Geplaatst op: 21-03-2025
Auteur: Marc Gerlings

Keukenhof open tot 11 mei 2025

Keukenhof open tot 11 mei 2025
Foto: Keukenhof.
Keukenhof 2025 is op donderdag 20 maart geopend! De aankomende weken tot en met 11 mei zullen meer dan een miljoen mensen vanuit de hele wereld Keukenhof bezoeken. Natuur blijkt ook goed te zijn voor het brein.

Tijdens de opening voor genodigden op 18 maart jl. nam professor dr. Erik Scherder, hoogleraar neuropsychologie de zaal mee in een interessant college over het effect van bloemen op het menselijk brein. Uit uitgebreid onderzoek is gebleken dat wandelen in een natuurlijke omgeving een positief effect heeft op cognitieve functies. Daarnaast werkt het kijken naar bloemen stress verminderend. Beide dingen komen mooi samen in Keukenhof. 

"Het is begrijpelijk dat uit de studies blijkt dat je meer tot ontspanning komt, je bloeddruk daalt en je minder stressgevoel ervaart wanneer je in een omgeving zoals Keukenhof wandelt," vertelt professor Scherder. Hij vervolgde: "Zeker in tijden zoals nu, waarin het stressniveau vaak hoog is, is het fijn om zo’n plek tot je beschikking te hebben zoals wij in Nederland."

De officiële openingshandeling werd verricht bij het nieuwe entreegebouw bij parkeerplaats 2, door algemeen directeur Sandra Bechtholt. Om de bezoekers beter te spreiden is er een tweede entreegebouw. Bij de bouw, maar ook bij het gebruik van de faciliteiten, wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met duurzaamheid. Zo worden de toiletten in dit gebouw doorgespoeld met opgevangen regenwater.

Keukenhof is in 2025 geopend van 20 maart tot en met 11 mei. In het historische park van 32 hectaren zijn in totaal weer zo’n zeven miljoen bloeiende tulpen, hyacinten, narcissen en andere bolgewassen te bewonderen. Daarnaast leveren zo’n zeshonderd kwekers bloemen en planten als onderdeel van de bloemenshows in de paviljoens. Tickets zijn verkrijgbaar via www.keukenhof.nl.
Trefwoorden: Keukenhof, attractie, toerisme, evenement

CELTH



||| Nieuws |||

11/12/25
Exclusief voor leden
Startsein beplanting recreatiegebied Bonnenpolder
Met een feestelijke starthandeling is op 5 december officieel het startsein gegeven voor de realisatie van het nieuwe natuurgebied in de Bonnenpolder in Hoek van Holland. Een mooi project voor het vakgebied omdat het ook de recreatiedruk verlicht.
10/12/25
Groningen vraagt beleidsaanpassing Ontwerp-Nota Ruimte
De noordelijke provincie wil vier belangrijke punten in de Ontwerpnota laten aanpassen. Met grote rol voor onder meer erfgoed, natuur en de balans met economie.
08/12/25
Exclusief voor leden
WUR en Natuurhuisje herstellen snelwegen Limburgse natuur
Wageningen Universiteit en boekingssite Natuurhuisje helpen oude hellingranden, de graften, in het Limburgs Geuldal nieuw leven in te blazen. Deze natuurstroken zijn van groot belang voor wilde bijen, bloemen en vele andere soorten. De video legt helemaal uit waarom die smalle graften veel doen voor de natuur.
27/11/25
Digitale winterspecial Veluwe gelanceerd
Van kerstmarkten tot culinaire tips, Veluwe lanceert een gloednieuwe digitale winterspecial: ‘Ontdek, proef, beleef – winter op de Veluwe’. Een online magazine boordevol tips voor een sfeervolle en smaakvolle winter op de Veluwe. De dmo meldt aan NRIT dat het in de toekomst méér digitale magazines wil uitgeven.
17/11/25
Exclusief voor leden
Staatsbosbeheer benoemt operationeel directeur en financieel directeur
Staatsbosbeheer heeft twee nieuwe directeuren benoemd. Per 1 januari 2026 treden Karen te Boome en Erik de Heus aan als Operationeel Directeur en Financieel Directeur.
27/10/25
Exclusief voor leden
Nederlanders bezorgt over natuur, beleid moet beter
Nederlanders vinden natuur en biodiversiteit belangrijk, toch vertaalt zich dit niet in een gevoel van urgentie voor natuurbeleid. Terwijl de natuur en biodiversiteit structureel verslechteren, delven natuurbelangen vaak het onderspit tegenover woningbouw, landbouw, of de energietransitie. Wat is ervoor nodig om nieuw elan te krijgen in hoe wij als samenleving omgaan met onze natuur? De Rli start een advies hierover.
24/10/25
Eerste selectie Vlaanderens mooiste wandelroutes
Na het succes van Vlaanderens mooiste fietsroutes lanceert Toerisme Vlaanderen samen met de vijf provinciale toeristische diensten, een eerste selectie van 16 Vlaanderens mooiste wandelroutes.
22/10/25
Clean-Up Walk is terug
Op 1 en 2 november 2025 maakt de Clean-Up Walk haar rentree na een jaar afwezigheid! Tijdens deze vierde editie trekken duizenden wandelaars door heel Nederland eropuit om wandelpaden in hun eigen omgeving vrij te maken van zwerfafval.

||| Agenda |||

Momenteel geen berichten aanwezig.