Geplaatst op: 24-01-2025
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Perspectieven op internationalisering in Uncover

Perspectieven op internationalisering in Uncover

We zijn verheugd aan te kondigen dat alle artikelen van de nieuwste editie van Uncover, het jaarlijkse, thematische tijdschrift van de Academy for Leisure & Events van de Breda University, nu online beschikbaar zijn in de kennisbank van NRIT.

Deze editie, met als thema ‘Internationalisation’,  komt op een moment van dynamische veranderingen en uiteenlopende meningen over internationalisering. Het is een perfecte gelegenheid om stil te staan bij waar we nu staan, waar we vandaan komen en waar we naartoe gaan.

In deze editie beginnen we met het hoofdstuk ‘Perspectives,’ waarin we vanuit het perspectief van BUas naar een breder globaal beeld van internationalisering kijken, met bijdragen van onder andere Nuffic en EAIE. Vervolgens duiken we in het domein van Leisure & Events in het hoofdstuk ‘Projects,’ waar we diverse internationale samenwerkingen in onderwijs en onderzoek belichten. Een gemeenschappelijke rode draad die hier opvalt, is de waardering voor de diversiteit van interculturele perspectieven, wat verrijkend is, gecombineerd met het gezamenlijk zoeken naar oplossingen via een interactief proces waarin persoonlijke ontmoetingen cruciaal zijn.

Het hoofdstuk ‘Networks’ richt zich op belangrijke netwerken en platforms die duurzame relaties en projecten bevorderen. Deze netwerken fungeren vaak als katalysatoren die uitwisseling en dialoog faciliteren, stof tot nadenken bieden voor verdere verkenning van kwesties, en ook de zoektocht naar nieuwe partners vergemakkelijken. In het hoofdstuk ‘Personal Stories’ delen studenten, docenten, ondersteunend personeel en onderzoekers hun persoonlijke verhalen over de waarde van een internationale context.

We sluiten af met een bijdrage van de World Leisure Organization, die een volledig hoofdstuk heeft gewijd aan de staat van internationalisering in verschillende contexten. We kijken ook al vooruit naaraugustus 2025, wanneer het 18e World Leisure Congress in Breda zal plaatsvinden.

Bezoek onze website om alle artikelen te lezen en meer te ontdekken over de waarde van internationalisering in het onderwijs en de professionele wereld.

Link: https://www.nritmedia.nl/magazines/4/
Trefwoorden: onderwijs, onderzoek, internationalisering, toerisme, recreatie, leisure

CELTH



||| Nieuws |||

10/12/25
Exclusief voor leden
Tweederde Nederlanders zet AI in als hulplijn en voor inspiratie
Gisteren berichtte NRIT over het groeiend aantal vroege boekingen voor reizen in 2026. Een van de ondersteunende trends is het gebruik van AI voor inspiratie en reisplanning. marktonderzoeksbureau MSI-ACI Europe komt vandaag met een onderbouwing van de AI-trend.
28/11/25
Exclusief voor leden
Verrassende stijging gebruik Eurovelo routes
Verrassend omdat de afgelopen jaren er weinig groei of stabilisatie zat in het gebruik van deze Europese fietsroutes. Tussen januari en augustus 2025 nam het verkeer met 5,6% toe ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De EuroVelo 4 – Route Centraal-Europa, die het continent van west naar oost doorkruist, kende de hoogste groei met een indrukwekkende 26%.
10/11/25
Lichte stijging bestedingen aan recreatie en cultuur
Consumenten hebben in september 1,2 procent meer diensten afgenomen. Ze hebben, voor prijsveranderingen gecorrigeerd, vooral meer uitgegeven aan vervoer en communicatie, en recreatie en cultuur dan in september 2024, meldt CBS.
06/11/25
3% stijging luchtvaartpassagiers
In het derde kwartaal van 2025 reisden 22,2 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar een van de vijf Nederlandse nationale luchthavens. Dat is bijna 3 procent meer dan in hetzelfde kwartaal van 2024.
05/11/25
Jonge arbeidsmarkt toeristische sector
In 2024 telde de Nederlandse toeristische sector ruim 560.000 banen, een stijging van 2% ten opzicht...
23/10/25
Exclusief voor leden
33% Nederlandse jongeren heeft nog nooit een reisverzekering afgesloten
Bijna alle Nederlandse jongeren gaan ten minste één keer per jaar of vaker op vakantie, maar lang niet iedereen sluit daarbij een reisverzekering af.
23/10/25
Exclusief voor leden
Consument geeft meer uit - lichte stijging onlinebetalingen
Op 1 en 2 november 2025 maakt de Clean-Up Walk haar rentree na een jaar afwezigheid! Tijdens deze vierde editie trekken duizenden wandelaars door heel Nederland eropuit om wandelpaden in hun eigen omgeving vrij te maken van zwerfafval.
10/10/25
De ijssalon blijft crisisbestendig
In vijf jaar tijd steeg het aantal ijssalons met 41% , van 728 naar 1028 zaken, zelfs tijdens de coronaperiode zette deze groei door.