers uit om dat zelf te ontdekken tijdens de nieuwe familieactiviteit Wie denken we dat we zijn?!
17/03/26
Eerste ACSI innovatie award uitgereikt
Campingspecialist ACSI heeft de eerste ACSI Innovation Awards uitgereikt. Uit handen van directeur Ramon van Reine ontvingen Camping De Lilse Bergen, Marveld Recreatie, Vakantiepark Eiland van Maurik en Henk Pen Campers & Caravans een award.
16/03/26
Gerard Kremer nieuwe voorzitter Raad van Toezicht Marketing Drenthe
Per 1 april wordt Gerard Kremer de nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht van Marketing Drenthe. Hij volgt Robert Berting op, die deze functie 9 jaar heeft bekleed.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...