Landal bouwt 51 duurzame en grote recreatiewoningen
Op Landal Miggelenberg komen 51 grote en duurzame recreatiewoningen. Met
de bouw geeft Landal GreenParks gehoor aan de vraag naar zowel luxere als en
ruimere recreatiewoningen voor grotere families en vriendengroepen op de
Veluwe. De 51 nieuwe woningen, die naar verwachting in juli 2015 in de verhuur
kunnen worden genomen, vormen bovendien een belangrijke kwaliteitsimpuls voor
de Veluwe.
De
architectuur van de recreatiebungalows is geheel in overeenstemming met het
bosachtige karakter van het park. De luxe en smaakvol ingerichte woningen liggen op open plekken in het bos en komen te staan
op de plaats van de 51 oude bungalows. Ze worden compleet ingericht en fraai
afgewerkt met duurzame materialen. In totaal komen er 15 stuks 8-persoons
Comfort, 16 stuks 8-persoons Luxe, 10 stuks 10-persoons Luxe en 10 stuks
12-persoons Luxe recreatiebungalows, alle vrijstaand.
"Een
deel van de 266 bungalows op het park is in het afgelopen jaar al vernieuwd en
gemoderniseerd. Voor 51 bungalows is gekozen voor volledige nieuwbouw. Daarmee
voldoen we weer aan de wensen en verwachtingen van toekomstige gasten. De
toestroom van toeristen krijgt hiermee een belangrijke impuls. Deze
continuïteit is van belang voor deze regio, waar de vele jaarlijks terugkerende
gasten zorgen voor toeristische bestedingen,” aldus algemeen directeur Thomas
Heerkens van Landal GreenParks in een toelichting op de plannen.
Duurzame bouw
In
de nieuwe bungalows zijn de meest actuele inzichten verwerkt op het gebied van materiaalkeuze,
isolatienormen en hergebruik. Zo worden er vogelpannen gebruikt, wordt Hollands Hout toegepast en krijgen de woningen een groene knop, waarmee de
gast centraal de elektra uitschakelt. "De
slopers en bouwers gaan met respect voor de natuur te werk. Belangrijk
uitgangspunt bij het nieuwbouwplan is het behoud en zelfs versterken van de
waardevolle landschappelijke elementen. De stuifduinen met eiken, het reliëf en
de afwisseling met het grove dennenbos geven dit park een eigen karakteristiek.
Met dit project zetten we ook in op verjonging en versterking van het inheemse
karakter van het bos, om op de lange termijn een vitaal bos met een gevarieerde
leeftijdsopbouw te verkrijgen,” aldus General Manager Maarten Jansen van Landal
Miggelenberg.
Tijdsduur nieuwbouw
De
hele nieuwbouwoperatie inclusief aanpassing van de gehele infrastructuur zal
slechts acht maanden in beslag nemen. In juli 2015 verwacht Landal de eerste
gasten te kunnen ontvangen.
Trefwoorden: bungalowparken, duurzaam toerisme
|
|
15/04/26
ACSI, boeking- en mediaplatform in de campingsector, kondigt vandaag de lancering aan van ACSI Broker Services, een gespecialiseerd pan-Europees brokerplatform gericht op fusies en overnames van campings en vakantieparken.
|
15/04/26
Tijdens de voorjaarseditie van de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) is Daniël Pardijs verkozen tot nieuw bestuurslid. Pardijs vult hiermee de positie die is vrijgekomen bij het aftreden van Gerard van Duykeren in november 2025.
|
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.
|
15/04/26
Op de Dag van de Fietshelm groeit de aandacht voor veiligheid onder Nederlandse fietsers. Cijfers uit de fietsbranche laten zien dat de verkoop van fietshelmen de afgelopen jaren is gestegen. Zo meldde de ANWB dat de verkoop in 2023 met liefst 250% toenam, tot circa 65.000 helmen.
|
15/04/26
De internationale dino-experience Dino World strijkt binnenkort neer in de Zeelandhallen in Goes. Deze groots opgezette tentoonstelling, die normaal alleen in grote steden te zien is, neemt bezoekers mee naar een wereld waar dinosaurussen weer tot leven komen.
|
14/04/26
Eindhoven Airport publiceerde vandaag haar jaarverslag 2025. Financieel gezien was 2025 een topjaar. De luchthaven bereikte een nettoresultaat van 25,2 miljoen euro bij een omzet van 100,5 miljoen euro (2024: nettoresultaat: 23,3 miljoen euro, omzet: 96,2 miljoen euro).
|
13/04/26
Kampeerspecialist Obelink uit Winterswijk heeft de derde editie van de Nationale Ondernemersprijs gewonnen. Het familiebedrijf kreeg met 33 procent van de stemmen veruit de meeste steun van het publiek en liet daarmee de overige acht genomineerden ruim achter zich.
|
13/04/26
Langs de vaarroute Súd le, ter hoogte van het Friese natuurgebied de Eanjumer Kolken, staat een nieuw uitkijkpunt: De Zoutkegel. Gedeputeerde van provincie Fryslân Sijbe Knol en wethouder van gemeente Noardeast-Fryslân Maaike Prins openden op 9 april de nieuwe recreatieve voorziening.
|
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
19/05/26
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
10/06/26 t/m 13-06-26
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
|
|