Geplaatst op: 10-11-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

RECRON in verzet tegen extra verhoging energiebelasting

RECRON in verzet tegen extra verhoging energiebelasting
De RECRON is boos over het nieuwe voorstel van Staatssecretaris Wiebes van Financiën om de belasting op aardgas met 5 cent per kubieke meter extra te verhogen. Dit voorstel komt bovenop het eerder ingevoerde plan van het kabinet om de energiebelasting in 2015, 2016 en 2017 te verhogen. "Vooral bedrijven met zwembaden zullen opnieuw de energierekening zien stijgen”, stelt RECRON.


Adri van der Weyde, voorzitter van RECRON reageert verbolgen: "Keer op keer wordt de energiebelasting verhoogd zonder na te denken over de consequenties voor het bedrijfsleven.” Van der Weyde vervolgt: "De politiek maakt zich zorgen over het verdwijnen van zwembaden terwijl de exploitatie van zwembaden door dergelijke constante lastenverhogingen enorm onder druk is komen te staan. Voorbeelden van zwembaden die in 5 jaar de energiebelasting met 50 procent hebben zien stijgen zijn geen uitzondering.”


Staatssecretaris Wiebes heeft dit voorstel in de Tweede Kamer gedaan nadat oppositiepartijen meer vergroenende maatregelen van het kabinet eisten. De staatssecretaris verwacht dat de verhoging van de energiebelasting een prikkel zal zijn om te besparen op gas, hetgeen het milieu ten goede zal komen.


Van der Weyde reageert hierop: "Vanwege de enorme energiekosten worden zwembaden al zo duurzaam mogelijk geëxploiteerd. Ondoordachte verhogingen van de energiebelastingen zullen geen verdere verduurzaming stimuleren in de recreatiesector maar zullen eerder een gevaar zijn voor het voortbestaan van zwembaden. En dat in een tijd waar zwemmen, bewegen en gezondheid van enorm maatschappelijk belang zijn.” Daarom roept RECRON de Tweede Kamer op om de voorgestelde extra verhoging van de energiebelasting af te wijzen.

Trefwoorden: dagrecreatie, zwembaden, beleid, belastingen

CELTH



||| Nieuws |||

24/07/26
Offroad wandelroutes voor mensen met een beperking in Vlaamse Ardennen
Dankzij aangepaste offroadrolstoelen, avontuurlijke fietsroutes met aangepaste fietsen en toegankelijke waterrecreatie kunnen voortaan ook mensen met een fysieke beperking volop genieten van de natuur in de Vlaamse Ardennen.
24/07/26
Transavia brengt stillere Airbus naar Rotterdam
Transavia zet haar vlootvernieuwing verder door op de Nederlandse bases. Vanaf oktober krijgt Rotterdam The Hague Airport als eerste na Schiphol een Airbus A321neo.
24/07/26
132 mensen verdronken in 2025
Wat opvalt tussen de cijfers van CBS over het aantal jaarlijkse verdrinkingen is dat 32 bezoekers uit het buitenland overleden. 98% van hen verdronk in open water zoals recreatieplassen maar ook sloten.
23/07/26
Digitaal visum voor Egypte
Het Egyptische Ministerie van Toerisme & Oudheden heeft vandaag de lancering aangekondigd van een nieuw digitaal Visa-on-Arrival-systeem.
23/07/26
Reünie Travel Challenge
Heb jij ooit meegedaan als student aan de Travel Challenge? Op 27 oktober 2026 brengt organisator van Travel Challenge, arbeidsorganisatie Reiswerk de oud-deelnemers van alle edities weer samen in Utrecht.
23/07/26
Minister moet ingrijpen bij zwaar werk bagageafhandeling
De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) had aan bagage-afhandelbedrijven op Schiphol eisen gesteld om de gezondheidsrisico’s van werknemers te beperken. Daarbij had de minister bij de heroverweging in bezwaar onvoldoende rekening gehouden met nieuwe feiten en omstandigheden. De minister moet daarom binnen zes weken opnieuw een besluit nemen.
23/07/26
Terp fan de Takomst
De opvallende Terp fan de Takomst in Friesland is weer toegankelijk. Nu het broedseizoen voorbij is, kun je vanaf zonsopkomst tot zonsondergang weer wandelen naar deze bijzondere plek aan de Friese Waddenkust.
22/07/26
Nieuw retail concept Corendon in Amsterdam-Zuid.
Touroperator en eigenaar van een aantal hotels Corendon opent eind augustus 2026 de eerste Corendon Travel Boutique aan de Cornelis Schuytstraat in Amsterdam-Zuid.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...