Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 22-04-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Met één kaartje naar attractiepark reizen

Met één kaartje naar attractiepark reizen

Bekende populaire toeristische bestemmingen waar geen trein komt, zijn vanaf deze week toch opgenomen in de kaartautomaat van NS. Je kunt daar dus nu bijvoorbeeld een kaartje naar de Efteling of Madurodam kopen en hoeft dus geen apart kaartje aan te schaffen voor trein, tram en bus.


Met de OV-chipkaart was dit al mogelijk op één kaart. Vanaf nu kunnen reizigers ook een kaartje bij de NS-kaartautomaat kopen voor bestemmingen verder dan het station.


Dit nieuwe kaartje is mogelijk gemaakt door nauwe samenwerking tussen de OV-bedrijven: Arriva, Breng, Connexxion, Hermes, HTM en NS. Ook met de andere OV partijen, zoals GVB, RET en Veolia, wordt dit nieuwe concept bekeken. Een pilot in 2014 met reizen naar Eindhoven Airport op één kaartje was zo succesvol dat is besloten deze proef met 10 bestemmingen uit te breiden.


Deze bestemmingen zijn opgenomen in de kaartautomaat van NS:


Populaire bestemming:

Reizen met:

Toelichting:

Beekse Bergen

NS + Arriva

attractiepark

Bloemendaal

NS + Connexxion

strand

Burgers' Zoo

NS + Breng

dierentuin

Efteling

NS + Arriva

attractiepark

Eindhoven Airport

NS + Hermes

luchthaven

IJmuiden, Ferry & cruiseterminal

NS + Connexxion

plaats zonder station

Madurodam

NS + HTM

attractiepark

Openlucht Museum Arnhem

NS + Breng

museum

Papendal, Arnhem

NS + Breng

topsportcentrum

Scheveningen

NS + HTM

strand, attractie

Terneuzen

NS + Connexxion

plaats zonder station

Trefwoorden: mobiliteit, attracties, openbaar vervoer

CELTH



||| Nieuws |||

20/06/25
Exclusief voor leden
Provincie Limburg schiet musea te hulp
De drie provinciale musea in Limburg krijgen hulp van de Provincie om hun stijgende kosten te kunnen betalen.
20/06/25
Nieuw VVV Bezoekerscentrum Stavoren feestelijk geopend
Op donderdag 19 juni is het vernieuwde VVV bezoekerscentrum in Stavoren officieel geopend. Het nieuwe bezoekerscentrum richt zich op interactiviteit, beleving en inspiratie. Een van de blikvangers is een grote interactieve kaart van de IJsselmeerkust, waarmee bezoekers unieke plekken in de regio kunnen ontdekken.
20/06/25
Rode Kruis: gebruik je verstand bij warme festivals
Komend weekend lopen de temperaturen in Nederland met gemak op tot boven de 30 graden. Er staan diverse grote festivals op de agenda. Daarom doet het Rode Kruis een dringende oproep: bereid je goed voor, gebruik je gezonde verstand en luister goed naar je lichaam.
20/06/25
Exclusief voor leden
Recreatief fietsen in de lift: ontspanning en gezondheid als belangrijkste drijfveren
Het recreatief fietsen in Nederland zit in de lift. Nederlanders maken jaarlijks in totaal 532 miljo...
20/06/25
Groei Nederlands toerisme in april 2025: autonome stijging én gunstige vakantiespreiding
Het Nederlandse toerisme heeft in april 2025 een duidelijke groei doorgemaakt ten opzichte van april 2024. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg het aantal gasten met 459.000 en het aantal overnachtingen met ruim 2,1 miljoen. Deze stijging is deels toe te schrijven aan autonome groei in het toerisme, maar ook aan de gunstige ligging van de meivakantie en Pasen in 2025.
19/06/25
Vrijwilligers erfgoed en natuur krijgen waardering
Onder het motto ‘Handen uit de mouwen!’ werd zaterdag in vestingstad Hellevoetsluis de Provinciale Vrijwilligersdag 2025 feestelijk geopend door gedeputeerden Anne Koning en Meindert Stolk. De jaarlijkse bijeenkomst zette de duizenden vrijwilligers in het erfgoed en groen van Zuid-Holland in het zonnetje.
19/06/25
Corendon gaat samenwerking aan voor culinaire excursies
Corendon werkt sinds mei samen met het internationale platform ResiRest. ResiRest biedt food-excursies in onder meer de Turkse regio Antalya aan. Een uitrol naar andere destinaties staat op de planning.
19/06/25
Exclusief voor leden
BRO wordt Movares
"De naam BRO gaat verdwijnen en dat doet wel pijn", meldt de directie van BRO. "We gaan met 10 afzonderlijke bedrijven samen het nieuwe Movares vormen."

||| Agenda |||

24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...