Geplaatst op: 11-08-2016
Auteur: Ton Vermeulen
Nrit Media

Groningen Airport Eelde verliest veel passagiers

Groningen Airport Eelde verliest veel passagiers

Het lijkt wel of van de Nederlandse luchthavens Groningen Airport Eelde het eerste slachtoffer is van de geopolitieke instabiliteit en terrorisme. De eerste jaarhelft verloor de luchthaven een vijfde van haar passagiers. Andere regionale luchthavens groeiden juist of wisten zich te stabiliseren.


De luchthaven van het noorden verwerkte in de eerste zes maanden van dit jaar 68 duizend passagiers, dat waren er 18% minder dan in dezelfde periode van 2015. De luchthaven had in het begin van dit jaar vooral last van recente politieke ontwikkelingen in Turkije en de vluchtelingencrisis in Griekenland en Turkije eerder dit jaar waardoor vluchten naar Kos en Turkije moesten worden geschrapt.


Ook in mei en juni verloor Groningen-Eelde veel passagiers (10.117). Nog in de zomer moest Corendon een vlucht naar Bodrum schrappen en nu heeft Corendon aangekondigd om ook de laatste vlucht naar deze bestemming uit het schema te halen. Positief is dat vanaf 19 september SAS twee maal per dag op de hub Kopenhagen gaat vliegen.


Maastricht-Aachen verwerkte 17% meer passagiers, Rotterdam bleef stabiel en Eindhoven verloor weliswaar 1% maar daar was in juni de luchthaven vanwege onderhoud aan de baan enkele weken gesloten.


Tabel 1: Passagiers op Nederlandse luchthavens, 1e halfjaar 2015-2016


Passagiers Mutatie
Amsterdam Airport Schiphol 29.662.412 10%
Rotterdam The Hague Airport        822.659 0%
Eindhoven Airport 2.043.973 -1%
Maastricht Aachen Airport 98.911 17%
Groningen Airport Eelde 67.745 -18%
Totaal luchthavens van nationaal belang   32.695.700 9%

Bron: CBS


Trefwoorden: Luchtvaart, luchthavens

CELTH



||| Nieuws |||

23/02/26
Exclusief voor leden
BCD sterker in NDC-boekingen
Zakelijke touroperator BCD behaalt een hoog percentage NDC-?boekingen en is een toonaangevende speler in de adoptie van NDC van American Airlines. Voor BCD een positieve ontwikkeling omdat New Distribution Capability (NDC) nog niet de grote standaard is zoals het GDS-boekingssysteem.
23/02/26
Den Haag krijgt eigen VVV cadeaukaart
Den Haag heeft er een nieuw, typisch Haags cadeau bij: de VVV Cadeaukaart Den Haag. Op donderdag 19 februari werd de kaart officieel gepresenteerd bij The Hague Info Store op station Den Haag Centraal.
23/02/26
Exclusief voor leden
Privésauna op het strand van Texel
Huur voor 1,5 uur jouw privésauna met uitzicht op het strand van Texel. Deze eerste mobiele sauna van het eiland staat op dit moment bij Paal 9. In de sauna is plek voor maximaal 5 personen.
23/02/26
Exclusief voor leden
Travelling Britain in Nederlandse handen
Travelling Britain, de Duitse specialist voor individuele reizen naar Groot-Brittannie en Ierland gaat over in Nederlandse handen. Dat maakte Tim Bennett, eigenaar en oprichter van Travelling Britain bekend: “na een lange periode, waarin we elkaar leerden kennen en appreciëren, ben ik blij mijn levenswerk te kunnen overdragen aan Rein De Laat, die Travelling Britain als nieuwe eigenaar vanaf nu verder zal uitbouwen en internationaliseren.”
23/02/26
Exclusief voor leden
Toeristen worden gewaarschuwd voor oorrobben
Vaccinatiepunt adviseert reizigers die zuidelijk Afrika bezoeken om afstand te houden van oorrobben. In Namibië en Zuid-Afrika is een uitbraak van rabiës vastgesteld bij deze zeeleeuwachtige, en inmiddels zijn er ook toeristen gebeten door een besmet dier.
20/02/26
Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
20/02/26
Meertalige bezoekerservaringen
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
20/02/26
Grootste indoorsportpretpark van Europa opent in Nieuwegein
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...