Geplaatst op: 07-03-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Wie wil een bijdrage leveren aan de Streekbeleving Betuwe?

Wie wil een bijdrage leveren aan de Streekbeleving Betuwe?
Bron: Pixabay
Bij afslag 31 aan de A15 komt, als het aan initiatiefnemer Aart Blom ligt, een Streekbeleving Betuwe. Hij wil hier retail, gastronomie, dagrecreatie en evenementen op één locatie combineren. Mensen uit de omgeving worden uitgenodigd om Betuwse verhalen over de fruitteelt en oude ambachten in te brengen.


Het initiatief komt van ondernemer Aart Blom van Betuwe Kers. "Richard de Bruin, directeur van het Regionaal Bureau voor Toerisme Rivierenland, heeft mij op het spoor gezet van het streekbelevingsconcept”, aldus Aart Blom, "Het haalbaarheidsonderzoek naar de gebiedseigen attractie ‘Fruitrijk’ was voor mij het moment om hier ook echt voor te gaan. Hoewel we dat concept misschien niet exact gaan volgen, heeft het mij wel enorm geïnspireerd.”


Samen met streek en belanghebbenden ontwikkelen

Binnen het concept zal naast de verkoop van streekproducten ook ruimte zijn voor gastronomie. Verder is het van belang dat er voor bezoekers wat te zien en doen is en dat het aanbod meebeweegt met de seizoenen door kleine evenementen. Aart Blom wil het initiatief pas uitwerken na overleg met omwonenden en andere belanghebbenden. Het doel is namelijk dat velen zich zullen herkennen in de ontwikkeling.


Het exacte concept en de te verwachte bezoekersaantallen worden dit voorjaar verder duidelijk. Dan volgt ook een informatieavond voor inwoners van Wadenoijen, naar verwachting in juni. In de tussentijd worden verhalen over de fruitteelt en oude ambachten verzameld. Die dienen als input voor de nieuwe ontwikkeling en voor een klein boekje over de streek. Mensen die hier graag een bijdrage aan willen leveren, kunnen dat doen via info@rivierenland.biz.

Trefwoorden: attracties, rivierenland

CELTH



||| Nieuws |||

03/04/26
Exclusief voor leden
17 april opening Landal Zeezigt
Landal breidt het aanbod aan kustbestemmingen uit met 50 strandhuizen door de opening van Landal Zeezigt.
03/04/26
Exclusief voor leden
Stabilisering emissiehandelssysteem van invloed op luchtvaart
De Europese Commissie kiest voor een pragmatische stabilisering van het Europese emissiehandelssysteem (ETS) om prijsschokken te beperken zonder de klimaatkoers te wijzigen. Dit raakt de luchtvaart en luchthavens in Europa.
03/04/26
Exclusief voor leden
Nederland pakt toppositie in export cacaoproducten
Voor de toeristische sector een onverwacht unieke positie en kans duikt op in de CBS-cijfers. We zijn de grootste exporteur van cacaoproducten van de wereld. De numnmer 2 van dit moment, Duitsland, ontvang een kwart van al die heerlijke chocolade.
01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
CEO Mieke De Schepper verlaat Sunweb Group
Sunweb Group maakte op 31 maart bekend dat Mieke De Schepper heeft besloten terug te treden als CEO en Sunweb te verlaten.
01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
1 april grap over handdoekenstress
Een hotelzwembad zonder handdoekenstress — dat leek deze week ineens binnen handbereik. Touroperator Dé VakantieDiscounter kondigde de introductie aan van Liggynog, een slimme zwembadrobot die onbeheerde handdoeken verwijdert en ligbedden weer vrijmaakt voor andere gasten.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...