Geplaatst op: 12-01-2026
Auteur: Redactie
NRIT

Turkije populairste stijger bij Nederlandse vroegboekers voor 2026

Turkije populairste stijger bij Nederlandse vroegboekers voor 2026

Turkije wint snel terrein onder Nederlandse vakantiegangers die vroeg boeken. Uit cijfers van dé VakantieDiscounter blijkt dat het land inmiddels goed is voor zo’n 13 procent van alle vroeg geboekte vakanties voor 2026. Daarmee verdringt Turkije traditionele toppers als Spanje en Griekenland, die licht terrein verliezen.

De groei wordt vooral gedreven door gezinnen. Binnen deze groep is Turkije zelfs de meest gekozen bestemming. De reden? Scherpe prijzen, uitgebreide faciliteiten en een sterk all inclusive aanbod. Bijna 40 procent van alle vroegboekers kiest voor all inclusive, bij gezinnen loopt dit op tot ruim 50 procent. "Gezinnen willen vooraf weten waar ze aan toe zijn: vaste kosten, comfort en faciliteiten voor kinderen,” zegt Laura Vlaanderen van dé VakantieDiscounter. "Turkije biedt die zekerheid en combineert dat met een brede keuze aan resorts. Daarnaast speelt mee dat de prijs-kwaliteitverhouding door lokale economische omstandigheden gunstig is, waardoor gezinnen relatief veel waar voor hun geld krijgen.”

Vertrek via Duitse luchthavens

Opvallend is dat bijna 70 procent van de Turkije-reizigers vertrekt vanaf een Duitse luchthaven, met Düsseldorf als favoriet. Het grotere aanbod en gunstige prijzen wegen voor veel vakantiegangers zwaarder dan de extra reistijd. Voor Spanje en Griekenland blijft dit aandeel beperkter.

Vroeg boeken voor kwaliteit

Nederlanders boeken hun vakantie gemiddeld ruim vier maanden vooruit. Vooral gezinnen en 45-plussers plannen vroeg om zeker te zijn van beschikbaarheid. Daarbij groeit de aandacht voor kwaliteit: vroeg geboekte accommodaties hebben gemiddeld bijna vier sterren en scoren rond een 9 in reviews.

Trefwoorden: reisbranche, vakanties, vakantieplannen, bestemmingen,

CELTH



||| Nieuws |||

13/03/26
Exclusief voor leden
Goedkoopste kampeerovernachtingen in Noord-Europa
Een campingvakantie blijft in Europa betaalbaar in vergelijking met veel andere vakantievormen. Een gezin betaalt voor een campingverblijf in het zomerhoogseizoen gemiddeld ongeveer 49 € per nacht. Kamperen is vooral voordelig in Noord-Europa: in Noorwegen kost een overnachting gemiddeld 38 €, in Zweden 40 € en in Duitsland 41 €, meldt campingportaal PiNCAMP na onderzoek.
12/03/26
Exclusief voor leden
Audax start met Bruna Reizen
De Audax Groep meldt een opvallende uitbreiding van haar activiteiten. Vanaf medio april 2026 kunnen klanten in alle Bruna winkels én bij bijna tweehonderd vestigingen van The Read Shop ook reizen boeken via het nieuwe label Bruna Reizen.
10/03/26
Exclusief voor leden
Start Voigt Select
Steeds meer reizigers trekken tijdens de zomervakantie naar koelere bestemmingen, weg van de massa en de drukkende hitte. Met Voigt Select lanceert touroperator Voigt Travel een kwaliteitslabel dat uitzonderlijke accommodaties in Noord-Europa in de kijker zet.
09/03/26
Sterke groei Nederlands toerisme naar St. Maarten
St. Maarten heeft in 2025 een forse groei in het toerisme beleefd. Het aantal reizigers per vliegtuig steeg tot ruim 855.000, daarnaast bezochten bijna 1,6 miljoen cruisepassagiers het eiland. Ook de belangstelling vanuit Europa bleef groot, met een opvallend sterke groei vanuit Nederland (+148%).
05/03/26
Gastvrije Utopia
Tijdens het Trendcongres Toerisme op 2 april in Deventer kun je bij breakout-sessies ook kiezen voor de sessie 'Gastvrije Utopia'. Vier ervaren workshopleiders in toerisme nemen je mee in wat misschien jouw utopia voor toerisme kan zijn.
04/03/26
ITB Berlijn: Airbnb ontwikkelt zich voor alle reiservaringen
Op de vakbeurs ITB Berlin gaf strateeg van Airbnb, Nathan Blecharczyk, commentaar hoe het bedrijf AI...
26/02/26
Exclusief voor leden
Effect door btw-verhoging op binnenlandse vakanties?
Heeft de btw-vehoging op logies naar 21% effect op de boekingen van vakanties in eigen land? Mogelijk wel maar of het daadwerkelijk in de boekingen tot uitdrukking komt, blijft nog steeds een vraagteken.
25/02/26
8 op de 10 Nederlanders wil komende zomer op vakantie
Ondanks stijgende prijzen en een onrustige wereld blijft het vakantiesentiment onder Nederlanders hoog. Komend zomerseizoen wil 82% van de Nederlanders op vakantie. Dit blijkt uit grootschalig consumentenonderzoek dat Trends & Tourism eind januari en begin februari door Dynata heeft laten uitvoeren naar vakantieplannen van een week of langer voor het komende zomerseizoen (mei t/m oktober 2026).