Nieuw initiatief: Yoga op de Engelsmanplaat op het Wad
Hoe kun je optimaal gebruik maken van
de locatie door die te verbinden met een passende activiteit? Dat
moeten Petra Weel van MEER Yoga en Rens Kalsbeek, coördinator van de
Stichting Promotie Waddenland hebben gedacht toen ze yoga-tochten
naar de Engelsmanplaat ontwikkelden. Combineer dat met een boottocht
op een oude stoere reddingsboot en een bijzonder product is geboren.
In de maanden mei tot en met september
2015 wordt vijfmaal een Yoga-tocht georganiseerd op het Wad, op de
Engelsmanplaat om precies te zijn. MEER Yoga heeft in samenwerking
met het reddingsschip Gebroeders Luden, die dit jaar haar 50 jarige
jubileum viert, een uniek yoga-arrangement ontwikkeld.
Met een stoere reddingsboot worden de
deelnemers naar de meest rustgevende omgeving in Nederland gevaren,
het Wad, om daar in alle stilte yoga te beleven. Op de achtergrond
enkel het geluid van zee, wind en vogels.
Praktisch
De kosten voor het arrangement bedragen
€ 49,50. Dit is inclusief koffie en taart of soep en brood,
afhankelijk van het tijdstip van terugkomst. Het minimale aantal
deelnemers is 7 personen. De data waarop de tochten gepland staan,
zijn:
- 16 mei: vertrek 13.30 uur, aankomst
17.00 uur
- 13 juni: vertrek 12.00 uur,
aankomst 15.30 uur
- 11 juli: vertrek 10.30 uur,
aankomst 14.00 uur
- 29 augustus: vertrek 15.00 uur,
aankomst 19.30 uur
- 12 september: vertrek 15.00 uur,
aankomst 19.45 uur
Verzamelen en vertrek is bij MEER op
het Waddenkwartier, Haven 6a Lauwersoog. Kledingadvies: warme
kleding, extra sokken, laarzen. Handdoek meenemen s.v.p. Aanmelden
kan via: info@meer-ijs.nl of 06-37278415
Over Stichting Promotie Waddenland
Stichting Promotie Waddenland is dé
toeristische organisatie voor de Waddenregio in Noordwest Groningen.
De stichting komt voort uit de gemeenten De Marne en Winsum en is een
stichting van, voor en door toeristische ondernemers. Het doel is om
de regio Waddenland toeristisch-recreatief op de kaart te zetten,
teneinde zoveel mogelijk bezoekers naar dit prachtige gebied te
trekken. Activiteiten zoals de yoga tocht georganiseerd door MEER
Yoga, passen perfect bij het uitdragen van het prachtige Waddenland.
Voor meer informatie over de Waddenland, kijk op
www.waddenland.groningen.nl.
Link: http://waddenland.groningen.nl/
Trefwoorden: evenementen, groningen, waddengebied, kustgebieden
|
|
11/03/26
Gisteren kreeg het Drents Museum van het Indiase ministerie van Cultuur het bericht dat zij vanwege de huidige geopolitieke spanningen heeft besloten de circa 60 kunstwerken voor de tentoonstelling Amrita Sher-Gil - 'Europa is van Picasso, India is van mij' niet op transport te laten gaan.
|
11/03/26
Huisvestingsadviseur Draaijer heeft in opdracht van Groningen Airport Eelde onderzoek gedaan naar de doorontwikkeling van de Airport Campus. Het advies is positief maar nu moet de luchthaven op zoek naar partners.
|
11/03/26
In haar ‘Focus op digitale economie 2026’ maakt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) duidelijk waar zij het verschil wil maken. De toezichthouder richt zich komend jaar met name op de digitale weerbaarheid van Nederland en Europa, meer zeggenschap voor gebruikers over eigen data, en een toegankelijke en veilige online omgeving voor iedereen.
|
11/03/26
Creatieve producten waar auteursrecht op zit moeten worden beschermd tegen gebruik door kunstmatige intelligentie (AI). Dat wil het Europarlement. Ook moeten creatieve makers een vergoeding krijgen wanneer AI gebruik maakt van hun producten.
|
11/03/26
Wintersport 2025-2026: lawinegevaar en kniebandletsels Nu de voorjaarsvakantie ten einde loopt, maakt Alarmcentrale Eurocross de balans op van het wintersportseizoen. Lawinegevaar en meer kniebandletsels kenmerken het wintersportseizoen. Waar vorig jaar nog een forse stijging in het aantal meldingen tijdens de voorjaarsvakantie te zien was, verschuift de druk dit jaar naar het vroege seizoen. Sinds december ziet de alarmcentrale een stijging van 4% in het totale aantal wintersportdossiers, met een opvallende piek in december en januari. Naast een verschuiving in het type letsel, werd het seizoen getekend door ernstige incidenten als gevolg van lawinegevaar. Lawinegevaar in de Alpen Een opvallend aspect dit jaar in het wintersportseizoen waren de vele lawines. De instabiele situatie in de bergen leidde tot diverse meldingen bij Eurocross over lawinegevaar. Met name in Oostenrijk waren er dit jaar meer lawines dan normaal. Over het algemeen gingen de vragen en meldingen over logistieke hulpverzoeken van gestrande reizigers als gevolg van afgesloten wegen. Naast deze meldingen heeft de alarmcentrale ook te maken gehad met ernstige dossiers als gevolg van lawinegevaar. Opvallende blessuretrend: knieën en heupen Wat betreft de medische meldingen ziet Eurocross een duidelijke trend. Meer dan een kwart van alle letsels betrof kniebandletsel, een fors groter aandeel dan vorig jaar. Dit type letsel wordt vaak in verband gebracht met papperige sneeuw condities, waarin ski's sneller blijven vastzitten. Daarnaast valt op dat er dit jaar veel heupfracturen zijn gemeld, vooral bij jonge wintersporters. Ook schouderblessures (uit de kom en sleutelbeenbreuken) en hersenschuddingen blijven veelvoorkomende redenen voor contact met de alarmcentrale. In totaal zijn er sinds december al meer dan 260 wintersporters gerepatrieerd naar Nederland, deels via de weg en deels per medische vlucht. Vroege piek en zelfoverschatting Hoewel de voorjaarsvakantie zelf 7% minder dossiers telde dan vorig jaar, was de start van het seizoen (december en januari) juist extreem druk met een stijging van 23%. Eurocross koppelt deze cijfers deels aan de sneeuwcondities en deels aan het gedrag op de piste. Daarnaast blijkt dat zelfoverschatting een duidelijk probleem blijft onder wintersporters. De gemiddelde skiër neemt meer risico dan daadwerkelijk past bij zijn ervaring. Dit vergroot de kans op ernstige valpartijen. Eurocross verleent met circa 600 medewerkers vanuit kantoren in 4 landen 24 uur per dag, 7 dagen per week hulp aan de klanten van haar opdrachtgevers, die een medisch- of reisprobleem hebben, bij pech of ongeval met de auto of die hulp nodig hebben in en om het huis. Eurocross maakt deel uit van Astrum Assistance Alliance, een alliantie van alarmcentrales in Europa die ruim 50 miljoen klanten in meer dan 20 verschillende landen bedient. Eurocross is onderdeel van Achmea.
|
11/03/26
Pieter Elbers, voormalig topman van KLM, legt per direct zijn functie neer bij de Indiase luchtvaart...
|
10/03/26
De toerisme- en recreatiesector bruist van activiteit, maar staat ook voor continue uitdagingen. Gastvrijheid is de kern, maar efficiëntie achter de schermen is net zo belangrijk. Hoewel verpakkingen vaak als een detail worden gezien, spelen ze een verrassend grote rol in de dagelijkse bedrijfsvoering en de algehele gastervaring. Laten we eens kijken waarom doordachte verpakkingskeuzes van belang zijn voor jouw bedrijf.
|
10/03/26
Steeds meer reizigers trekken tijdens de zomervakantie naar koelere bestemmingen, weg van de massa en de drukkende hitte. Met Voigt Select lanceert touroperator Voigt Travel een kwaliteitslabel dat uitzonderlijke accommodaties in Noord-Europa in de kijker zet.
|
|
02/04/26
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
21/09/26 t/m 23-09-26
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
|
|