Geplaatst op: 01-12-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Transavia stationeert vier vliegtuigen in München

Transavia stationeert vier vliegtuigen in München
Transavia heeft haar zevende operationele thuisbasis geopend. De keuze is gevallen op München Airport waar vier vliegtuigen worden gestationeerd en vanaf maart dagelijks vluchten gaan vertrekken. Deze stap past in de strategie van Transavia, dat haar positie als Europese low cost airline wil versterken.


Groeistrategie Transavia

Transavia presenteerde eerder dit jaar nieuwe, ambitieuze doelen voor de toekomst. Mattijs ten Brink, CEO van Transavia: "Ik ben er trots op dat we vandaag onze komst op München Airport officieel kunnen aankondigen. Hiermee maken we onze belofte waar. We hebben in januari de ambitie uitgesproken om een leading low cost airline in Europa te willen zijn, met groei zowel in Nederland als buiten onze thuismarkt. Vandaag zetten we hiervoor een belangrijke stap. Binnen de Air France KLM Group alsmede binnen de KLM Group is er brede steun voor dit plan. De vestiging München wordt vanuit Nederland bestuurd en de vluchten worden onder de Nederlandse AOC (Air Operator Certificate) van Transavia uitgevoerd.”


Zevende thuishaven

Na Schiphol, Rotterdam/Den Haag en Eindhoven in Nederland en Parijs-Orly, Nantes en Lyon in Frankrijk, wordt München Airport de zevende operationele thuishaven voor Transavia. Het vliegveld in Beieren verwerkt jaarlijks bijna 40 miljoen passagiers en is na Frankfurt als tweede luchthaven van Duitsland. "We zien in dit deel van het land een duidelijke behoefte aan onze service”, zegt Ten Brink. "We zijn als Transavia toonaangevend in gastvrijheid, digitale service, toegankelijkheid en vriendelijkheid en bieden reizigers in Beieren tal van nieuwe reisopties. Van een spontaan weekendje weg tot en met diverse zakelijke bestemmingen. En dat allemaal tegen zeer betaalbare prijzen. Daarmee zijn we voor een zo groot mogelijke doelgroep aantrekkelijk.”


Vier vliegtuigen

Op München Airport worden vier Boeing 737-800 vliegtuigen gestationeerd. Er worden dan vluchten verzorgd naar achttien verschillende bestemmingen, in Italië, Spanje, Portugal, Denemarken, Kroatië, Marokko, België, Frankrijk en Nederland. Naast populaire vakantiebestemmingen als Palma de Mallorca, Faro, Palermo en Marrakech gaat het ook om zakelijke bestemmingen als Verona, Kopenhagen en Brussel. Transavia vliegt nu al naar München vanaf Parijs-Orly. Iedere week vertrekken er meer dan 100 vluchten (enkele reis) vanaf München Airport. "Steeds meer mensen ontdekken het voordeel, gemak en de gastvrijheid van Transavia. Onze ambitie is om vanuit de nieuwe basis in Zuid-Duitsland te groeien naar 1 miljoen passagiers in het eerste jaar”, aldus Ten Brink.


Eerste low-cost voor München Airport

Voor de luchthaven in Beieren wordt Transavia in ieder geval de eerste low-cost airline met een eigen thuisbasis. De komst van Transavia betekent een economische boost voor de luchthaven en de regio. De komst van vier Boeing 737-800 toestellen zorgt voor ongeveer 120 banen. Voor de vier toestellen op München Airport zet Transavia grotendeels Duitse cabinecrew en piloten in.


Michael Kerkloh, President en CEO van München Airport is zeer verheugd: "Met 101 wekelijkse vluchten naar 18 bestemmingen in negen landen, biedt Transavia een brede keuze aan nieuwe verbindingen vanaf München. Dit verhoogt de reismogelijkheden voor passagiers en maakt onze luchthaven nog aantrekkelijker."


Boeken

Transavia-vluchten vanaf München Airport kunnen vanaf nu worden geboekt via www.transavia.com. Op de website is ook een overzicht te vinden van alle Transavia-bestemmingen vanaf München Airport.

Trefwoorden: luchtvaart, low cost carriers

CELTH



||| Nieuws |||

17/04/26
52,2 mln gasten in 2025: Minder binnenlandse maar meer buitenlandse gasten in logiesaccommodaties
In 2025 verbleven er 52,2 miljoen gasten in Nederlandse hotels, op campings en op huisjesterreinen. Dat is bijna 2 procent meer dan in 2024.
17/04/26
GeoFort biedt historie voor volwassenen
GeoFort in Herwijnen heeft het aanbod uitgebreid met een nieuwe mogelijkheid voor volwassenen om het historische deel van Fort bij de Nieuwe Steeg te verkennen. De introductie speelt in op de groeiende belangstelling voor erfgoed en de geschiedenis van de Nieuwe Hollandse Waterlinie.
17/04/26
Mooiste Ommetje Groningen wint aanlegkosten terug
Het ommetje van Oude Pekela is gekozen tot Mooiste ommetje van Groningen. De bedenkers van de route winnen de volledige aanleg ervan door Landschapsbeheer Groningen, ter waarde van 10.000 euro.
17/04/26
Exclusief voor leden
60 jaar Amstel Gold Race - Dumoulin wordt koersdirecteur
Bekende toeristische destinatie Valkenburg viert een wielerfeest aanstaande zondag. De Amstel Gold Race bestaat op zondag 19 april 2026 60 jaar. 15.000 recreatieve renners fietsen de toerversie.
17/04/26
Exclusief voor leden
Sterk gestegen kerosineprijs zit KLM dwars
Door de sterk gestegen kerosineprijs, zal KLM een aantal onrendabele vluchten uit zijn schema halen. De passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten. De meivakantie komt niet in gevaar.
15/04/26
Exclusief voor leden
ACSI wordt makelaar
ACSI, boeking- en mediaplatform in de campingsector, kondigt vandaag de lancering aan van ACSI Broker Services, een gespecialiseerd pan-Europees brokerplatform gericht op fusies en overnames van campings en vakantieparken.
15/04/26
Daniël Pardijs treedt toe tot VVEM-bestuur
Tijdens de voorjaarseditie van de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) is Daniël Pardijs verkozen tot nieuw bestuurslid. Pardijs vult hiermee de positie die is vrijgekomen bij het aftreden van Gerard van Duykeren in november 2025.
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...