Hotels ondanks groei inkomend toerisme lastige markt
De laatste maanden worden we overspoeld door positieve berichten
over het inkomend toerisme. Bijna als vanzelfsprekend profiteren de hotels het
meest. Ondertussen groeit het aanbod, staan veel nieuwbouw- en uitbreidingsplannen
al in de steiger en raakte de markt verzadigd. In de nieuwste BrancheBarometer
houdt Rabobank de belangrijkste kritische succesfactoren tegen het licht.
Volgens de bank profiteren lang niet alle hotels van de
almaar groeiende stroom buitenlandse toeristen, bovendien leidt een toenemend
aanbod tot forse concurrentie en prijserosie. Onderscheidend vermogen is hier
een belangrijke succesfactor waar ligging, pricing en beleving de belangrijkste
ingrediënten zijn. Met name 3- en 4-sterrenhotels met een standaard aanbod krijgen
het lastig.
Omdat steeds meer boekingen via boekingssites lopen met scherpe
prijzen en relatief hoge commissies is scherp sturen op de kosten erg
belangrijk geworden. Voldoende onderscheidend vermogen door ligging en concept zijn
essentieel om in deze tijd te overleven. Hotels moeten zichzelf ook online goed
profileren om de vindbaarheid te vergroten en meer boekingen te realiseren.
In 2015 zal zowel vraag als aanbod net als in 2014 licht
stijgen (+1%-+2%). Deze toename wordt vooral veroorzaakt door de groei van het
inkomend toerisme. Daarvan profiteren vooral Amsterdam en de kustgebieden. In de
rest van Nederland is de hotellerie een moeilijke markt omdat consumenten sterk
gefocust zijn op kortingsacties en het bedrijfsleven terughoudend blijft.
Daarnaast hebben hotels in toenemende mate last van branchevreemde aanbieders
zoals vakantieparken, bed & breakfasts en particuliere verhuur. In en rond
grote steden zijn lowbudgetketens sterk in opmars.
Link: https://www.rabobank.nl/images/branchebarometer_hotels_141106_29691042.pdf
Trefwoorden: horeca, hotels
|
|
17/04/26
In 2025 verbleven er 52,2 miljoen gasten in Nederlandse hotels, op campings en op huisjesterreinen. Dat is bijna 2 procent meer dan in 2024.
|
17/04/26
GeoFort in Herwijnen heeft het aanbod uitgebreid met een nieuwe mogelijkheid voor volwassenen om het historische deel van Fort bij de Nieuwe Steeg te verkennen. De introductie speelt in op de groeiende belangstelling voor erfgoed en de geschiedenis van de Nieuwe Hollandse Waterlinie.
|
17/04/26
Het ommetje van Oude Pekela is gekozen tot Mooiste ommetje van Groningen. De bedenkers van de route winnen de volledige aanleg ervan door Landschapsbeheer Groningen, ter waarde van 10.000 euro.
|
17/04/26
Bekende toeristische destinatie Valkenburg viert een wielerfeest aanstaande zondag. De Amstel Gold Race bestaat op zondag 19 april 2026 60 jaar. 15.000 recreatieve renners fietsen de toerversie.
|
17/04/26
Door de sterk gestegen kerosineprijs, zal KLM een aantal onrendabele vluchten uit zijn schema halen. De passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten. De meivakantie komt niet in gevaar.
|
15/04/26
ACSI, boeking- en mediaplatform in de campingsector, kondigt vandaag de lancering aan van ACSI Broker Services, een gespecialiseerd pan-Europees brokerplatform gericht op fusies en overnames van campings en vakantieparken.
|
15/04/26
Tijdens de voorjaarseditie van de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) is Daniël Pardijs verkozen tot nieuw bestuurslid. Pardijs vult hiermee de positie die is vrijgekomen bij het aftreden van Gerard van Duykeren in november 2025.
|
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.
|
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
19/05/26
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
10/06/26 t/m 13-06-26
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
|
|