Geplaatst op: 04-08-2016
Auteur: Marc Gerlings

Reisondernemers positief gestemd bij eerste indexmeting

Eerste resultaat monitor reisindustrie

Reisondernemers positief gestemd bij eerste indexmeting

Het vertrouwen van ondernemers in de reiswereld ligt beduidend hoger dan dat van andere ondernemers in zakelijke dienstverlenende sectoren, laten de eerste resultaten van ‘Trust in travel’ zien. Dit terwijl de reisbranche in deze tijd toch regelmatig te maken heeft met een wereld die soms in brand lijkt te staan, meldt ANVR. Zijn de ondernemers te optimistisch of gaat het echt goed met de reiswereld? 

Reisbrancheorganisatie ANVR komt, in het jaar van haar 50-jarig bestaan, samen met bank ABN Amro voor de eerste keer met een ‘vertrouwensindex’. Reisondernemers geven hierin aan hoe zij de afgelopen periode hebben gepresteerd en wat zij verwachten dat reizigers in de komende maanden gaan doen.

Index positief
Ruim 70 tot 80% van de deelnemende reisondernemers kijkt terug op een daadwerkelijke groei in de afgelopen wintermaanden ten opzichte van het winterseizoen een jaar eerder. Per saldo, het verschil tussen reisondernemers die meer of juist minder scoren, komt de index uit op 20, terwijl andere zakelijke dienstverlenende sectoren blijven steken op 12,5. 


Maatwerk trend
Opvallend is dat per saldo bijna de helft van deze ondernemers aangeeft afgelopen winter de vraag van consumenten naar maatwerkreizen te zien stijgen. Deze behoefte naar ‘reis op maat’ bevestigt het al eerdere ‘Travel Experience Tomorrow’-rapport waarin de ANVR uitgebreid ingaat op de verschillende behoeftes en gedragingen van de toekomstige reiziger.

De verwachtingen van reisondernemend Nederland liggen met een indexcijfer van 26 voor dit zomerseizoen nog hoger. Dat reizigers hiervan optimaal kunnen profiteren, ligt vooral in het feit dat een groot aantal ondernemers heeft geïnvesteerd in nieuwe bestemmingen en aantrekkelijke reizen, meent ANVR. 


De meerderheid van deze reisorganisatoren gaat ook uit van een groei voor zowel verre als middellange en korte reizen. En met een verwachte groei naar middellange en verre reizen is het niet vreemd dat zo’n 60% van de reisorganisatoren het vliegtuig verder in populariteit ziet toenemen.

Lag de loyaliteit van de reiziger afgelopen winter nog op 15, de positieve verwachting van de reisondernemer is dat deze komende zomer verder toeneemt tot maar liefst 23.

Na de zomer, als reislustig Nederland weer aan het werk is en nadenkt over zijn volgende vakantie, zal blijken of de positieve verwachtingen van deze ondernemers in reizen realistisch zijn geweest.

CELTH



||| Nieuws |||

25/06/26
Exclusief voor leden
Metrostation Rhoon uitstappen en meteen in de natuur recreëren
De aansluiting van ov-punten op recreatie is een trend. De tweede van vier Groene Haltes in de provincie Zuid-Holland is open. Vanaf nu is metrostation Rhoon officieel een Groene Halte.
25/06/26
Reismedia over naar ProMedia
ProMedia Group heeft Reismedia B.V. overgenomen. Met deze acquisitie versterkt ProMedia haar positie binnen de (zaken)reis- en luchtvaartsector. Die ambitie werd al duidelijk met de overname van Flightglobal.
25/06/26
Hoe werkt het proces rondom schuimbeton storten en waar je op moet letten
Bij een nieuwe vloer draait alles om de basis. Ziet de afwerking er straks prachtig uit, maar klopt de onderlaag niet, dan krijg je vroeg of laat gedoe. Schuimbeton wordt vaak gebruikt als lichte, isolerende laag onder een dekvloer. Het materiaal vult ruimtes goed op en zorgt voor een vlakke ondergrond. Toch is het geen klus die je even tussen koffie en lunch doet. Het storten vraagt voorbereiding, kennis en de juiste uitvoering.
24/06/26
Nieuwe belangenorganisatie Hotel Alliantie Nederland
Hotel Alliantie Nederland is op 18 juni officieel gelanceerd in Grand Hotel Huis ter Duin. De stichting zet zich in voor een sterkere vertegenwoordiging van de Nederlandse hotellerie en vraagt aandacht voor de economische en maatschappelijke betekenis van gastvrijheid.
24/06/26
Integratie Stip reizen in Corendon
Stip Reizen wordt een volledig onderdeel van touroperator Corendon.
24/06/26
Exclusief voor leden
Better Places lanceert keuzehulp voor bewustere reiskeuzes
Veel reizigers willen wel bewustere keuzes maken, maar weten niet waar ze moeten beginnen. Daarom ontwikkelde touroperator Better Places met steun van het Europese innovatieprogramma Cross-Re-Tour, een nieuwe online keuzehulp.
24/06/26
Eerder waterpret in Dierenpark Amersfoort door hitte
DierenPark Amersfoort maakt zich eerder klaar voor een verkoelende zomer. Vanaf deze week kunnen bezoekers al de verkoeling opzoeken onder de speelfonteinen en spetteren in de Bosbeek. In aanloop naar het evenement Waterpret! (4 juli t/m 30 augustus) worden de verkoelende zomeractiviteiten steeds verder uitgebreid.
24/06/26
Aandeel flexwerkers groeit licht
In het eerste kwartaal van 2026 waren er voor het derde kwartaal op rij meer werknemers met een flexibele arbeidsrelatie dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

||| Agenda |||

26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...