Geplaatst op: 03-11-2025
Auteur: Marc Gerlings

Meike Verhagen wordt directeur Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen

Meike Verhagen wordt directeur Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
Meike Verhagen. Foto: TVAN.
Meike Verhagen wordt per 1 januari 2026 de nieuwe directeur van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN). Zij volgt Herre Dijkema op, die in augustus van 2025 afscheid nam. Verhagen gaat leiding geven aan het team dat werkt aan de ontwikkeling en marketing van de regio’s Veluwe, Arnhem en het Rijk van Nijmegen.
 
Verhagen vervult momenteel de functie van directeur van de Arnhemse Eusebiuskerk. Verhagen: "Ik zie dit als een geweldige kans om – samen met een team van gedreven professionals – het destinatiemanagement van onze regio’s verder te ontwikkelen. De kracht van onze streek ligt in de diversiteit: natuur, cultuur, historie en gastvrijheid komen hier op unieke wijze samen.”

"Destinatiemanagement is tweede natuur geworden"

Naast haar rol bij de Eusebius is Verhagen al jaren op verschillende manieren betrokken bij de ontwikkeling van Arnhem als aantrekkelijke bestemming. Vanuit diverse onbezoldigde nevenfuncties werkte ze mee aan initiatieven die de stad en regio op de kaart zetten. Vier jaar geleden vestigde TVAN de Arnhem Citystore in de Eusebiuskerk – een samenwerking die de verbinding tussen stadspromotie, erfgoed en gastvrijheid versterkte. "Destinatiemanagement is in zekere zin mijn tweede natuur geworden", aldus Verhagen. "De Eusebius zag ik altijd in een groter verband. Om bezoekers naar de kerk te trekken, heb je ook een aantrekkelijke en gastvrije stad en regio nodig. Die samenhang wil ik in mijn nieuwe rol verder versterken.”

Toon van Asseldonk, voorzitter van de Raad van Toezicht van TVAN: "De Raad van Toezicht heeft in Meike Verhagen een ondernemende bestuurder en enthousiaste directeur gevonden. We zijn ervan overtuigd dat zij, samen met de medewerkers van TVAN, de uitdagingen van de komende jaren voortvarend ter hand zal nemen. Wij wensen haar veel succes en heten haar van harte welkom.”

Afscheid bij de Eusebius

Onder leiding van Verhagen transformeerde de Eusebiuskerk van evenementenlocatie tot een culturele topattractie met museale presentaties over de Slag om Arnhem en de Glorie van Gelre. Ze was intensief betrokken bij restauraties, herbestemming en de ontwikkeling van het monument als icoon van Arnhem. "Ik heb voluit genoten van mijn rol als directeur bij de Eusebius en heb met mijn bestuur, collega’s en vrijwilligers veel mogen bereiken,” zegt Verhagen. "Hoewel het met enige pijn in het hart is, voelt dit als een natuurlijk moment om het stokje over te dragen. Mijn opvolger zal aan de slag gaan met het nieuwe ondernemingsplan dat vooruitblikt naar 2033 – het jaar waarin Arnhem haar 800-jarig bestaan viert.”
Trefwoorden: dmo, Nijmegen, Arnhem, Veluwe, management

CELTH



||| Nieuws |||

11/06/26
Willem de Kok wordt directeur-bestuurder Groningen & Partners
Willem de Kok begint op 1 juli als directeur-bestuurder van Groningen & Partners. Hij volgt daarmee Elsa Weelink op, die vorige maand haar vertrek per diezelfde datum aankondigde.
10/06/26
VVV Hart van Limburg campagne presenteert: Geen bal aan
VVV Hart van Limburg ziet het WK voetbal als een kans. Een kans om de niet-liefhebbers naar Hart van Limburg te trekken. Een campagne geeft wekelijks tips voor recreatie en toerisme.
03/06/26
Merkvideo Voor mekaar van Visit Twente
In een tijd waarin samenhang en nuchtere daadkracht steeds belangrijker worden, lanceert Twente de nieuwe brandvideo ‘Voor mekaar’.
02/06/26
Exclusief voor leden
Boekingsplatform Valoma richt zich op vakantieparken in Nederland
Valoma, een nieuw Nederlands platform voor het vergelijken en boeken van vakantiehuizen op vakantieparken, is officieel gelanceerd. Oprichter Arne Bos wil het boekingsproces makkelijker maken.
01/06/26
Oranjekoorts neemt toe vooral met gepersonaliseerde promotieproducten
Drukbedrijf ziet een stijgende vraag naar gepersonaliseerd WK-drukwerk, zoals speelschema’s met logo, spandoeken, vlaggen, raamstickers en horeca-uitingen. Vooral personalisatie valt dit jaar op: meer bedrijven laten hun WK-materialen aanpassen met een eigen logo, slogan of huisstijl.
21/05/26
Exclusief voor leden
Nederlands bureau erkend door Disneyland Parijs
Reisbureau Magie op Maat uit Venlo gespecialiseerd in Disneyland Parijs, is officieel erkend als reispartner van Disneyland Parijs. Het begon als fan maar nu is het eigenaarskoppel een volledig reisbureau.
12/05/26
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verandert naam naar Royal Dutch Jaarbeurs
De Jaarbeurs in Utrecht gaat ook Nederland wat bekender maken nu het de naam verandert naar Royal Dutch Jaarbeurs. De groeiende internationale activiteiten zorgden voor de naamwissel.
08/05/26
Exclusief voor leden
Marktkans: groeimarkt solo-reizen vrouwen maar sector moet bewustzijn over veiligheid verhogen
Nieuw onderzoek in opdracht van Airbnb en met hun interne boekingsdata laten zien dat solo reizen onder vrouwen het afgelopen jaar sterk is toegenomen. De toeristische sector moet meer gevoel voor veiligheid ontwikkelen voor deze doelgroep.

||| Agenda |||

Momenteel geen berichten aanwezig.