Geplaatst op: 02-10-2025
Auteur: Marc Gerlings

Goboony en Campercontact werken samen in camperreizen

Marketing: inspelen op zekerheid camperplek met Goboony Adventures

Goboony en Campercontact werken samen in camperreizen
Saskia Weerstand met haar camper in Denemarken. Foto: Goboony.
Met de camper op stap betekende vroeger gewoon zien waar je 's avonds uitkomt. Maar steeds vaker zijn camperplekken vol. Verhuurplatform Goboony en aanbieder van camperplaatsen Campercontact geven met vooraf boekbare camperreizen zekerheid aan camperbezitters. Hiermee is Goboony Adventures ontstaan.

Verschuiving in de markt

Avontuur overdag, zekerheid ’s avonds. Daar verlangen steeds meer camperreizigers naar. Waar vroeger de charme van de campervakantie juist in het ‘op goed geluk’ reizen zat, heeft een groeiend aantal camperaars tegenwoordig de behoefte aan de rust van een vooraf geboekte camping. Uit recent onderzoek namens Goboony - dat een aanbod heeft van meer dan 32.000 campers - en Campercontact blijkt dat inmiddels 67% van de Nederlandse camperaars zijn overnachtingsplekken vooruit plant. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: camper, camping, camperreis, Goboony, Campercontact, reizen

CELTH



||| Nieuws |||

15/04/26
Exclusief voor leden
ACSI wordt makelaar
ACSI, boeking- en mediaplatform in de campingsector, kondigt vandaag de lancering aan van ACSI Broker Services, een gespecialiseerd pan-Europees brokerplatform gericht op fusies en overnames van campings en vakantieparken.
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.
13/04/26
Exclusief voor leden
Kampeerbedrijf Obelink wint Nationale Ondernemersprijs overtuigend
Kampeerspecialist Obelink uit Winterswijk heeft de derde editie van de Nationale Ondernemersprijs gewonnen. Het familiebedrijf kreeg met 33 procent van de stemmen veruit de meeste steun van het publiek en liet daarmee de overige acht genomineerden ruim achter zich.
10/04/26
Exclusief voor leden
MECC stapt in evenementen voor campers
Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 september 2027 vindt in MECC Maastricht de eerste editie van Camperworld Maastricht plaats.
09/04/26
Doe mee met enquête voor Perspectief 2040
Voor de ontwikkeling van Perspectief 2040 – de nationale visie voor de bestemming Nederland – werkt NBTC samen met stakeholders in de toerisme- en recreatiesector en andere domeinen aan een nieuwe, gezamenlijke koers voor de komende jaren.
03/04/26
Exclusief voor leden
17 april opening Landal Zeezigt
Landal breidt het aanbod aan kustbestemmingen uit met 50 strandhuizen door de opening van Landal Zeezigt.
01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...