Geplaatst op: 02-09-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Vroeg boeken winterzonvakantie in trek

Vroeg boeken winterzonvakantie in trek

Hoewel de zomer net voorbij is, zijn veel Nederlanders al bezig met hun winterzonplannen. Uit een recente poll van Corendon blijkt dat 25% van de respondenten hun winterzonvakantie al heeft geboekt en er reikhalzend naar uitkijkt. Dit toont aan dat de behoefte aan zon, zee en ontspanning ook in de wintermaanden groot blijft. Voor de najaarszon zijn Spanje, Griekenland en Turkije favoriet. Dat laat de VakantieDiscounter dan weer weten. 

Van de vijftienhonderd op de social media poll van Corendon geeft 35% aan nog in de zomervakantiemodus te verkeren en zich nog niet bezig te houden met de komende winter. Daarnaast zegt 29% zich nog te moeten oriënteren op hun mogelijkheden voor een winterzonvakantie. Opvallend is dat 11% van de respondenten verrast is door de mogelijkheid om al een wintervakantie te boeken en zich afvraagt: "Uhm, kan dat al?”

Winterzon

"De vraag naar winterzonbestemmingen is groot. We zien dat steeds meer mensen hun vakantie vroeg plannen om verzekerd te zijn van de beste accommodaties en vluchten, en je profiteert nog van de hoogste vroegboekkortingen,” aldus Audrey Denkelaar, pr-manager van Corendon. "Of je nu op zoek bent naar de tropische stranden van de Caraïben of de zonzekere Canarische Eilanden, wij zorgen ervoor dat iedereen de ideale winterzonvakantie kan vinden.” Corendon verwacht dat de interesse in winterzonvakanties de komende weken verder zal toenemen naarmate de dagen korter en kouder worden in Nederland.

Najaarszon

Nederlanders zoeken het liefst de najaarszon op in Spanje, dat blijkt uit boekingscijfers van reisorganisatie dé VakantieDiscounter. Ook Griekenland en Turkije zijn populair. Als je aan je portemonnee wil denken, kan je beter naar Macedonië of Albanië gaan. "De laatste weken is het enorm zonnig in Nederland. De boekingen lijken daarom langzaam te verschuiven naar het najaar, wanneer de kans op goed weer in eigen land minder wordt. Vooral Spanje (32%), Griekenland (22%) en Turkije (18%)zijn populair”, aldus Laura Vlaanderen, van dé VakantieDiscounter. "Eigenlijk zien we elk jaar dezelfde drie landen bovenaan staan. Opvallend is dat Turkije en Griekenland dit jaar van stuivertje wisselen. En dat terwijl Griekenland gemiddeld duurder is dan Turkije”, aldus Vlaanderen. 

Binnen Spanje is met name Mallorca populair, 17% vliegt naar dit eiland, dat op slechts 2,5 uur vliegen ligt. "Later in het seizoen zie je dat de Canarische Eilanden weer populairder worden; het seizoen op Mallorca loopt eind oktober af en eilanden als Tenerife en Gran Canaria hebben simpelweg meer zonzekerheid.” In Griekenland zijn dit najaar Kreta (34% van alle Griekenland-boekingen), Rhodos (17%) en Zakynthos (17%) het meest populair. Kos, dat vorig jaar nog op de 3e plek stond, schuift hiermee een plekje op. Wie nog een nazomervakantie wil boeken, maar zijn portemonnee te vriend wil houden, kan beter voor andere landen kiezen. Macedonië, Albanië en Tunesië zijn aanzienlijk goedkoper dan Spanje (€ 788), Griekenland (€ 718) en Turkije (€ 571).

Trefwoorden: reisbranche, reisbedrijven, vakanties, wintervakanties

CELTH



||| Nieuws |||

12/12/25
Overnachten in All you need is love caravan
De originele caravan waarmee Robert ten Brink jarenlang geliefden verraste in het populaire tv-programma All You Need Is Love is vanaf vandaag te boeken voor een bijzondere overnachtingplek. De caravan wordt exclusief aangeboden via Vipio, het boekingsplatform voor bijzondere accommodaties.
11/12/25
Recreatie Verkiezingen 2025 voor Eugénie Touwen, Nienke Knuppe en Beerze Bulten
De winnaars van de Recreatie Verkiezingen 2025 zijn bekend. Tijdens de Dag van de Recreatie werden op 10 december de prijzen uitgereikt aan Eugénie Touwen (Medewerker van het Jaar), Nienke Knuppe (Beste Praktijkopleider) en Beerze Bulten (Beste Leerbedrijf).
11/12/25
Exclusief voor leden
Landal: grote gezelschappen boeken tijdens kertstvakantie
Landal ziet een duidelijke groei in boekingen rondom de kerstdagen, vooral onder grotere gezelschappen en multigeneratiefamilies met de hond.
10/12/25
Tweedaagse Glamping Inspiratiereis - de volgende generatie vakantiebeleving
Op 30 en 31 maart 2026 organiseren Richard Otten en Pleisureworld weer een tweedaagse Glamping Inspiratiereis. In korte tijd krijgen recreatieondernemers, projectontwikkelaars, investeerders en ontwerpers een actueel en breed beeld van de ontwikkeling van glamping en outdoor hospitality.
08/12/25
Exclusief voor leden
WUR en Natuurhuisje herstellen snelwegen Limburgse natuur
Wageningen Universiteit en boekingssite Natuurhuisje helpen oude hellingranden, de graften, in het Limburgs Geuldal nieuw leven in te blazen. Deze natuurstroken zijn van groot belang voor wilde bijen, bloemen en vele andere soorten. De video legt helemaal uit waarom die smalle graften veel doen voor de natuur.
05/12/25
Exclusief voor leden
Vaak problematische schuldenlast bij recreatie maar horeca heeft het zwaarder
Bijna 7 procent van de bedrijven beoordeelt in november 2025 de eigen schulden als problematisch, nagenoeg evenveel als een jaar eerder. Maar in sport, cultuur en recreatie ligt dat percentage op 11,6% blijkt uit data van CBS. Echt zwaar heeft de horeca, met 20%.
05/12/25
TerSpegelt verbetert luxe plekken voor gezinnen
Camping TerSpegelt gaat na de vernieuwing van het centrumgebouw door met de verbetering van kampeerplaatsen voor gezinnen.
03/12/25
Adam Butler merkregisseur Twente
Nieuwe Merkregisseur Twente is Adam Butler (34). Butler kwam op 27 oktober in dienst bij Twente Marketing. Met zijn achtergrond in merkstrategie en storytelling gaat hij aan de slag om het merk Twente verder te versterken en samen met partners het regionale verhaal nóg herkenbaarder en krachtiger neer te zetten.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...