Geplaatst op: 27-03-2026
Auteur: Marc Gerlings

Overijssel stelt bijzondere evenementen vast die subsidie ontvangen

Overijssel stelt bijzondere evenementen vast die subsidie ontvangen
Stevig aandeel gaat naar sportevenementen.
Provincie Overijssel steunt jaarlijks organisatoren van bijzondere regionale evenementen. Die lijst met evenementen is op 24 maart gepubliceerd.

Deze evenementen zijn waardevol voor de provincie. Dat 'waardevol' is de sleutel in het beleid om subsidie toe te kennen. Het zijn evenementen die op lokaal en regionaal niveau nog meer kleur geven op sportief en cultureel gebied. In totaal stelt de provincie 204.000 euro beschikbaar voor deze evenementen met een maximale bijdrage van 12.000 euro per stuk.

"Deze evenementen zijn belangrijk voor de lokale omgeving waarin ze georganiseerd worden, maar trekken ook bezoekers van buiten de eigen stad of het eigen dorp en juist dat zorgt voor meer verbinding en saamhorigheid.” aldus gedeputeerde Tijs de Bree.

Bijzondere evenementen 2026

De evenementen die in 2026 op een financiële bijdrage van de provincie kunnen rekenen zijn:
  • BigBand Festival Twente
  • Corso Vollenhove
  • Diepe Hel Holterbergloop
  • Dudok Muziekdagen
  • Full Color Festival Kampen
  • Glasrijk Tubbergen
  • Jeugdcorso Sint Jansklooster
  • Kattegat Festival Zwolle
  • Kerst in Oud Kampen
  • Kopje Cultuur Steenwijk
  • Landgoed Twente Marathon
  • Nationale Sleepbootdagen Zwartsluis
  • NK Atletiek in Hengelo
  • Singelloop Enschede
  • Ster van Zwolle
  • Survivalrun Vollenhove
  • Triathlon Holten
Stuk voor stuk evenementen die onderscheidend zijn en goed passen bij het karakter van de streek.
Trefwoorden: Overijssel, evenementen, subsidie

CELTH



||| Nieuws |||

12/05/26
Alternatief voor gedoogbeleid wonen op vakantieparken
Een nieuwe logica moet een einde maken aan de vastgelopen discussie over permanente bewoning van vakantieparken. Onder de naam hoods presenteren initiatiefnemers een ontwikkel- en exploitatiemodel waarbij recreatie en wonen structureel worden gecombineerd – onder strakke centrale regie.
08/05/26
52 miljoen euro naar recreatiegebieden Zuid-Holland
De provincie Zuid-Holland stelt de komende vier jaar ruim 52 miljoen euro beschikbaar om 26 grote en kleinere recreatiegebieden, tot en met 2029, aantrekkelijk, schoon, heel en veilig te houden.
07/05/26
Documentaire AI toepassen in toerisme
Ruurt van der Wel directeur Eilandmarketing Schouwen-Duivenland werkte mee aan de documentaire van Provincie Zeeland over de rol van AI in de toeristische sector. Bekijk de aflevering hieronder en ontdek in minder dan 10 minuten welke kansen AI biedt voor de sector.
07/05/26
Exclusief voor leden
Groningen zet volgende stap met Lelylijn
Een van de grote wensen van de drie noordelijke provincies is de spoorverbinding Lelylijn. Politiek Den Haag schuift de investering naar de toekomst maar provincie Groningen zet al een volgende stap.
05/05/26
Meerdaagse conferentie over duurzaam en regeneratief toerisme in Waddengebied
Van 7 tot en met 9 september vindt op Ameland de meerdaagse conferentie WadNext plaats. De provincie Fryslân organiseert het evenement om professionals uit beleid, ondernemerschap en onderzoek samen te brengen rond de vraag hoe toerisme kan bijdragen aan natuur, gemeenschap en economie.
04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
17/04/26
Mooiste Ommetje Groningen wint aanlegkosten terug
Het ommetje van Oude Pekela is gekozen tot Mooiste ommetje van Groningen. De bedenkers van de route winnen de volledige aanleg ervan door Landschapsbeheer Groningen, ter waarde van 10.000 euro.
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.

||| Agenda |||

09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...