Veertien CELTH-bijdragen in nieuwe Trendrapport toerisme, recreatie en vrije tijd
Begin november verschijnt het Trendrapport toerisme, recreatie en vrije tijd 2015. Dit rapport van NRIT Media, CBS, NBTC Holland Marketing en CELTH geeft een actueel inzicht in de belangrijkste trends en ontwikkelingen op het gebied van toerisme, recreatie en vrije tijd.
Het rapport is dit jaar dankzij de deelname van het Centraal Bureau voor de Statistiek flink uitgebreid. In maar liefst 568 pagina’s worden alle aspecten van de gastvrijheidsindustrie belicht. Nieuw is een hoofdstuk over toerisme in Caribisch Nederland en uitgebreide aandacht voor toerisme in (macro)-economisch perspectief. Gebleven zijn de hoofdstukken over de maatschappelijk context waarbinnen toerisme moet
opereren en trends, over vrijetijds- en vakantiegedrag van de
Nederlanders en de verdiepende bijdragen van het Centre of Expertise leisure, tourism & hospitality. Hiermee krijgt u inzicht in de best practices en de interpretaties van de jongste trends. Hieronder een compleet overzicht van de bijdragen van CELTH: - Belevingsbenchmark van dagattracties - Bert Smit en Tjeerd Zandberg
- iBeacons en de customer journey: verbetering van de beleving van de binnenstad van Bergen op Zoom dankzij een app - Marian van der Ent en Martijn Smeenge
- Effectief reageren op online klachten en negatieve reviews: een model voor een gestructureerde en actieve aanpak - Corné Dijkmans
- Voor niets is nog te veel: bedrijven in Toerisme en Recreatie over tien jaar onherkenbaar – Jeroen Vinkesteijn
- De trends in dagattractiesnieuwe marktverdeling, schaalvergroting en transmediale storytelling - Goof Lukken
- Wie eet er van twee walletjes in de recreatiesector: de opkomst van tweezijdige platforms - Tjeerd Zandberg
- Economische impacts van toerisme berekenen met een (uitgebreid) input-outputmodel – Jeroen Klijs
- CARMATOP, een voorbeeld van duurzame samenwerking tussen sector en onderwijs – Eke Eijgelaar en Paul Peeters
- De (on)mogelijkheden van nieuwe data – Jorrit Bijl en Diana Korteweg Maris
- Toerisme en duurzaamheid, Eke Eijgelaar, Paul Peeters, Kim de Bruijn, Rob Dirven en Nico Heerschap
- De ANWB wil leden geluk bieden tijdens dagjes uit – Diana Korteweg Maris en Carin van Berkel
- De belevingswaarde van podiumkunsten – Pieter de Rooij en Marcel Bastiaansen
- Nederlanders houden van fietsen – Carin van Berkel en Jeanette van ’t Zelfde
- Wie is de vaste gast? – Jorrit Bijl en Margreet Toonen
Het nieuwe Trendrapport toerisme, recreatie en vrije tijd 2015 is eenvoudig via de webshop te bestellen.
Trefwoorden: celth
|
|
06/02/26
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
|
06/02/26
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
|
06/02/26
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
|
06/02/26
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
|
05/02/26
Naast de nieuwe Kikker8baan opent Duinrell komend seizoen nog een nieuwe attractie in het park: de Duinrell Drifter. In deze attractie besturen bezoekers zelf hun rit en bepalen zij met een hendel hoeveel zij ‘driften’.
|
05/02/26
Tijdens de startbijeenkomst van Varend Corso Westland, gisteravond bij Intratuin ‘s-Gravenzande was het enthousiasme groots. Alle Westlandse dorpskernen op de route doen mee met de editie van 2026.
|
05/02/26
Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
|
05/02/26
In 2026 verwachten gemeenten 15,3 miljard euro te ontvangen uit heffingen, 6,5 procent meer dan een jaar eerder. Wie de cijfers van CBS doorneemt ziet dat de toeristenbelasting een stuk hoger uitvalt, namelijk 9%. De verschillen in toeristenbelasting zijn groot.
|
|
10/02/26
Datum: 10 februari 2026Locatie: Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53 ...
|
12/02/26
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
|
13/02/26 t/m 15-02-26
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
10/03/26
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
|
|