Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 24-08-2015
Auteur: Wendy Jacobs
Gemeente Cromstrijen
Publicatie: Vrijetijdstudies 2015-2

De inspiratie van Wendy Jacobs

De inspiratie van Wendy Jacobs

Leeftijd: 30 jaar


Afgestudeerd aan de Universiteit van Tilburg, Vrijetijdswetenschappen. Daar heb ik de duurzame vervoermiddelkeuze van vakantiegangers voor stedentrips onderzocht. Voor de universiteit heb ik Management Toerisme bij de NHTV in Breda gestudeerd.


Thuissituatie: samenwonend met mijn vriend Stephan in Etten-Leur.


Huidige functie: Senior beleidsmedewerker en projectleider ruimtelijke ontwikkeling bij de gemeente Cromstrijen (Zuid-Holland).


Is momenteel inhoudelijk bezig met verschillende dossiers. Dat is het mooie van een kleine gemeente in de Hoeksche Waard, je bent op een breed terrein actief, niet alleen recreatie en toerisme maar ook op andere aspecten van de ruimtelijke ordening. Zo was ik in Numansdorp projectleider voor de herinrichting van de winkelstraat en ben ik nu bezig met een haalbaarheidsstudie voor de aanleg van een mogelijke randweg om één van onze dorpskernen. De provinciale weg loopt daar over een smalle dijk dwars door de kern, met veel vrachtverkeer en fietsers en we onderzoeken of die weg om de dorpskern heen kan worden gelegd. Op het beleidsterrein recreatie en toerisme onderzoek ik momenteel of we als gemeente een voormalig fort aan het Hollands Diep van het ministerie van Defensie kunnen overnemen en hoe we dat gebied kunnen ontwikkelen en exploiteren. Ik ben verder bezig met de vraag hoe we een voormalige beroepshaven, die nu als pleziervaarthaven in gebruik is, kunnen opwaarderen tot een echte jachthaven.


Is naast het werk vooral druk met ontspannen, hardlopen, lezen en lekker genieten.


Krijgt inspiratie van bewoners die echt betrokken zijn bij wat de gemeente doet. Bewoners die met goede en realistische ideeën komen om iets te verbeteren. Daarin zie ik echt wel een omslag die ook heel goed past in de visie van de gemeente rond burgerparticipatie. Waar burgers vroeger oplossingen vanuit het gemeentehuis verwachtten zie je nu bewoners die zelf met ideeën komen. Dan is het leuk om samen met ze te kijken hoe je dat voor elkaar kunt krijgen. Ik ben nu bijvoorbeeld bezig met een jaren zeventig wijk met een groot parkeerprobleem. Samen met de bewoners hebben we een werkgroep ingesteld die naar oplossingen voor de wijk gaat zoeken.


Zou, indien daartoe de gelegenheid zou zijn, graag nog eens de mooiste natuur in de wereld willen bezoeken. En dan bedoel ik echt spectaculair natuurgeweld zoals grote watervallen, vulkanen, ijsbergen, dat soort natuur. Fantastisch! Binnen de gemeente Cromstrijen zou ik mezelf graag meer ontwikkelen en grotere projecten willen doen. Wel graag projecten waar echt iets wordt gerealiseerd en waar je binnen een redelijke termijn het resultaat van je werk kunt zien en trots kunt zijn op wat je samen met iedereen hebt weten te bereiken.

Topics:Beleid
Trefwoorden: beleid, gemeenten, nederland, zuid-holland

CELTH



||| Nieuws |||

16/07/25
Ga mee op inspiratiereis naar Montpellier – beleef de Europese recreatiesector van binnenuit
Van 3 t/m 6 november 2025 organiseert HISWA-RECRON samen met France-Compagnie opnieuw een unieke inspiratiereis voor recreatieprofessionals. Inmiddels hebben 23 ondernemers en managers uit de Nederlandse recreatiesector zich aangemeld voor deze exclusieve reis. Wil jij er ook bij zijn? Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar.
16/07/25
Eerste podhotel van Nederland opent in hartje Den Haag
In het centrum van Den Haag is De Lola Podshotel officieel geopend, het eerste volwaardige podhotel van Nederland. Gevestigd in de voormalige Foodhallen aan de Haagsche Bluf, introduceert het hotel een innovatief slaapconcept met 80 compacte slaapunits.
16/07/25
Exclusief voor leden
Hoe gaat Nederland last minute op vakantie?
Een deel van de vakantiegangers hoopt op een last minute. Maar wat weten we eigenlijk van ze? Wat voor type vakantie boeken ze, waar vertrekken ze en hoeveel zijn ze bereid te betalen. De VakantieDiscounter dook in haar data en komt met interessante bevindingen. We zetten ze in 6 punten op een rijtje.
16/07/25
Exclusief voor leden
Dagattracties kunnen sleutelrol spelen in verduurzaming reisgedrag
Dagattracties zoals pretparken, dierentuinen en musea kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan duurzamer reisgedrag van hun bezoekers. Dat blijkt uit een onderzoek van reizigersvereniging Rover.
16/07/25
Merlin investeert 70 miljoen pond in ruimtevaartthema
Merlin Entertainment heeft op 15 juli de eerste details onthuld van het ruimtevaartthema dat wordt ontwikkeld in LEGOLAND Resorts in Florida en Californië, met onder meer indoor achtbanen.
16/07/25
Aantal bezoekers VVV's Noordwijk stijgt fors
Een recordaantal van 23.904 bezoekers in VVV Noordwijk en Noordwijkerhout in de eerste helft van 2025. Voor VVV Noordwijk betekent dat een stijging van 34% ten opzichte van 2024, voor Noordwijkerhout een stijging van 16%.
15/07/25
Boekingsplatform Vipio lanceert rubriek 'Bekend van TV'
Vipio heeft een speciale categorie gelanceert in de nieuwe rubriek over accommodaties die eerder te zien waren in populaire televisieprogramma's.
15/07/25
Laadnetwerk voor elektrische vliegtuigen naar Lelystad
Duurzame luchtvaartstartup NRG2fly heeft een investering opgehaald voor de uitrol van een laadnetwer...