Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 10-09-2013
Auteur: Marc Gerlings

Wiki Loves Monuments verbreekt wereldrecord

Wiki Loves Monuments verbreekt wereldrecord
Oostelijke brug van de Hortusvijver in Amsterdam. Frederik Balhuizen, CC BY-SA 3.0

De organisatie Wiki Loves Monuments probeert het publiek te verleiden foto’s te maken van monumenten voor het gebruik op Wikipedia. De fotowedstrijd heeft gezorgd voor een verbetering van het wereldrecord.

Wiki Loves Monuments heeft haar eigen record van grootste fotowedstrijd ter wereld uit 2011 verbroken. De editie van 2012 heeft officiële erkenning gekregen van Guinness World Records als de grootste fotowedstrijd ter wereld. Ruim 15.000 deelnemers maakten 353.768 foto’s van monumenten voor gebruik op Wikipedia. Dat waren 185.560 foto’s meer dan in 2011 toen Wiki Loves Monuments voor het eerst door Guinness World Records werd erkend.


Doel van de fotowedstrijd Wiki Loves Monuments is om van alle monumenten een foto beschikbaar te hebben voor Wikipedia. In 2010 werd de wedstrijd voor het eerst gehouden - in Nederland - en was een groot succes. Sindsdien hebben zich steeds meer landen aangesloten. In 2012 waren dat al 35 landen wereldwijd.


10.000 eerste bijdragen
Ruim 15.000 deelnemers hebben bijgedragen aan het succes van 2012. Voor 10.000 mensen was het de eerste keer dat ze een bijdrage leverden aan de online encyclopedia Wikipedia door het beschikbaar maken van een foto. Alle ingezonden foto’s zijn beschikbaar onder vrije licentie en kunnen gebruikt worden ter illustratie bij Wikipedia-artikelen over monumenten maar natuurlijk ook bij andere onderwerpen.


Wedstrijd 2013 loopt tot en met 30 september
In september 2013 wordt de wedstrijd voor de vierde keer gehouden. Van 1 tot en met 30 september 2013 kan iedereen zelfgemaakte foto’s onder een vrije licentie uploaden. Er zijn voor de Nederlandse wedstrijd drie klassementen opgemaakt: één voor de algehele kwaliteit; één voor de kwantiteit en, speciaal in 2013, één voor de beste foto van een wederopbouwmonument (na 1940).


De Vereniging Wikimedia Nederland is sinds de start in 2010 hoofdorganisator van Wiki Loves Monuments en coördineert de activiteiten van de Wikimedia-verenigingen in de deelnemende landen. Het is gebleken dat een aantal deelnemers na de wedstrijd foto’s blijft insturen. Uiteraard kan het hele jaar door gewerkt worden aan de inhoud van Wikipedia, door het uploaden van beeld- of geluidsmateriaal, het schrijven van nieuwe artikelen of het verbeteren van bestaande artikelen.

Trefwoorden: wiki, wikipedia, fotografie, monumenten

CELTH



||| Nieuws |||

08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.
04/07/25
Exclusief voor leden
Opening nieuwe camperplaats in hart van Emmen
Emmen verwelkomt camperreizigers met een gloednieuwe camperplaats aan het Westeind.
03/07/25
Zomervakantie start met bijna 8% meer nieuwe caravans en campers
Aan de vooravond van de zomervakantie is de kampeerbranche in Nederland flink gegroeid. In de eerste helft van 2025 zijn er 6.256 nieuwe caravans en campers afgeleverd, een stijging van 7,7% ten opzichte van dezelfde periode in 2024.
02/07/25
Exclusief voor leden
Forse impact van btw-verhoging op logiessector
De btw-verhoging op logies leidt tot een vraagafname tot 30%, een 8,5% lagere omzet uit toeristische overnachtingen en flinke gevolgen voor budgethotels en de logiessector in de grensstreek. Toch wil het kabinet de btw-verhoging niet terugdraaien.
02/07/25
Exclusief voor leden
Versnelling gebruik AI
Van chatbots en sociale media campagnes tot en met werkprocessen in de horeca, AI is niet meer weg te denken uit de sector leisure. Het gebruik van AI maakt een versnelling mee in onze maatschappij.
30/06/25
Exclusief voor leden
RCN wordt verkocht aan Blackstone
RCN Vakantieparken wordt verkocht aan Exodus Bidco B.V., een SPV die indirect wordt gecontroleerd door fondsen gelieerd aan Blackstone. Partijen hebben aan de ACM toestemming gevraagd voor de overname