Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 09-06-2017
Auteur: Marc Gerlings

Nederland terug in top 10 internationale non-corporate congressen

Nederland terug in top 10 internationale non-corporate congressen
Foto: Shutterstock

Nederland staat weer op de 10e plaats van de UIA-lijst. De Union of International Associations houdt bij hoeveel congressen in een land worden gehouden. We werden in 2016 met gemak verslagen door onze buurlanden België (nr. 3) en Duitsland (nr. 9).


De zakelijke markt is een belangrijke markt: ruim een kwart van alle buitenlandse bezoekers komt naar Nederland met een zakelijke reden. In 2016 besteedden bijna 4 miljoen internationale zakenreizigers in totaal circa 4,1 miljard euro. Van alle zakelijke bezoekers, komt zo’n acht procent voor een congres naar ons land. Bovendien geeft een congresganger relatief veel uit tijdens zijn verblijf in Nederland: gemiddeld ruim 1.200 euro per persoon per verblijf voor een zakelijk bezoek ten opzichte van 600 euro voor een vakantie.


Amsterdam 7e plaats Europese congresbestemmingen
Amsterdam heeft wereldwijd de 12e plaats ingenomen binnen de top congressteden. De hoofdstad is hiermee vier plaatsen gestegen. Binnen Europa neemt Amsterdam de 7e positie in waarmee ze twee plaatsen is gestegen naar de top.


Criteria UIA
UIA neemt in haar statistieken alleen associatie- en gouvernementele congressen op. De volgende criteria worden door UIA gehanteerd voor een internationaal congres:

· Minimum van 250 participanten of een beurs die tijdens het congres plaatsvindt

· Minimum percentage in het buitenland woonachtige deelnemers: 40 procent

· Minimum aantal nationaliteiten: 5

· Minimum duur van het congres: 2 dagen

Trefwoorden: congres, zakelijke reiziger

CELTH




||| Nieuws |||

13/08/25
Exclusief voor leden
Bezoekers ARTIS mogen eetbare planten proeven
ARTIS kennen de meesten als een dierentuin maar het biedt ook een tuin voor eetbare planten. Meer dan 22.000 planten, afkomstig van 220 verschillende eetbare soorten staan in de botanische tuin. Niet alleen de planteneters in het park eten ervan, ook bezoekers mogen proeven.
13/08/25
Exclusief voor leden
Met voeten in hert zand wordt de skivakantie geboekt
Sinds half juli ligt het aantal last minute zonbestemmingen bij touroperator Sunweb bijna 15% hoger ...
13/08/25
IVN pleit voor versterken samenwerking in Nationale Parken
Het schrappen van de bezuinigingen op de Nationale Parken twee maanden geleden leidt tot verdere versterking van de samenwerking in de parken.
11/08/25
Exclusief voor leden
Zijn vrijetijdsvoorzieningen voor Nederlanders beter bereikbaar geworden?
Het CBS komt vandaag met interessante cijfers over de nabijheid van vrijetijdsvoorzieningen. De algehele conclusie is dat Nederlanders niet ver hoeven te reizen naar locaties met vrijetijdsaanbod. Hoe de nabijheid van deze voorzieningen zich de afgelopen tien jaar heeft ontwikkeld, hebben we ook bekeken.
11/08/25
Exclusief voor leden
Vakantie geen luxe maar cruciaal voor welzijn en geluk
Vakantie is meer dan alleen ontspanning: het speelt een essentiële rol in persoonlijke ontwikkeling, welzijn en relaties. Dat blijkt uit inzichten van drie wetenschappers van de Radboud Universiteit.
11/08/25
Financiële druk op poppodia ondanks stijgende inkomsten in 2024
Het gaat niet goed met de Nederlandse poppodia. De inkomsten stijgen flink maar de kosten nog veel harder. Dat heeft tot gevolg dat een kleine zestig procent van de poppodia in de verliezen zit.
11/08/25
Better Places zet AI in voor snellere en slimmere impactmeting van reizen
Reisorganisatie Better Places maakt een grote stap in het verduurzamen van reizen door artificiële intelligentie (AI) in te zetten voor het meten van de impact van haar reizen.
06/08/25
Citymarketing als structureel instrument voor toekomstbestendig Alkmaar
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen roept Stichting Hart van Noord-Holland beleidsmakers op om structureel te investeren in citymarketing. De organisatie, verantwoordelijk voor de citymarketing van Alkmaar, presenteert een integrale visie waarin bezoekers, bewoners, bedrijven en talenten centraal staan. Het doel: een aantrekkelijke, leefbare en economisch vitale gemeente.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
03/09/25 t/m 07-09-25
03/09/25 t/m 07-09-25: Hiswa te Water 2025
In 2025 viert de Hiswa te Water haar 40ste editie in de sfeervolle Batavia Haven in Lelystad. Na een...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...