Geplaatst op: 09-02-2015

Veel extra banen in Overijssels toerisme

Veel extra banen in Overijssels toerisme

De vrijetijdseconomie in Overijssel zit in de lift. De werkgelegenheid in de vrijetijdssector is in de periode 2009-2014 fors gegroeid met 1.300 banen, van 30.842 banen in 2009 tot 32.142 banen in 2014. Een stijging van ruim vier procent. Met een aandeel van 6% is het belang van de vrijetijdseconomie voor de werkgelegenheid in Overijssel groter dan de sectoren landbouw en openbaar bestuur. Dit blijkt uit een analyse van LISA-statistieken door het Kennispunt van MarketingOost en het Twents Bureau voor Toerisme.


Overijssel had de afgelopen maanden veel positief nieuws te melden. Zo steeg de spontane naamsbekendheid van de Overijsselse regio's en overwegen meer Nederlanders een bezoek. En kon de provincie een groei van het aantal binnenlandse toeristische vakanties noteren waarbij heel Nederland een daling moest incasseren. Aan binnenlandse toeristische vakanties verdiende Overijssel in 2014 een kleine 244 miljoen euro, een toename van 8% ten opzichte van 2013. In de werkgelegenheidscijfers van Lisa is overigens de hele vrijetijdseconomie meegenomen, dus ook inkomend toerisme en dagtochten.


Nog veel groeipotentie

Henk van Voornveld, directeur van MarketingOost, en Anna Waanders, directeur van het Twents Bureau voor Toerisme, zijn blij met de cijfers: "De mooie cijfers bewijzen dat de vrijetijdseconomie steeds belangrijker wordt als motor van de regionale economie. Uit onderzoek blijkt dat de sector nog veel groeipotentie heeft, bijvoorbeeld door ons te richten op interessante buitenlandse markten, zoals onze Duitse oosterburen, de Vlamingen en de Aziatische toeristen. Maar ook de cross-sectorale verbindingen met bijvoorbeeld zorg, agro & food, sport en cultuur worden steeds belangrijker. De provincie Overijssel heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan deze positieve ontwikkelingen en wij gaan er van uit dat ze ook in de komende jaren samen met ondernemers en gemeenten blijven investeren in de vrijetijdseconomie. Niet in de laatste plaats omdat een investering in de vrijetijdseconomie ook een positieve impact heeft op de leefbaarheid en een impuls geeft aan andere economische sectoren”.


Ontwikkeling vrijetijdssector Overijssel 2009 – 2014


2009

2010

2011

2012

2013

2014

Aantal banen in de vrijetijdssector (fulltime, parttime en uitzend)

30.842

31.635

31.599

32.135

31.764

32.142

x 1.000

Aantal toeristische binnenlandse vakanties (x 1.000)*

1.096

1.225

1.246

1.259

1.184

1.219

Totale bestedingen tijdens toeristische binnenlandse vakanties

(x 1.000 in euro’s)

196.850

221.677

230.003

223.956

223.954

243.806

*Exclusief vaste standplaatsvakanties.

Bron: LISA en NBTC-NIPO Research

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    02/06/25
    Horecaomzet groeit in eerste kwartaal 2025 met 3,4 procent
    De Nederlandse horeca heeft in het eerste kwartaal van 2025 een omzetgroei van 3,4 procent gerealiseerd ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Tussen de deelsectoren zien we grote verschillen.
    02/06/25
    Exclusief voor leden
    Vlaanderen blijft geliefd bij buitenlandse reizigers, maar mist verrassende troeven
    Uit het 'Reputatieonderzoek Vlaanderen 2024' blijkt dat Vlaanderen nog steeds een sterke reputatie geniet als toeristische bestemming, vooral op het vlak van cultuur, erfgoed en gastronomie. Maar er zijn ook aandachtspunten.
    02/06/25
    APG investeert €250 miljoen in duurzame vliegtuigbrandstof SkyNRG
    Pensioenuitvoerder APG investeert namens ABP tot €250 miljoen in SkyNRG, een Nederlandse pionier in duurzame vliegtuigbrandstof (Sustainable Aviation Fuel, SAF). De investering ondersteunt de uitbreiding van SkyNRG’s activiteiten en draagt bij aan de wereldwijde verduurzaming van de luchtvaart.
    02/06/25
    Horeca zoekt duurzame oplossingen voor personeelstekort
    De personeelstekorten in de horeca vragen om meer dan oplossingen voor de korte termijn. Door bewuster te investeren in mbo-opgeleiden, technologie slim in te zetten en zij-instromers beter te begeleiden, kan de sector bouwen aan een stabieler en duurzamer personeelsbestand.
    02/06/25
    Exclusief voor leden
    Vegan Food Tour zorgt voor verandering
    In 2024 liepen 1.700 mensen mee met een Vegan Food Tour in drie steden: Utrecht, Amsterdam en Rotterdam. Ze bezochten in totaal 40 verschillende horecapartners van deze tourorgqanisatie, van comfort food tot fine dining. 66% van de deelnemers was geen veganist. Eten proeven leidt tot verandering.
    02/06/25
    Vlonderbrug ontsluit Everdinger Waarden
    De Vlonderbrug, een nieuwe voetgangersbrug over de rivier de Lek in natuurgebied de Everdinger Waarden, is feestelijk geopend. Nu kunnen recreanten en inwoners uit de omgeving weer de benen strekken op een populaire wandelroute midden in de uiterwaarden, want de Vlonderbrug vervangt de oude trekpont die enkele jaren geleden werd verwijderd.
    28/05/25
    1 miljoen stekkerauto's
    Aan het eind van het eerste kwartaal van 2025 telde Nederland voor het eerst iets meer dan 1 miljoen stekkerauto’s. Daarmee is nu ruim een op de tien personenauto’s een stekkerauto.
    28/05/25
    Exclusief voor leden
    Fietsersbond wil overbodige paaltjes weg
    Paaltjes op wegen en fietspaden zijn bedoeld om auto’s van het fietspad te houden, maar in de praktijk zorgen ze juist voor gevaar voor fietsers. Elk jaar raken duizenden fietsers gewond door een botsing met een paaltje. Daarom lanceert de Fietsersbond de Paaltjesmelder.

    ||| Agenda |||

    05/06/25
    05/06/25 t/m 05-06-25: Nationaal Congres Citymarketing
    Hoe draagt city- en regiomarketing bij aan brede welvaart, leefbaarheid en de binding met inwoners? ...
    10/06/25
    10/06/25 t/m 10-06-25: Online sessie: Handreiking ‘Gedragsstrategie honden aanlijnen’?
    Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
    19/06/25
    19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
    Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
    24/06/25
    24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
    Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
    25/06/25
    25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
    Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...