De wereldberoemde DJ
Don Diablo uit Dalerveen lanceert vandaag de videoclip bij zijn nieuwste single
Universe, met een hoofdrol voor een andere Drentse icoon, namelijk Rick
Koekoek, de biketrail atleet uit Erica. Het decor van de videoclip is het
Drentse landschap met o.a. het TT-circuit, het Drents Museum, schapen en
Hunebedden.
De videoclip komt voort uit de landelijke fietscampagne van Marketing Drenthe
waarmee Drenthe als fietsprovincie op een andere manier voor het voetlicht
wordt gebracht.
Op initiatief van Marketing Drenthe zijn Don Diablo en Rick Koekoek met elkaar
in contact gebracht om Drenthe als fietsprovincie onder de aandacht te brengen.
Met de stunts van Rick en de muziek van Don Diablo is een promofilm opgenomen
om het fietsen in Drenthe onder de aandacht te brengen.
Onderdeel campagne Volgende week komt deze promofilm online als onderdeel van de landelijke
campagne die deze week gestart is met de commercial met Ellen ten Damme op de
commerciële zenders. De campagne richt zich enerzijds op het fietsen in Drenthe
(drenthe.nl/fietsen) en anderzijds op de mooie evenementen
in Drenthe (drenthe.nl/evenementen).
Fietsactie verbindt iconen Don Diablo en Rick Koekoek delen de passie voor de crossfiets. Ze hadden elkaar
dan ook snel gevonden in het idee om samen tevens de videoclip te maken voor de
nieuwste single van Don Diablo met Rick in de hoofdrol. In de clip worden
Drentse iconen met elkaar verbonden. Het verhaal gaat over ambitie en passie.
Een ambitie die aansluit bij de ambitie om Drenthe als fietsprovincie op de
kaart te zetten.
Het vertrouwen van consumenten verslechtert in april 2026 fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april. Dat is de op een na grootste daling sinds het begin van de statistiek in april 1986.
Martin Hendriks is benoemd tot directeur van museum Cuypershuis (Roermond). Hij is per 1 april 2026 gestart en gaat de verdere ontwikkeling van het museum aansturen. De benoeming is een volgende stap in de nieuwe koers ‘Vooruit met Cuypers’.
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
Bureau AVIAREPS, gaat een samenwerking aan met het Zwitserse ski- en outdoorresort Laax. Lynnette Hartsink, General Manager AVIAREPS Benelux, meldt dat het partnerschap gericht is op de Nederlandse en Belgische reisbranche.
De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.