Geplaatst op: 08-01-2016 Auteur: Ton Vermeulen NRIT Media
D-reizen gaat VR-technologie groots inzetten
Er wordt
in de vrijetijdssector vooral veel over gesproken maar weinig mee gedaan, virtual reality. Met de
introductie van de Oculus Rift leek het snel te gaan maar na een spectaculaire
introductie in Nederland bij de Wereld Draait Door waar de bril presentator
Matthijs van Nieuwkerk zelfs op de knieën kreeg, viel het een beetje stil.
Alleen EuropaPark zet structureel de bril in een achtbaan in. D-reizen gaat de
VR-technologie nu groots inzetten op de Vakantiebeurs en de brillen gaan daarna
op toernee door Nederland langs alle 144 D-reizenwinkels in Nederland.
Een boottocht
over de Grand Canyon rivier, slenteren door de straten van Tokio, een
helikoptervlucht over Las Vegas of een onvergetelijke surfles bij Tahiti. De
ultieme vakantiebeleving ligt binnen handbereik met de Virtual Reality bril van
D-reizen. De reisorganisatie presenteert de primeur op de Vakantiebeurs die van
12 t/m 17 januari in de Jaarbeurs in Utrecht plaatsvindt. Aansluitend gaat de
D-reizen "VR tour” van start langs 144 reiswinkels in heel Nederland waarbij
bezoekers van de winkels virtueel hun droomvakantie kunnen beleven.
Tournee in 3D
De VR-vakantiebeleving wordt geïntroduceerd op de
Vakantiebeurs. Op de stand van D-reizen krijgen bezoekers de kans om de unieke
Samsung Gear VR Oculus zelf te ervaren en ter plekke een stukje vakantie 'echt'
te beleven. Na de Vakantiebeurs gaan de brillen op tournee door Nederland,
tussen 18 januari en 22 april. Op www.d-reizen.nl/virtual-reality
is het tourschema van de VR-brillen te vinden.
Al 50 jaar
innovatief
D-reizen viert dit jaar haar 50-jarig bestaan en laat met de
Virtual-Reality toepassing zien voortdurend vernieuwend te zijn. De Virtual Reality
bril wordt genoemd als dé tech-trend van 2016 en kent een groeiende
populariteit bij het grote publiek. Door virtuele vakantievoorpret te bieden,
voegt D-reizen een extra belevingsdimensie toe aan de reiswinkel. Zo wordt het
boeken van je vakantie bij D-reizen anno 2016 behalve snel en gemakkelijk,
extra leuk!
Vanaf 28 juni 2025 gelden regels voor de toegankelijkheid van websites en apps waarop bedrijven producten of diensten aanbieden. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat toezicht houden op de toegankelijkheid van e-handelsdiensten en elektronische communicatiediensten.
Steeds meer vakantiegangers kiezen bewust voor duurzame vakanties, maar wat betekent het eigenlijk als een camping ‘duurzaam’ is? JetCamp, het grootste zoek- en boekingsplatform voor Europese campings, brengt daar nu helderheid in. Het platform vermeldt voortaan bij steeds meer campings welke internationale duurzaamheidslabels zij voeren, zoals Green Key, EcoCamping, EU Ecolabel en ISO 14001.
Naar welke binnen- en buitenlandse bestemmingen reizen Nederlanders met de Pinksterdagen? Booking.com maakt drie top tien lijstjes met opmerkelijke bestemmingen. En ook op accommodatietype zien we een bijzondere top 5.
Beleving, gemak en verbinding staan centraal in een nieuwe samenwerking tussen VVV Hart van Limburg en het innovatieve boekingsplatform Smart-market. Samen willen zij het toeristisch aanbod in Midden-Limburg toegankelijker en aantrekkelijker maken voor bezoekers én ondernemers.
Kamperen in Nederland is dit jaar gemiddeld 5% duurder geworden, blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van campingspecialist ACSI. Daarmee blijft de prijsstijging in eigen land onder het Europese gemiddelde. De sterkste prijsstijgingen zijn te zien in Kroatië en Noorwegen.
De dertiende editie van fotografiebeurs Unseen, nu als onderdeel van Art Rotterdam, vindt eind maart 2026 plaats; dus niet, als eerder aangekondigd door de organisatie, komende september in de Amsterdamse NDSM Loods.
Volgens de nieuwste Global Outlook van IATA (juni 2025) zijn de vooruitzichten voor het passagiersvervoer door de lucht positief, maar niet zonder uitdagingen. Terwijl de vraag naar vliegreizen wereldwijd toeneemt, worstelt de sector met capaciteitsbeperkingen, veranderend reizigersgedrag en de noodzaak tot verduurzaming.
Op World Running Day (4 juni) kwam mooi nieuws van European Athletics naar buiten. Utrecht wordt gastheer van de derde editie van de Europese Kampioenschappen Hardlopen, die in mei 2029 plaatsvinden.