Geplaatst op: 17-05-2017
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Recordaantal passagiers voor easyJet

Recordaantal passagiers voor easyJet
Foto: easyJet

easyJet heeft in het eerste halfjaar van haar gebroken boekjaar 2016/2017 (1 oktober t/m 31 maart) een recordaantal passagiers vervoerd.


Het aantal passagiers groeide met 9% naar 33,8 miljoen. De bezetting van de vliegtuigen groeide van 89,7% in het eerste halfjaar van 2016 naar 90,2% in dezelfde periode in 2017. easyJet zette 8,4% meer capaciteit in. De totale opbrengsten groeiden met 3,2% naar 1,8 miljard pond waarbij de opbrengst per stoel uitkwam op 48,80 pond. De boekingen voor het tweede halfjaar lopen beter als in 2016, 55% van alle stoelen zijn verkocht, voor het derde kwartaal is 77% al verkocht.


easyJet maakte in het eerste halfjaar wel een fors verlies (212 miljoen pond ten opzichte van 12 miljoen pond een jaar eerder) maar verwacht dat in de tweede jaarhelft ruimschoots goed te maken en uit te komen op 372 miljoen pond winst. Het bedrijf heeft last van het zwakke Britse pond en de sterke concurrentie.


easyJet gaat binnen de bestaande overeenkomst met Airbus 30 vliegtuigen van het type A321 NEO kopen.

Link: http://mediacentre.easyjet.com/stories/10207
Trefwoorden: luchtvaart, low cost carriers

CELTH



||| Nieuws |||

04/07/26
Zwarte Cross gaat samenwerking aan met SpecialTV
SpecialTV en de organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, melden hun officiële mediasamenwerking aan voor de editie van 2026. SpecialTV maakt professionele televisie- en online producties met een team van mensen met een verstandelijke beperking, die ‘Specials’ genoemd worden.
03/07/26
Exclusief voor leden
Spanje en Spaanse eilanden populairder dan ooit
Nederlanders kiezen deze zomer vaker voor Spanje, ten koste van onder meer Griekenland en Turkije. Het aandeel van Spanje in alle zomervakantieboekingen stijgt van 31 procent vorig jaar naar bijna 35 procent dit jaar, meldt touroperator VakantieDiscounter. Vooral de eilanden zijn populair.
03/07/26
Exclusief voor leden
Verkoop caravans stijgt verder
In het eerste halfjaar van 2026 werden 4.805 nieuwe caravans verkocht. Dat is 9,8 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee zet de stijgende lijn door die BOVAG en KCI eerder dit voorjaar al signaleerden.
02/07/26
Actie wittebroodsweken Taylor Swift in Kunstmuseum Den Haag
Het zal je vast niet ontgaan zijn, de geruchtenmachine over het huwelijk van megaster Taylor Swift draait op volle toeren. Het Kunstmuseum Den Haag speelt daar handig op in met de Wonderstruck jurk van Taylor.
02/07/26
Exclusief voor leden
Mensen in groene woonomgeving doen minder beroep op geestelijke gezondheidszorg
Groen in de wijk helpt niet alleen tegen hittestress maar legt ook minder druk op de geestelijke gezondheidszorg. Dat blijkt uit een studie van de Open Universiteit in samenwerking met de grootste Vlaamse zorgverzekeraar CM.
02/07/26
Verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ van start
De verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ is van start gegaan; een voortzetting van de verkiezingen die de ANWB jarenlang organiseerde en vorig jaar door een nieuw team werd omarmd.
02/07/26
Hoe bedrijfstrainingen bijdragen aan een betere samenwerking
Goede samenwerking ontstaat zelden vanzelf. Teams bestaan uit mensen met verschillende karakters, communicatiestijlen en verwachtingen, en juist daar loopt het in de praktijk vaak vast. Bedrijfstrainingen zijn een effectieve manier om die samenwerking structureel te verbeteren: niet met losse theorie, maar met vaardigheden die mensen de volgende werkdag al toepassen. In dit artikel lees je waarom samenwerking soms stroef loopt en op welke vijf manieren bedrijfstrainingen een team sterker, opener en effectiever maken.
30/06/26
28% plant vakantie in eigen land
De zomervakantie staat voor de deur en de vakantielust onder Nederlanders blijft onverminderd groot. Bijna negen op de tien Nederlanders (89%) zijn van plan om de komende twaalf maanden op vakantie te gaan. Vaker dan vorig jaar wordt voor een vakantie relatief dicht bij huis gekozen.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...