Geplaatst op: 23-09-2026

Lichte groei economie en beschikbaar inkomen

Lichte groei economie en beschikbaar inkomen
Bron: CBS.
Het reëel beschikbaar inkomen van huishoudens was in het tweede kwartaal van dit jaar 0,7 procent hoger dan een jaar eerder. Dit inkomen is gecorrigeerd voor prijsstijgingen. 

De toename is vooral toe te schrijven aan een stijging van de beloning van werknemers, door hogere cao-lonen en een groei van het aantal banen, en een stijging van sociale uitkeringen. De hypotheekschuld groeide met 12 miljard euro ten opzichte van een kwartaal eerder, naar 948 miljard euro. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek op basis van nieuwe cijfers over de financiën van huishoudens.

Economie beter dan geraamd

Die positieve ontwikkeling hangt ook samen met de lichte groei van de Nederlandse economie. Volgens de tweede berekening van het CBS is het bruto binnenlands product (bbp) in het tweede kwartaal van 2026 met 0,6 procent gestegen ten opzichte van het eerste kwartaal van 2026. Bij de eerste berekening, die is gepubliceerd op 30 juli, kwam de groei uit op 0,4 procent. De tweede berekening van het bbp wordt ongeveer 85 dagen na afloop van het kwartaal gepubliceerd.

De groei van de economie is 0,2 procentpunt hoger dan bij de eerste berekening. Dat komt vooral doordat de groei van de export, vooral van diensten, en de stijging van de consumptie door huishoudens groter waren. Het economisch beeld is iets veranderd. De stijging van het bbp in het tweede kwartaal van 2026 is vooral toe te schrijven aan de consumptie door huishoudens, het handelssaldo (export – import) en de overheidsconsumptie.

Wanneer consumenten meer financiële ruimte ervaren, behoren vakanties, dagjes uit, horeca-, cultuur- en recreatiebezoek vaak tot de eerste uitgaven die toenemen. Vooral binnenlandse vakanties, korte verblijven, attractiebezoeken en horeca profiteren doorgaans van een groeiend consumentenvertrouwen.


Trefwoorden: economie, inkomen, recreatie, attractie, toerisme

Reacties:

  • Nog geen reacties aanwezig.

Plaats een reactie:

Naam:Verplicht
E-mailadres:Verplicht
Bericht:Verplicht
 

Reload Image


 

CELTH



||| Nieuws |||

02/10/26
Heksendoorn van start in Avonturenpark Hellendoorn
Avonturenpark Hellendoorn start zaterdag 3 oktober met de nieuwe editie van Heksendoorn, het jaarlijkse Halloween-evenement voor gezinnen met jonge kinderen.
25/09/26
Exclusief voor leden
Eerste rolstoeleditie DinoAdventures in DierenPark Amersfoort
Deze herfstvakantie vindt er tijdens de DinoAdventures voor het eerst een speciale rolstoeleditie plaats in DierenPark Amersfoort. “Wij willen dat iedereen een kans krijgt om deel te nemen aan dit spannende dino-avontuur," meldt Hylke.
23/09/26
Toverland viert jubileum met gratis entree en pay per ride
Attractiepark Toverland viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. Speciaal voor dit jubileum introduceert het attractiepark tijdens drie weekenden en drie woensdagen in november en december een opvallend verdienmodel: pay-per-ride.
23/09/26
Lichte groei economie en beschikbaar inkomen
Het reëel beschikbaar inkomen van huishoudens was in het tweede kwartaal van dit jaar 0,7 procent hoger dan een jaar eerder. Dit inkomen is gecorrigeerd voor prijsstijgingen.
16/09/26
Exclusief voor leden
The Social Table voor mkb influencer acties
Influencer marketingbureau HelloSparkle lanceert The Social Table, een nieuw experience label voor creators dat inspeelt op een veranderende manier waarop consumenten restaurants, hotels, winkels, evenementen en andere locaties ontdekken, met een lokale aanpak.
09/09/26
Tikibad voor een dag omgetoverd tot Paqualand
Afgelopen zondag 6 september werd het Tikibad op Duinrell omgetoverd tot Paqualand. Het Tikibad stond volledig in het teken van de feestelijke lancering van het nieuwe boek 'De avonturen van Rutger, Thomas en Paco – Het Waterpark'. De exclusieve boeklancering was alleen toegankelijk voor prijswinnaars.
03/09/26
Exclusief voor leden
Toverland grootste Halloween experience van Europa?
Toverland claimt de grootste Halloween experience te zijn in Europa in 2026. Het bedrijf sluit het zomerseizoen af maar is al bezig met de voorbereidingen op de herfst met de Halloween periode. The Maze wordt de nieuwe Halloween attractie.
24/08/26
Exclusief voor leden
Zelfrijdende bus in Efteling
Bezoekers van de Efteling kunnen binnenkort gebruikmaken van een bijzondere pendeldienst. Een zelfrijdende bus brengt bezoekers van en naar de verschillende verblijfsaccommodaties bij het attractiepark.