Geplaatst op: 13-05-2015

Wandelgemeente 2015 is Eijsden-Margraten

Wandelgemeente 2015 is Eijsden-Margraten

Vandaag maakte wandelkrant ‘te voet’ bekend dat de gemeente Eijsden-Margraten Wandelgemeente van het Jaar 2015 is geworden.

De verkiezing is een combinatie van publieksstemmen en het oordeel van een vakjury. Namens Eijsden-Margraten namen de wethouders Opreij en Jacobs de prijs, in de vorm van een beeld, in ontvangst. De titel ging daarmee voorbij aan Noordwijkerhout en Terschelling.


Waarom wint deze gemeente?
De gemeente heeft een gevarieerd landschap met plateau, hellingbossen en de beemden langs de Maas. Via het provinciale paaltjessysteem zijn er ontelbare wandelmogelijkheden over vaak onverharde paden. Daarnaast heeft de gemeente eigen routes ontwikkeld. Steeds komen al die voetpaden door fraaie dorpen met uitstekende horecavoorzieningen. En die dorpen zijn met openbaar vervoer goed te bereiken.


Maar Eijsden-Margraten verdient zijn titel vooral door de toepassing van wandelvernieuwing in de vorm van een wandel-app, die gedownload kan worden op de smartphone en die, gekoppeld aan thema’s als religie en geologie, informatie geeft over wat er is te zien in het landschap.

Hoofdredacteur Frank Hamdorff van ‘te voet’: "Dankzij fotonavigatie is verdwalen haast onmogelijk, want elke routewijziging is met een duidelijke foto vastgelegd. En dankzij de GPS-koppeling weet de wandelaar steeds precies de locatie. En dat alles gratis. Laat de prijs een aanmoediging zijn om nog meer van dit soort app-routes te ontwikkelen, en om kritisch te blijven kijken naar de huidige wandelinfrastructuur, en naar mogelijkheden te zoeken om nog meer onverharde paden aan eigen routes toe te voegen.”


De vakjury heeft in Eijsden-Margraten de grensoverschrijdende en historische Bronkroute ‘s Gravenvoeren gelopen. Deze route combineert een grote variatie aan landschappen zoals holle wegen, grubben en hoogstamboomgaarden. De route loopt deels door de Belgische buurgemeente Voeren. Een gratis app maakt de route inclusief toeristische en cultuurhistorische informatie op eigentijdse wijze voor de wandelaar toegankelijk. Daarnaast zijn er ook de Liberation route, de Bronkroute Gronsveld, de Vuursteenroute, de Fruitroute, Ommetjes door verschillende dorpen, en routes door natuurgebieden als het Savelsbos en de Eijsder Beemden.

Abonneer je vandaag nog op NRITmedia.

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    20/03/26
    Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
    Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
    20/03/26
    KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
    Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
    19/03/26
    Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
    Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
    19/03/26
    Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
    De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.
    18/03/26
    Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
    De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
    18/03/26
    Swipe technologie wint vervoersaward
    De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.
    18/03/26
    Exclusief voor leden
    Merkontwikkeling met ai
    Kantar, marketing- en onderzoeksbureau, is een strategisch partnerschap aangegaan met Quilt.AI. Het eerste product door de samenwerking is de EvaluateExplorer.
    17/03/26
    Exclusief voor leden
    Nala Village opent met eerste Horizon Festival
    Op 18 en 19 juli vindt in de Achterhoek de eerste editie plaats van Horizon Festival, een nieuw tweedaags boutique festival waar internationale livemuziek en welzijn samenkomen. Nala Village is een nieuw concept in vakantieparken, sterk op duurzaamheid en natuurbeleving gericht.

    ||| Agenda |||

    02/04/26
    02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
    Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
    22/04/26 t/m 23-04-26
    22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
    A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
    21/09/26 t/m 23-09-26
    21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
    Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...