Kijk online terug naar de opening van het TRENDCONGRES 2017
Gisteren was bij NHTV in Breda het TRENDCONGRES Toerisme en Vrije tijd 2017. Met twee twee keynotes en achttien inspirerende sessies binnen zes aandachtsgebieden was dit het vakevenement van het jaar. Ruim 150 vakgenoten reisden af naar Breda en maakten alles zelf mee.
De deelnemers krijgen via www.toerismecongres.nl de komende week exclusief toegang tot alle beschikbare presentaties. Op het NRIT Media Vrijetijdsplatform en in Recreatie & Toerisme publiceren we de komende weken diverse artikelen over het congres.
Ook onze gastbloggers Lobke Elbers (TravelNext), Shannon Yska (Reiswerk), Laurien van der Vaart (Buitenpaden) en Karin Veldhuizen (Watersportcamping Heeg) doen op hun kanalen verslag van het congres. Hier een overzicht:
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
Tijdens carnaval in Breda (Kielegat) kunnen mensen met een ernstige beperking dit jaar makkelijker mee feesten dankzij een mobiele Changing Places toilet dichtbij het hart van het feestgedruis. De unit biedt voorzieningen die verder gaan dan een standaard rolstoeltoegankelijk toilet. Met deze faciliteit speelt de stad in op de behoefte van Nederlanders met een ernstige beperking die ook graag uitgaan en deelnemen aan evenementen.
Royal Schiphol Group heeft over 2025 sterke operationele en financiële resultaten gepubliceerd. Het jaar werd gekenmerkt door een verdere verschuiving naar stillere vliegtuigen, een stijgende passagierstevredenheid en aanzienlijke investeringen in de kwaliteit van de luchthaven.
Toerisme Vlaanderen vernieuwt het culinaire ambassadeurscollectief ‘Ambassadors of GOESTING’ om Vlaanderen wereldwijd sterker te positioneren als toeristische gastronomische topregio. De ambassadeurs geven internationaal lading aan het begrip 'goesting'.
VVV Nederland heeft Jet de Ranitz benoemd tot voorzitter van de Raad van Commissarissen. De benoeming gaat in op 15 februari 2026. De Ranitz is momenteel voorzitter van de Raad van Bestuur van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) en brengt ruime bestuurlijke ervaring mee op het gebied van strategie, organisatieontwikkeling en governance.
Komend weekend start de voorjaarsvakantie en vertrekken weer honderdduizenden Nederlanders richting de sneeuw. De sneeuwfun gaat steeds vaker samen met de roep om veiligheid op de drukke pistes. Na de helm is de vraag of alle skiërs de rugbeschermer moeten dragen.