Geplaatst op: 10-03-2014
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Reisverzekering via reisorganisatie twee keer zo duur

Reisverzekering via reisorganisatie twee keer zo duur
Vakantiegangers die direct bij boeking een reisverzekering afsluiten bij de reisorganisatie, betalen vaak twee keer zoveel premie als wanneer zij zelf op zoek zouden gaan naar de goedkoopste reisverzekering. Dit blijkt uit een onderzoek van de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

"Het is natuurlijk gemakkelijk om je verzekering direct bij boeken af te sluiten, maar wie daarvoor kiest is meestal een dief van de eigen portemonnee”, zegt Amanda Bulthuis van Geld.nl. Zij vergeleken de premies van reisverzekeringen via reisorganisaties met de premies voor vergelijkbare verzekeringen bij reisverzekeraars zelf. De meeste reisorganisaties werken samen met verzekeraar de Europeesche en bieden een speciale kortlopende verzekering aan waarin ook een dekking voor geneeskundige kosten is opgenomen. De premies hiervoor zijn bij alle reisorganisaties gelijk. Wie hiervoor kiest, betaalt bij een reis van 14 dagen binnen Europa ongeveer 22 euro per persoon. "Maar als je een gelijkwaardige kortlopende reisverzekering boekt bij OHRA, ben je maar 11,20 euro kwijt.”, licht Bulthuis toe. Reis je met z’n tweeën en neem je er ook nog een annuleringsverzekering bij met een dekking tot 1.400 euro, dan is het verschil iets kleiner. Bij reisorganisaties die samenwerken met de Europeesche ben je in het goedkoopste geval 106 euro kwijt, terwijl je bij de goedkoopste vergelijkbare verzekering hiervoor 84 euro betaalt.

Premies kortlopende reisverzekeringen

Verzekeraar Premie kortlopende reisverzekering Europa voor 14 dagen Premie kortlopende reisverzekering Wereld voor 14 dagen
Europeesche* €22,40 €35,-
Allianz Global Assistance* €28,- €42,-
Unigarant* €21,- €33,60
Vergelijkbare verzekering bij OHRA** €11,20 €17,36

*Goedkoopste variant via reisorganisaties
**Aanbieder goedkoopste kortlopende reisverzekering op Geld.nl


Allianz Global Assistance en Univé De Europeesche is verreweg de grootste speler als het gaat om reisverzekeringen via reisorganisaties. Enkele organisaties werken samen met Allianz Global Assistance of Unigarant. De premies voor reisverzekeringen die je via een reisorganisatie bij Allianz Global Assistance afsluit, liggen zelfs nog hoger dan bij de Europeesche. Een kortlopende reisverzekering voor 14 dagen binnen Europa kost 28 euro. Bij reisorganisaties die met Unigarant samenwerken betaal je hiervoor in het goedkoopste geval 21 euro.

Reactie Europeesche
In een reactie laat Europeesche Verzekeringen weten dat het artikel van Geld.nl helaas alleen ingaat op het prijsverschil en niet op het verschil in dekkingen of dienstverlening. "Het staat iedereen uiteraard vrij om prijzen te vergelijken en hun verzekering elders af te sluiten. Maar wij adviseren reizigers wel om niet alleen naar de premie, maar ook naar de dekking  van een verzekering te kijken. Daar zitten vaak grote verschillen in. Ook gaat dit artikel niet in op welke productvariant voor deze vergelijking is gehanteerd. Bij de Europeesche kunnen klanten kiezen uit een Basis, Comfort of Optimaal reisverzekering. Zo kunnen zij zelf een afweging maken welke dekking zij belangrijk vinden en welke prijs zij voor een reisverzekering willen betalen. Een belangrijk voordeel van afsluiten bij een reisorganisatie is dat ze je daar meteen kunnen adviseren m.b.t. de best passende verzekering bij de geboekte reis. Ook kunnen zij helpen bij het behandelen van schade als er onverhoopt iets misgaat op reis."

Zelf een reisverzekering kiezen
Wie zelf op zoek naar een goedkope reisverzekering is vrijwel altijd goedkoper uit, stelt Geld.nl. "De goedkoopste reisverzekering die past bij je reis, kun je via internet al binnen enkele minuten vinden. Als je daarbij bedenkt dat het je al snel enkele tientjes, of bij lange vakanties met je gezin soms zelfs honderden euro’s kan schelen, is dit snel verdiend”, aldus Bulthuis. Voor wie meerdere keren per jaar naar het buitenland gaat en geen zin heeft om bij elke vakantie of weekendje weg opnieuw op zoek te gaan naar de goedkoopste reisverzekering, is een doorlopende reisverzekering een goede optie. Als je één lange vakantie en twee weekendjes per jaar hebt binnen Europa, is dit vaak al een voordeligere optie dan een kortlopende reisverzekering. En je hebt er na het afsluiten geen omkijken meer naar, omdat je bij elke reis die je boekt gewoon verzekerd bent.
Link: http://blog.geld.nl/reisverzekering/reisverzekering-via-reisorganisatie
Topics:Vakanties
Trefwoorden: verzekeringen,

CELTH



||| Nieuws |||

28/05/25
1 miljoen stekkerauto's
Aan het eind van het eerste kwartaal van 2025 telde Nederland voor het eerst iets meer dan 1 miljoen stekkerauto’s. Daarmee is nu ruim een op de tien personenauto’s een stekkerauto.
28/05/25
Exclusief voor leden
Fietsersbond wil overbodige paaltjes weg
Paaltjes op wegen en fietspaden zijn bedoeld om auto’s van het fietspad te houden, maar in de praktijk zorgen ze juist voor gevaar voor fietsers. Elk jaar raken duizenden fietsers gewond door een botsing met een paaltje. Daarom lanceert de Fietsersbond de Paaltjesmelder.
28/05/25
Exclusief voor leden
Méribel kiest bureau Hopscotch
Méribel, het hart van het Franse Les 3 Vallées, heeft Hopscotch Tourism Netherlands aa...
27/05/25
Dagattractie Top 50: Dierentuinen noteren sterkste groei
De grootste Nederlandse dagattracties hebben vorig jaar 2% meer bezoekers geteld. Dierentuinen deden het relatief beter dan attractieparken en musea. De Zaanse Schans is in 2024 gestegen naar de tweede plaats op de ranglijst van best bezochte dagattracties in Nederland.
27/05/25
Exclusief voor leden
Kamperen in Nederland in 2025: Prijzen stijgen licht, maar blijven betaalbaar
Kamperen blijft ook in de zomer van 2025 een relatief betaalbare vakantieoptie, al stijgen de prijzen licht. Volgens de jaarlijkse prijsanalyse van PiNCAMP, het kampeerplatform van onder andere de ANWB, betalen kampeerders in Nederland dit jaar gemiddeld €55 per nacht voor een gezin van drie personen. Dat is een stijging van ongeveer 6 procent ten opzichte van vorig jaar.
27/05/25
Exclusief voor leden
Maastricht populairste gemeente van Nederland in 2025
Voor het eerst in veertien jaar is niet Amsterdam, maar Maastricht de favoriete gemeente van Nederland. Ook Flevoland scoort heel verrassend sterk.
27/05/25
Exclusief voor leden
Instructieregel voor bewoning recreatiewoningen in consultatie
Minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft de instructieregel voor bewoning recreatiewoningen in consultatie gedaan. De instructieregel heeft een looptijd van 10 jaar.
26/05/25
Exclusief voor leden
Moons wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Met ingang van 1 juni 2025 start Annemarie Moons als voorzitter van Van Gogh Nationaal Park.

||| Agenda |||

05/06/25
05/06/25 t/m 05-06-25: Nationaal Congres Citymarketing
Hoe draagt city- en regiomarketing bij aan brede welvaart, leefbaarheid en de binding met inwoners? ...
10/06/25
10/06/25 t/m 10-06-25: Online sessie: Handreiking ‘Gedragsstrategie honden aanlijnen’?
Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...