Geplaatst op: 05-03-2014
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Nieuwe Nederlandse hotelformule: Princess Hotel Collection

Nieuwe Nederlandse hotelformule: Princess Hotel Collection
Nederland krijgt per 1 juli 2014 een nieuwe hotelformule:  de Princess Hotel Collection. De zeven hotels van Full House Hospitality Management (FHHM) gaan deel uitmaken van deze nieuwe formule. Voor het gebruik van de naam Princess is een akkoord gesloten met ondernemer Aad Ouborg die ook als boegbeeld van de formule naar buiten zal treden. Ouborg participeert niet in de Princess Hotel Collection.

De huidige portfolio van FHHM bestaande uit Golden Tulip Loosdrecht, Golden Tulip Amersfoort, Golden Tulip Epe, Golden Tulip de Wipselberg, Golden Tulip Victoria, Best Western de Veluwe en Dorhout Mees zal per 1 juli verdergaan onder de vleugels van dit nieuwe hotelmerk. De namen Golden Tulip en Best Western verdwijnen dan van de gevels. Zes van de zeven hotels zijn in eigendom van FHHM, in één hotel voert FHHM het management.

"Princess Hotel Collection is een verfrissende hotelformule met een sterke focus op transparantie envalue for money", aldus Jan Roersma, CEO van PHC. "Wij geven onze gasten altijd de mogelijkheid omhun verblijf up te graden naar all-in’. Geen verrassingen meer op de rekening bij check-out, maar onbezorgd genieten van alle faciliteiten voor één duidelijke prijs." Het vernieuwende aan dit concept is dat wij ons, in combinatie met de all-in formule, nog intensiever zullen focussen op kwaliteit van service en beleving",  aldus Tim Vissers, Operationeel Directeur PHC. "Dus geen massale buffetten en self-service, maar aandacht voor onze gasten enverfrissende a la carte restaurants."

Princess Hotel Collection maakt dit concept ook toegankelijk voor andere hoteliers door middel vaneen franchiseformule, waarbij het aangesloten hotel de naam Princess Hotel Collection draagt en kan meeprofiteren van het concept en alle schaalvoordelen. Dit franchisecontract is eventueel te combineren met een managementcontract, waarbij het algehele management van het hotel wordt overgenomen. "In eerste instantie richten wij ons primair op uitbreiding in Nederland, met het uiteindelijke doel om ook in de BENELUX en later de rest van Europa hotels toe te voegen", aldus Vissers.
Topics:Horeca

CELTH



||| Nieuws |||

09/03/26
Sterke groei Nederlands toerisme naar St. Maarten
St. Maarten heeft in 2025 een forse groei in het toerisme beleefd. Het aantal reizigers per vliegtuig steeg tot ruim 855.000, daarnaast bezochten bijna 1,6 miljoen cruisepassagiers het eiland. Ook de belangstelling vanuit Europa bleef groot, met een opvallend sterke groei vanuit Nederland (+148%).
09/03/26
Koning opent vernieuwd museum Spinozahuis
Koning Willem-Alexander opent woensdag 8 april het vernieuwde museum Het Spinozahuis in Rijnsburg.
06/03/26
Eveline Buter directeur NP Hollandse Duinen
Op 23 maart start Eveline Buter als directeur van Nationaal Park Hollandse Duinen. Zij volgt Georgette Leltz op die met pensioen gaat.
06/03/26
5x immaterieel erfgoed voorgedragen
Gisteravond maakt de Raad voor Cultuur in een adviesbekend welk immaterieel erfgoed kansrijk is om te worden opgenomen op UNESCO's 'Representatieve lijst van het immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid'.
06/03/26
Exclusief voor leden
Bijna 40 miljard euro omzet voor Lufthansa
Bijna 40 miljard omzet en onder meer 135 miljoen passagiers zorgen voor 2 miljard euro aan winst ove...
05/03/26
Exclusief voor leden
Verbouwing Westfries Museum leidt naar oudste stenen huis van Hoorn
Hoorn heeft onverwacht een nieuwe attractie erbij. Tijdens het funderingsherstel van het monumentale hoofdgebouw van het Westfries Museum aan de Roode Steen uit 1632 zijn zware middeleeuwse muren, kelders en zelfs een stenen traptoren van het oudste bakstenen huis van Hoorn tevoorschijn gekomen.
05/03/26
Gastvrije Utopia
Tijdens het Trendcongres Toerisme op 2 april in Deventer kun je bij breakout-sessies ook kiezen voor de sessie 'Gastvrije Utopia'. Vier ervaren workshopleiders in toerisme nemen je mee in wat misschien jouw utopia voor toerisme kan zijn.
05/03/26
Utrecht benoemt PARK
Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben Abe Veenstra benoemd tot Provinciaal Adviseur Ruimtelijke Kwaliteit (PARK). Met de benoeming versterkt de provincie de onafhankelijke advisering over de fysieke leefomgeving.

||| Agenda |||

10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...