Geplaatst op: 04-12-2013
Auteur: Marc Gerlings

Peter Brussel voorzitter HISWA

Peter Brussel voorzitter HISWA

Tijdens de Algemene Ledenvergadering van HISWA – brancheorganisatie van de watersportindustrie – is Peter Brussel benoemd tot de nieuwe Algemeen Voorzitter van HISWA voor een periode van drie jaar.


Brussel volgt Luit Ezinga op die na een maximale statutaire zittingstermijn van zes jaar aftreedt.


Peter Brussel (56 jaar) is een ondernemer én bestuurder. Hij was tot eind 2010 algemeen directeur van BCC Holding BV, een conglomeraat van elektronicazaken. Daarnaast heeft hij veel bestuurlijke ervaring. Hij maakte tot voor kort deel uit van de Raad van Bestuur van Blokker Holding en vervulde een bestuursfunctie bij brancheorganisatie VNI/UNETO. Het voorzitterschap bij HISWA combineert Brussel met andere commissariaten en bestuursfuncties bij de modedetailhandel, logistiek en Stichting AYA (jongeren met kanker).


Brussel: "Samen met het HISWA-bestuur ga ik werken aan een nieuw elan. Het zo veel mogelijk ontmoeten en betrekken van de leden daarbij is voor mij essentieel."

Brussel is fervent watersporter. Met zijn motorboot brengt hij veel tijd door op het water en hij is een trouwe bezoeker van de HISWA-beurzen.

CELTH



||| Nieuws |||

08/05/26
52 miljoen euro naar recreatiegebieden Zuid-Holland
De provincie Zuid-Holland stelt de komende vier jaar ruim 52 miljoen euro beschikbaar om 26 grote en kleinere recreatiegebieden, tot en met 2029, aantrekkelijk, schoon, heel en veilig te houden.
08/05/26
Exclusief voor leden
Marktkans: groeimarkt solo-reizen vrouwen maar sector moet bewustzijn over veiligheid verhogen
Nieuw onderzoek in opdracht van Airbnb en met hun interne boekingsdata laten zien dat solo reizen onder vrouwen het afgelopen jaar sterk is toegenomen. De toeristische sector moet meer gevoel voor veiligheid ontwikkelen voor deze doelgroep.
08/05/26
Exclusief voor leden
Hoe werk je als manager aan mentaal welbevinden in je bedrijf?
Psychische klachten vormen een groeiende oorzaak van langdurig verzuim en raken zowel werknemers als organisaties. Preventie is daarom geen luxe, maar een noodzaak. Leidinggevenden weten lang niet altijd hoe je dat doet.
07/05/26
Documentaire AI toepassen in toerisme
Ruurt van der Wel directeur Eilandmarketing Schouwen-Duivenland werkte mee aan de documentaire van Provincie Zeeland over de rol van AI in de toeristische sector. Bekijk de aflevering hieronder en ontdek in minder dan 10 minuten welke kansen AI biedt voor de sector.
07/05/26
Exclusief voor leden
Fusie in reissoftware
TravelSpirit en 1TIS, beide aanbieders van enterprise resource planning (ERP)-software voor de reisbranche, zijn gefuseerd. Als onderdeel van de fusie heeft investeerder Vortex Capital Partners een meerderheidsbelang verworven om de verdere groei van de organisatie te faciliteren.
07/05/26
Exclusief voor leden
Titanic beleving in Jaarbeurs
De Jaarbeurs staat vanaf 12 juni volledig in het teken van de Titanic. Met de opening van de expositie ‘Titanic: An Immersive Voyage’ komt het iconische schip op een moderne manier tot leven.
07/05/26
Exclusief voor leden
Groningen zet volgende stap met Lelylijn
Een van de grote wensen van de drie noordelijke provincies is de spoorverbinding Lelylijn. Politiek Den Haag schuift de investering naar de toekomst maar provincie Groningen zet al een volgende stap.
07/05/26
Exclusief voor leden
Analyse meivakantie: daling boekingen bij vakantieparken
Het aantal boekingen bij Nederlandse vakantieparken daalde in de meivakantieperiode van 2026 met 26% ten opzichte van 2024. Achter die daling ziet BungalowSpecials drie duidelijke verschuivingen.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...