Geplaatst op: 10-06-2026

Provincie Noord-Holland kiest nieuwe route Duinfietspad

Overstuiving zorgt voor meer problemen op fiets- en wandelroutes

Provincie Noord-Holland kiest nieuwe route Duinfietspad
Fietspad wordt teruggegeven aan de natuur. Foto: Provincie Nooord-Holland.
Gedeputeerde Staten van Noord-Holland kiest een alternatieve route voor het door duinzand bedekte fietspad op de Blijdensteinsweg, tussen Bergen aan Zee en Schoorl aan Zee. 

Het fietspad op de grens van de natuurgebieden de Schoorlse Duinen en het Noordhollands Duinreservaat is deels overdekt met zand en is daardoor in de nabije toekomst niet meer veilig te gebruiken. 

Het fietspad zal uiteindelijk onder meters zand verdwijnen. De nieuwe fietsverbinding komt meer naar het oosten te liggen, waar er geen kans bestaat dat dit fietspad ook last krijgt van overstuivend zand. Duinbeheerder PWN kan het fietspad in 2027 aanleggen. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: route, fietspad, verstuiving, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

29/06/26
Exclusief voor leden
Aanpassing concurrentiebeding maakt arbeidsmarkt flexibeler
Het kabinet past het concurrentiebeding aan. Het moet voor werknemers makkelijker worden om van baan te wisselen. Dit wordt nu te veel beperkt doordat te veel werknemers een concurrentiebeding hebben. Ook voor werkgevers is het daardoor moeilijker om personeel aan te trekken.
29/06/26
Hans Haerkens voorzitter Nationale Parken
Donderdag 18 juni is Hans Haerkens benoemd tot voorzitter van de stichting Samenwerkingsverband Nati...
26/06/26
Hoe zal de nieuwe Rijksbouwmeester ruimtelijke keuzes maken
De ministerraad heeft ingestemd met de voordracht van Cécilia Gross tot Rijksbouwmeester. Zij volgt Francesco Veenstra op, die tot 1 september 2026 Rijksbouwmeester blijft.
24/06/26
Exclusief voor leden
Better Places lanceert keuzehulp voor bewustere reiskeuzes
Veel reizigers willen wel bewustere keuzes maken, maar weten niet waar ze moeten beginnen. Daarom ontwikkelde touroperator Better Places met steun van het Europese innovatieprogramma Cross-Re-Tour, een nieuwe online keuzehulp.
24/06/26
Aandeel flexwerkers groeit licht
In het eerste kwartaal van 2026 waren er voor het derde kwartaal op rij meer werknemers met een flexibele arbeidsrelatie dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
24/06/26
Langste treinreis door NL: 500 kilometer
Het drietal Tobias, Tom en Sophia heeft zondag overtuigend de Langste Treinrace van Nederland gewonnen. De winnaars legden in zes uur tijd bijna vijfhonderd kilometer af met de trein, bezochten negen provincies en scoorden bovendien de meeste punten met creatieve opdrachten onderweg.
22/06/26
Overheid legt scenario op tafel tegen stroomtekort
Om ervoor te zorgen dat er ook op de langere termijn voldoende elektriciteit is, kiest het kabinet voor de invoering van een zogenaamd marktbreed capaciteitsmechanisme.
17/06/26
Exclusief voor leden
Delft beloont met D'serve bezoekers voor duurzaam gedrag
Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...