Geplaatst op: 11-01-2017
Auteur: Marc Gerlings

74% onvoorbereid op reis maar technologie helpt reiziger

74% onvoorbereid op reis maar technologie helpt reiziger
Foto: Jaarbeurs

Bij de opening van de eerste vakdag van de Vakantiebeurs werd ook het probleem van de hulp in het buitenland bij problemen besproken. Liefst 74% van de reizigers geeft aan zich niet voor te bereiden op de reis. De overheid moet steeds vaker bijspringen. Digitale informatie en telefoonlijn, vorig jaar gestart, helpen ongeveer 3.000 mensen per dag.

Nederlanders maken veel buitenlandse reizen, maar bereiden zich minder goed voor. Dat blijkt uit onderzoek van NBTC-NIPO Research, in opdracht van het ministerie van Buitenlandse Zaken. In 2016 ging het om bijna 18 miljoen buitenlandse vakanties door Nederlanders. 74% van de Nederlanders die naar het buitenland gaat geeft aan zich niet voor te bereiden. Ze informeren zich niet over benodigde reisdocumenten, vaccinaties of de veiligheidssituatie ter plaatse. Dat zorgt er voor dat Nederlanders steeds vaker in het buitenland in de problemen komen.

Afgelopen jaar werd bijna 1000 keer door ambassades, consulaten of vanaf het ministerie in Den Haag hulp verleend aan Nederlanders in het buitenland, van verkeersongelukken, ziekenhuisopnamen tot vermissingen. Maar ook bij 12 moorden op Nederlanders in het buitenland kwam het ministerie in 2016 in actie.


Uit het onderzoek komt verder naar voren dat terreurdreiging voor 45 procent van de Nederlanders belangrijk is bij de keuze voor een vakantiebestemming. Pas daarna volgen gezondheid, criminaliteit, de politieke situatie, risico op natuurgeweld en het risico op verkeersongelukken.

Coup zorgt voor piek in reisadvies
Minister Koenders (Buitenlandse Zaken): "Je merkt dat mensen in deze roerige tijden behoefte hebben aan feitelijke informatie en advies.” Daarom is het ministerie 24 uur per dag 7 dagen per week bereikbaar op één centraal telefoonnummer: +31-247-247-247. Koenders: "Precies een jaar na de start van de nieuwe dienstverlening kunnen we concluderen dat het een groot succes is. We helpen en adviseren zo’n 3000 mensen per dag. Zo zijn we overal dichtbij.” Tegelijkertijd ziet het ministerie dat de reisadviezen steeds populairder worden. Die werden vorig jaar 2,5 miljoen keer bekeken. Dat is een verviervoudiging in 2 jaar tijd. Een uitschieter was het reisadvies Turkije dat op 16 juli, de dag na de mislukte coup, alleen al door 100.000 mensen werd geraadpleegd.


Start NL reist
Het ministerie slaat vanaf vandaag de handen ineen met andere organisaties om vakantiegangers actiever te wijzen op het belang van een goede reisvoorbereiding. Samen met onder andere de Douane, de GGD en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland lanceert het ministerie op de Vakantiebeurs het initiatief ‘NL reist’. Ook daarna blijven de organisaties samenwerken om aandacht te vragen voor een goede voorbereiding als Nederlanders op reis gaan.

Topics:Toerisme
Trefwoorden: reizen, gezondheid, dreiging

CELTH



||| Nieuws |||

30/06/26
28% plant vakantie in eigen land
De zomervakantie staat voor de deur en de vakantielust onder Nederlanders blijft onverminderd groot. Bijna negen op de tien Nederlanders (89%) zijn van plan om de komende twaalf maanden op vakantie te gaan. Vaker dan vorig jaar wordt voor een vakantie relatief dicht bij huis gekozen.
30/06/26
BUas viert 60 jaar
Dit jaar bestaat Breda University of Applied Sciences (BUas en voorheen NHTV) 60 jaar! BUas viert dat op vrijdag 11 september met een groots alumni event en tevens de opening van het academisch jaar.
30/06/26
Luxe op het water biedt meer dan alleen varen
Wanneer je denkt aan luxe op het water, komen beelden van glanzende jachten en kristalhelder water waarschijnlijk naar boven. Maar luxe watersport gaat verder dan alleen maar een boottochtje maken. Het draait om de hele ervaring: van het moment dat je aan boord stapt tot het moment dat je weer terugkeert naar de haven. Alles moet kloppen. Een beetje zoals in een vijfsterrenhotel, maar dan op het water.
29/06/26
Exclusief voor leden
Aanpassing concurrentiebeding maakt arbeidsmarkt flexibeler
Het kabinet past het concurrentiebeding aan. Het moet voor werknemers makkelijker worden om van baan te wisselen. Dit wordt nu te veel beperkt doordat te veel werknemers een concurrentiebeding hebben. Ook voor werkgevers is het daardoor moeilijker om personeel aan te trekken.
29/06/26
Hans Haerkens voorzitter Nationale Parken
Donderdag 18 juni is Hans Haerkens benoemd tot voorzitter van de stichting Samenwerkingsverband Nati...
29/06/26
Exclusief voor leden
Eerste Utrecht City Walk meteen uitverkocht
Aanstaande zaterdag vindt de allereerste editie van de Utrecht City Walk plaats. Ruim 5.000 wandelaars uit heel Nederland trekken door de Domstad om al wandelend de mooiste én meest verrassende plekken van Utrecht te ontdekken.
26/06/26
Hoe zal de nieuwe Rijksbouwmeester ruimtelijke keuzes maken
De ministerraad heeft ingestemd met de voordracht van Cécilia Gross tot Rijksbouwmeester. Zij volgt Francesco Veenstra op, die tot 1 september 2026 Rijksbouwmeester blijft.
25/06/26
Exclusief voor leden
Metrostation Rhoon uitstappen en meteen in de natuur recreëren
De aansluiting van ov-punten op recreatie is een trend. De tweede van vier Groene Haltes in de provincie Zuid-Holland is open. Vanaf nu is metrostation Rhoon officieel een Groene Halte.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...
02/11/26
02/11/26 t/m 02-11-26: Global European Marketplace 2026
Are you looking to connect with international buyers and grow your business?Become a member of ETOA ...