Geplaatst op: 10-11-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

RECRON in verzet tegen extra verhoging energiebelasting

RECRON in verzet tegen extra verhoging energiebelasting
De RECRON is boos over het nieuwe voorstel van Staatssecretaris Wiebes van Financiën om de belasting op aardgas met 5 cent per kubieke meter extra te verhogen. Dit voorstel komt bovenop het eerder ingevoerde plan van het kabinet om de energiebelasting in 2015, 2016 en 2017 te verhogen. "Vooral bedrijven met zwembaden zullen opnieuw de energierekening zien stijgen”, stelt RECRON.


Adri van der Weyde, voorzitter van RECRON reageert verbolgen: "Keer op keer wordt de energiebelasting verhoogd zonder na te denken over de consequenties voor het bedrijfsleven.” Van der Weyde vervolgt: "De politiek maakt zich zorgen over het verdwijnen van zwembaden terwijl de exploitatie van zwembaden door dergelijke constante lastenverhogingen enorm onder druk is komen te staan. Voorbeelden van zwembaden die in 5 jaar de energiebelasting met 50 procent hebben zien stijgen zijn geen uitzondering.”


Staatssecretaris Wiebes heeft dit voorstel in de Tweede Kamer gedaan nadat oppositiepartijen meer vergroenende maatregelen van het kabinet eisten. De staatssecretaris verwacht dat de verhoging van de energiebelasting een prikkel zal zijn om te besparen op gas, hetgeen het milieu ten goede zal komen.


Van der Weyde reageert hierop: "Vanwege de enorme energiekosten worden zwembaden al zo duurzaam mogelijk geëxploiteerd. Ondoordachte verhogingen van de energiebelastingen zullen geen verdere verduurzaming stimuleren in de recreatiesector maar zullen eerder een gevaar zijn voor het voortbestaan van zwembaden. En dat in een tijd waar zwemmen, bewegen en gezondheid van enorm maatschappelijk belang zijn.” Daarom roept RECRON de Tweede Kamer op om de voorgestelde extra verhoging van de energiebelasting af te wijzen.

Trefwoorden: dagrecreatie, zwembaden, beleid, belastingen

CELTH



||| Nieuws |||

15/07/26
Exclusief voor leden
100e vliegtuig door retrofitprogramma Emirates
Emirates heeft het 100e toestel binnen het retrofitprogramma opgeleverd. Sinds de start van het programma in november 2022 zijn 47 Airbus A380's en 53 Boeing 777 toestellen in de Emirates Engineering-hangars in Dubai volledig van neus tot staart vernieuwd.
15/07/26
Exclusief voor leden
Regent kerstcruises met 56 nieuwe excursies in Europa
Rederij Regent Seven Seas Cruises breidt het aanbod voor de feestdagen van 2026 flink uit. De cruisemaatschappij introduceert 56 nieuwe excursies aan wal en vijf meerdaagse landprogramma’s die in het teken staan van Europese kerstmarkten, lokale tradities en winterse gastronomie.
15/07/26
Exclusief voor leden
Behoefte aan fijnmazig netwerk koele recreatie
Nu Nederland in de zomer van 2026 al te maken heeft met een derde regionale hittegolf, is het tijd om werk te maken van koele, groene verblijfsplekken in de openbare ruimte.
15/07/26
Ervaart jouw gast een hoge gevoelsinflatie?
Bij de temperatuur heb je een feitelijke temperatuur en een gevoelstemperatuur. Bij inflatie werkt het ook zo. Waarschijnlijk voelen je gasten een hoge inflatie maar dat valt mee.
14/07/26
Limburg met hartstocht
Hart van Limburg presenteert Hartstocht, een nieuw tweetalig magazine in het Nederlands en Duits. Het magazine neemt lezers mee door de regio aan de hand van verhalen over mensen, plekken, natuur, cultuur en landschap.
14/07/26
Exclusief voor leden
Oss bouwt nieuw bad en behoudt tijdelijk het oude
Terwijl veel gemeenten worstelen met de kosten van zwembaden en sportvoorzieningen, kiest Gemeente Oss ervoor het hoge voorzieningenniveau van het huidige Golfbad te behouden. Dat is opvallend, want zwembaden behoren tot de meest complexe en kostbare maatschappelijke voorzieningen.
13/07/26
Duinrell opent Giulia’s Italiaanse ijssalon
Op 10 juli is op Duinrell, Giulia’s IJssalon geopend. De ijssalon op de Promenade is vernoemd naar Giulia, de kleindochter van Duinrell directeur Philip van Zuylen van Nijevelt.
13/07/26
Kajsa Ollongren voorzitter Raad van Toezicht Rijksmuseum
Kajsa Ollongren wordt per 1 oktober 2026 de voorzitter van de Raad van Toezicht van het Rijksmuseum. Zij volgt Alex Wynaendts op. Zijn zittingstermijn loopt na 8 jaar af.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...