Geplaatst op: 09-10-2025
Auteur: Marc Gerlings

BUas onthaalt koningin Máxima met perfecte hospitality

BUas onthaalt koningin Máxima met perfecte hospitality
Foto: BUas.
Gisteravond was Koningin Máxima te gast op de campus van Breda University of Applied Sciences (BUas) voor het Netwerk Event van de Koning Willem I Stichting. "Een betere praktijkervaring dan vanavond bestaat niet".

Hare Majesteit werd warm onthaald door Ingrid Timmermans (vicepresident BUas), Arjen van Drunen (loco-burgemeester Gemeente Breda) en Martijn van Gruijthuijsen (loco-commissaris van de Koning in de Provincie Noord-Brabant). En in het bijzijn van Nederlandse pers.

BUas-studenten Hotel Management en opleidingsrestaurant Sibelicious verzorgden de culinaire avond en een gezelschap van ondernemende BUas-studenten had de eer aan te mogen sluiten bij het diner.

Student Luka Zuidmeer stond in de keuken: "Koken voor Hare Majesteit is natuurlijk een eer. Het is bijzonder dat de Koningin geniet van wat je hebt bereid. Alles verliep soepel".

Studente Billie Bloem Venhuizen serveerde de tafel waar Koningin Máxima aan dineerde. "Elke beweging was van tevoren ingestudeerd: lopen, stilstaan, het plaatsen van de borden. Ik had vond het een beetje spannend, maar het ging goed".

"De studenten leren hier wat gastvrijheid inhoudt", zegt Lars van Bethlehem, docent Learning Company Sibelicious. "Onder druk, met uiterste precisie en vol passie. Een betere praktijkervaring dan vanavond bestaat niet".

Tijdens het diner in de prachtig aangeklede kapel van BUas gaven de winnaars van de Koning Willem I Prijs 2024, Royal Cosun, Lagemaat Sloopwerken en Fairphone, in een tafelgesprek samen met jonge talenten hun visie op innovatie en de toekomst van ondernemen in Nederland. De presentatie was in handen van Talitha Muusse. Ook het studentengezelschap van BUas mocht na afloop in gesprek met Hare Majesteit om hun studie- en werkervaringen te delen.
Topics:Horeca
Trefwoorden: BUas, hospitaltiy, koningin, opleiding

CELTH



||| Nieuws |||

10/12/25
Tweedaagse Glamping Inspiratiereis - de volgende generatie vakantiebeleving
Op 30 en 31 maart 2026 organiseren Richard Otten en Pleisureworld weer een tweedaagse Glamping Inspiratiereis. In korte tijd krijgen recreatieondernemers, projectontwikkelaars, investeerders en ontwerpers een actueel en breed beeld van de ontwikkeling van glamping en outdoor hospitality.
08/12/25
Exclusief voor leden
WUR en Natuurhuisje herstellen snelwegen Limburgse natuur
Wageningen Universiteit en boekingssite Natuurhuisje helpen oude hellingranden, de graften, in het Limburgs Geuldal nieuw leven in te blazen. Deze natuurstroken zijn van groot belang voor wilde bijen, bloemen en vele andere soorten. De video legt helemaal uit waarom die smalle graften veel doen voor de natuur.
05/12/25
Exclusief voor leden
Vaak problematische schuldenlast bij recreatie maar horeca heeft het zwaarder
Bijna 7 procent van de bedrijven beoordeelt in november 2025 de eigen schulden als problematisch, nagenoeg evenveel als een jaar eerder. Maar in sport, cultuur en recreatie ligt dat percentage op 11,6% blijkt uit data van CBS. Echt zwaar heeft de horeca, met 20%.
05/12/25
TerSpegelt verbetert luxe plekken voor gezinnen
Camping TerSpegelt gaat na de vernieuwing van het centrumgebouw door met de verbetering van kampeerplaatsen voor gezinnen.
03/12/25
Adam Butler merkregisseur Twente
Nieuwe Merkregisseur Twente is Adam Butler (34). Butler kwam op 27 oktober in dienst bij Twente Marketing. Met zijn achtergrond in merkstrategie en storytelling gaat hij aan de slag om het merk Twente verder te versterken en samen met partners het regionale verhaal nóg herkenbaarder en krachtiger neer te zetten.
02/12/25
Licht dalende groei horecaomzet
De omzet van de horeca groeide in het derde kwartaal van 2025 met 3,3 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2024, meldt het CBS. De omzet van horeca in logiesverstrekking lag maar 0,7 procent hoger.
26/11/25
Exclusief voor leden
Partnership Euronature en British Naturism
Euronature, onderdeel van de Nedertlandse campingspecialist ACSI, en British Naturism slaan de hande...
24/11/25
Exclusief voor leden
Weer winst Vakantiediscounter bij verkiezing website van het jaar
Dé VakantieDiscounter heeft opnieuw de titel Populairste Website in de categorie Reizen gewonnen tijdens de Website van het Jaar-verkiezing 2025.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...