TUI geeft op Curaçao voorbeeld met afvalrecycling
Terwijl in Parijs de wereldleiders
het klimaat met een mooi akkoord proberen te redden, begint dat
natuurlijk bij het gedrag van de consument. Ook onze sector heeft een
grote verantwoordelijkheid en die voelen veel spelers. Plannen maken
is één maar gewoon de handen uit de mouwen steken twee. TUI geeft
op Curaçao het goede voorbeeld met ondersteuning van een
recyclingproject.
Tijdens de CHATA Sustainability
Conference lanceerde TUI Curaçao samen met Green Force een
recyclingproject voor bedrijven in het toerisme. Het doel van dit
project is om deze bedrijven op Curaçao te voorzien van
recyclingstations, bestaande uit drie afvalbakken. Hierin worden met
name plastic flessen en aluminium blikjes opgevangen voor recycling.
Recycling partner Green Force ontving van de TUI Care Foundation een
donatie voor de aanschaf van de stations, evenals voor de speciale
apparatuur benodigd voor de verwerking van het ingezamelde plastic.
Voorbeeldwerking
Het eerste complete recycling station
werd tijdens de conferentie in het Santa Barbara Resort aangeboden
aan CHATA voorzitter Wil Vogels, tevens General Manager van het Lions
Dive & Beach Resort. Timo Brouwer van Green Force en Caroline
Härtel van TUI deden een oproep aan de sector om zich bij het
initiatief aan te sluiten en als branche het voorbeeld te geven aan
het eiland. De eerste 33 afvalstations zijn gefinancierd door TUI
Care Foundation en worden geplaatst bij de partners van Green Force.
TUI hoopt met dit project een voorbeeld
te zijn voor andere partijen op het eiland en hen te inspireren
verantwoordelijkheid te nemen richting een volledig effectief
afvalmanagement en daarmee schoon en gezond Curaçao. Zo steunt TUI
ook de ontwikkeling van een lespakket over plastic en recycling voor
schoolkinderen op het eiland.
Sustainability Conference
De Sustainability Conference werd
bovengemiddeld goed bezocht door zo’n tachtig CHATA-leden en
belangstellenden uit de private en publieke sector. Fabien Cousteau
sprak over Ocean Conservation, voormalig premier Don Martina over
Ground Water Preservation, Green Force en TUI over het belang van
recycling, Gisette Seferina over het Blue Halo initiatief en Jan
Westra van Priva over Sustainable Food Production.
Trefwoorden: duurzaam toerisme, curacao
|
|
17/04/26
In 2025 verbleven er 52,2 miljoen gasten in Nederlandse hotels, op campings en op huisjesterreinen. Dat is bijna 2 procent meer dan in 2024.
|
17/04/26
GeoFort in Herwijnen heeft het aanbod uitgebreid met een nieuwe mogelijkheid voor volwassenen om het historische deel van Fort bij de Nieuwe Steeg te verkennen. De introductie speelt in op de groeiende belangstelling voor erfgoed en de geschiedenis van de Nieuwe Hollandse Waterlinie.
|
17/04/26
Het ommetje van Oude Pekela is gekozen tot Mooiste ommetje van Groningen. De bedenkers van de route winnen de volledige aanleg ervan door Landschapsbeheer Groningen, ter waarde van 10.000 euro.
|
17/04/26
Bekende toeristische destinatie Valkenburg viert een wielerfeest aanstaande zondag. De Amstel Gold Race bestaat op zondag 19 april 2026 60 jaar. 15.000 recreatieve renners fietsen de toerversie.
|
17/04/26
Door de sterk gestegen kerosineprijs, zal KLM een aantal onrendabele vluchten uit zijn schema halen. De passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten. De meivakantie komt niet in gevaar.
|
15/04/26
ACSI, boeking- en mediaplatform in de campingsector, kondigt vandaag de lancering aan van ACSI Broker Services, een gespecialiseerd pan-Europees brokerplatform gericht op fusies en overnames van campings en vakantieparken.
|
15/04/26
Tijdens de voorjaarseditie van de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) is Daniël Pardijs verkozen tot nieuw bestuurslid. Pardijs vult hiermee de positie die is vrijgekomen bij het aftreden van Gerard van Duykeren in november 2025.
|
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.
|
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
19/05/26
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
10/06/26 t/m 13-06-26
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
|
|