Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 30-07-2013

Nieuwe standaard betaald parkeren in buitengebied RGV

Nieuwe standaard betaald parkeren in buitengebied RGV
Wachtrijen bij aankomst zijn straks verleden tijd.

Sinds 1999 is op de RGV recreatiegebieden een betaald parkeersysteem aanwezig. De toepassing van een dergelijk systeem is een succes, maar het parkeersysteem dat inmiddels 14 jaar oud is, voldoet op een aantal punten niet meer.


Het huidige systeem zorgt op drukke dagen voor lange rijen voor de slagboom. Het parkeersysteem werkt nu door vooraf te betalen. Dit zorgt soms voor opstoppingen. Uit ervaring weten we dat bezoekers op mooie stranddagen tegelijkertijd aankomen. Het uitrijden gaat geleidelijker waardoor er geen sprake van opstoppingen is. RGV heeft daarom gekozen voor een nieuw parkeersysteem met achteraf betalen. Onlangs is dit systeem op Strand Horst-Zuid geïntroduceerd. Het systeem met achteraf betaald parkeren is sinds 2009 operationeel op recreatiegebied Zeumeren en werkt daar erg goed. Het nieuwe systeem op Strand Horst-Zuid is ten opzichte van het systeem op Zeumeren ‘gefinetuned’.


Werking nieuw systeem

Bij het nieuwe systeem moet een uitrijkaart gekocht worden bij de betaalautomaat of bij één van de ondernemers op het recreatiegebied. De uitrijkaart wordt ingevoerd in de uitrijzuil om de slagboom te openen. Bij het nieuwe systeem kan uitsluitend worden uitgereden met een uitrijkaart of door middel van het scannen van de RGV parkeerpas bij de uitrijzuil.


Nieuw systeem praktisch en onderhoudsvriendelijk

Uitgangspunt bij de ontwikkeling van het nieuwe parkeersysteem is robuustheid en eenvoud in gebruik en onderhoud. Het systeem moet door eigen medewerkers van RGV te onderhouden zijn. Het nieuwe systeem dat onlangs op Strand Horst-Zuid is geïntroduceerd voldoet aan al deze criteria en zet daarmee een nieuwe standaard in betaald parkeren in het buitengebied.

Ook voor de ondernemers ‘achter de slagboom’, bijvoorbeeld een waterskibaan of shortgolfbaan, is het nieuwe systeem praktisch en werkt het drempelverlagend. Zij kunnen bij RGV een x-aantal uitrijkaarten inkopen om vervolgens te verkopen aan hun bezoekers of dit in de prijs van een arrangement op te nemen.
Trefwoorden: parkeren, parkeersysteem, RGV

||| Nieuws |||

18/06/25
Guy Vroemen nieuwe directeur-bestuurder Maastricht Marketing
De Raad van Toezicht van Stichting Maastricht Marketing heeft bekendgemaakt dat Guy Vroemen per 1 augustus 2025 de nieuwe directeur-bestuurder wordt.
18/06/25
Tourist Info punt in Zweeler kerk
Op 20 juni vindt de officiële aftrap van het uitvoeringsplan ‘Kiemen in Drentse grond’ plaats door het openen van de Tourist Info in de Zweeler Kerk.
18/06/25
Exclusief voor leden
B&B De Hoenderkamp de beste van Nederland in 2025
B&B De Hoenderkamp in het Overijsselse Beuningen is uitgeroepen tot de Beste Bed & Breakfast van Nederland 2025.
17/06/25
Caroline Belt wordt directeur-bestuurder voor de Van Gogh Sites Foundation.
Met ingang van 1 juli start Caroline Belt als directeur-bestuurder voor de Van Gogh Sites Foundation. Caroline neemt hiermee het stokje over van Frank van den Eijnden die in de afgelopen 15 jaar Van Gogh in Brabant op de kaart heeft gezet en Simone van der Heiden die vanaf 2022 mede de directie heeft gevoerd.
16/06/25
Exclusief voor leden
Rijden in het buitenland? Toch wel eng
34 procent van de Nederlandse vrouwen vindt autorijden in het buitenland spannend, terwijl 82 procent van de mannen gerust achter het stuur stapt.
13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
12/06/25
Mijlpaal EuroParcs Enkhuizer Strand: eerste gasten gearriveerd
Vrijdag 6 juni arriveerden de eerste gasten voor hun vakantie op EuroParcs Enkhuizer Strand aan het IJsselmeer.