Geplaatst op: 24-04-2025
Auteur: Marc Gerlings

BinnenhofBuiten doneert spiegelend kunstwerk aan Flora Restaurant en Filmhuis

Oude KPN centrale wordt ontmoetingsplek met filmhuis en horeca

BinnenhofBuiten doneert spiegelend kunstwerk aan Flora Restaurant en Filmhuis
Van links naar rechts: Mary Hessing (programmeur BinnenhofBuiten), Marijn Veltman (Flora Filmhuis), Marleen Sleeuwits, de broers Sjoerd en Sijbren Bartlema (Flora Restaurant) en Bo Maertens (Flora Filmhuis) met zoontje. (Foto: Jan Willem Kaldenbach / The
Het Haagse stadsprogramma BinnenhofBuiten schenkt een monumentaal kunstwerk van de Haagse kunstenaar Marleen Sleeuwits aan Flora Restaurant en Filmhuis. 

Het werk, bestaande uit drie grote lichtobjecten, was eerder te zien tijdens het Spiegelfestival. Tijdens dit festival, dat in januari startte, transformeerden spiegels de openbare ruimte rond het Binnenhof tot een betoverende, reflecterende omgeving.

Sleeuwits: "Elke keer als ik mijn werk op de Lange Vijverberg bezocht, stond iemand zichzelf of elkaar bij het werk te fotograferen. Zo leuk om te zien hoe mijn werk de mensen met elkaar verbindt."

Het kunstwerk van Marleen Sleeuwits sluit aan bij de visie van Flora: een plek waar verbeelding en ontmoeting centraal staan. Drie spiegelende objecten van elk twee bij drie meter vormen de imposante centrepieces in de hal van het nieuwe Flora Filmtheater en Café Restaurant Flora.

KPN centrale wordt leisurelocatie

Initiatiefnemers Bo Maerten en Marijn Veltman begonnen onlangs aan een inspirerend avontuur: het transformeren van een leegstaand, monumentaal pand – de voormalige KPN-telefooncentrale – tot een  ontmoetingsplek voor film- en cultuurliefhebbers in Den Haag. De gelijknamige horeca in het karakteristieke gebouw wordt gerund door de broers Sjoerd en Sijbren Bartlema.

Ook in de Private Dining-ruimte van het restaurant is een werk van Sleeuwits te bewonderen. Deze mural ontstond in samenwerking met het Fotomuseum Den Haag, waar haar solotentoonstelling Enter the Cube nog tot en met 5 mei te zien is.

Curator Mary Hessing: "Met BinnenhofBuiten proberen we een fris geluid in het Museumkwartier neer te zetten, Flora is net zo’n creatief en fris initiatief dat door middel van crowdfunding van de grond kwam. Daar dragen we graag aan bij."

Met deze schenking krijgt het kunstwerk van Sleeuwits een nieuw en blijvend thuis bij Flora, een nieuwe Haagse ontmoetingsplek waar film, creativiteit en gastronomie samenkomen. Het is nu te bekijken. De entree is op De Constant Rebecquestraat nummer 55, neem daarna de lift naar de zesde verdieping.

Stadsprogramma BinnenhofBuiten organiseert evenementen en activiteiten tijdens de verbouwing van het Binnenhof zoals BlowUp Art Den Haag en het Spiegelfestival en is een project van The Hague & Partners voor de gemeente Den Haag.
Trefwoorden: Den Haag, kunst, leisure, dmo

CELTH



||| Nieuws |||

09/04/26
Doe mee met enquête voor Perspectief 2040
Voor de ontwikkeling van Perspectief 2040 – de nationale visie voor de bestemming Nederland – werkt NBTC samen met stakeholders in de toerisme- en recreatiesector en andere domeinen aan een nieuwe, gezamenlijke koers voor de komende jaren.
01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
Breda lanceert Breda Mix: bezoekers stellen zelf hun ideale stadsdag samen
Tijdens een drukbezochte bijeenkomst van Breda Marketing is gisteren de Breda Mix gepresenteerd: een nieuw on- én offline platform waarmee bezoekers hun eigen perfecte dag in Breda kunnen samenstellen.
31/03/26
Exclusief voor leden
Belgische kust wil Belevingscentrum Blauwe Economie realiseren
Toerisme Vlaanderen en de Provincie West-Vlaanderen zijn op zoek naar een partner die een Belevingscentrum Blauwe Economie wil realiseren en exploiteren.
27/03/26
Exclusief voor leden
Klimbos Dordrecht viert vijfjarig bestaan met vernieuwde klimroute
Dit jaar bestaat Klimbos Dordrecht 5 jaar en dat wordt maandag 6 april (tweede paasdag) gevierd. Onder toeziend oog van gasten en medewerkers van het Klimbos wordt ook de geheel vernieuwde klimroute Oranje 3 feestelijk geopend door wethouder Tanja de Jonge.
25/03/26
Decennium Wandel Tijdens Je Werkdag
Op donderdag 2 april 2026 om 10.00 uur stappen duizenden werkgevers en werknemers in heel Nederland tegelijkertijd naar buiten voor een korte werkwandeling. De actie maakt deel uit van de 10e editie van Wandel Tijdens Je Werkdag, een initiatief van Wandelnet in samenwerking met a.s.r.

||| Agenda |||

Momenteel geen berichten aanwezig.