Geplaatst op: 09-12-2019
Auteur: Ton Vermeulen
PleisureWorld NRIT

Schiphol-directeur: Klimaatdoelen luchtvaart niet ambitieus genoeg

Schiphol-directeur: Klimaatdoelen luchtvaart niet ambitieus genoeg
Bron: Schiphol Group
Schiphol wil dat de luchtvaart in Nederland in 2050 volledig klimaatneutraal is. Om dat te bereiken moet de uitzonderingspositie van de luchtvaart in de klimaatdoelen worden opgeheven. Die opmerkelijke uitspraken deel Schiphol-directeur Dick Benschop bij de NOS en NH Nieuws.

Schiphol wil zich graag als duurzame luchthaven profileren om een gematigde groei mogelijk te maken. 

Duurzame brandstof verplicht stellen
Volgens Benschop moet de luchtvaart in lijn komen met het Parijse klimaatakkoord en het Nederlandse klimaatakkoord. De doelstellingen van ICAO vindt hij niet ambitieus genoeg. Deze VN-luchtvaartorganisatie streeft naar een reductie van 50% van de CO2-uitstoot van de luchtvaart in 2050. Om dat te bereiken moet de luchtvaart verplicht overstappen op duurzame kerosine. Daarnaast ziet Benschop binnen Europa kansen voor elektrisch vliegen en vliegtuigen op waterstof. Veel korte vluchten kunnen door de trein worden vervangen.  

Op het gebied van duurzaamheid doet Schiphol al veel. Zo komt alle stroom op de luchthaven van windenergie, heeft de luchthaven zonnepanelen, wordt er gekoeld en verwarmd met warmte-koudeopslag en rijden de bussen op het platform op stroom. Ook heeft Schiphol samen met KLM geïnvesteerd in een fabriek voor duurzame biobrandstof. Binnenkort start een proef met elektrisch taxien. 
Trefwoorden: duurzaam toerisme, luchtvaart, klimaat

CELTH



||| Nieuws |||

18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
17/03/26
Exclusief voor leden
Wie denken we dat we zijn?
Hoe ziet jouw familie, vriendengroep of sportclubje eruit als je jullie gezamenlijke verhaal zou vangen in één vlag? Vanaf 28 maart nodigt het Nederlands Openluchtmuseum bezoekers uit om dat zelf te ontdekken tijdens de nieuwe familieactiviteit Wie denken we dat we zijn?!
11/03/26
Exclusief voor leden
Geopolitieke ontwikkelingen raken Drents Museum: uitstel tentoonstelling
Gisteren kreeg het Drents Museum van het Indiase ministerie van Cultuur het bericht dat zij vanwege de huidige geopolitieke spanningen heeft besloten de circa 60 kunstwerken voor de tentoonstelling Amrita Sher-Gil - 'Europa is van Picasso, India is van mij' niet op transport te laten gaan.
11/03/26
Europees Parlement wil creatief werk beschermen tegen AI
Creatieve producten waar auteursrecht op zit moeten worden beschermd tegen gebruik door kunstmatige intelligentie (AI). Dat wil het Europarlement. Ook moeten creatieve makers een vergoeding krijgen wanneer AI gebruik maakt van hun producten.
10/03/26
Exclusief voor leden
Marije Hulshof wordt lid RvT van veranderend Kröller-Müller
Op 14 april 2026 treedt Marije Hulshof toe tot de Raad van Toezicht van het Kröller-Müller Museum. Zij volgt Thessa Menssen op, die sinds 2018 lid was van de Raad. Kröller-Müller Museum komt terecht in een uitbreidingsfase.
09/03/26
Koning opent vernieuwd museum Spinozahuis
Koning Willem-Alexander opent woensdag 8 april het vernieuwde museum Het Spinozahuis in Rijnsburg.
06/03/26
Eveline Buter directeur NP Hollandse Duinen
Op 23 maart start Eveline Buter als directeur van Nationaal Park Hollandse Duinen. Zij volgt Georgette Leltz op die met pensioen gaat.
06/03/26
5x immaterieel erfgoed voorgedragen
Gisteravond maakt de Raad voor Cultuur in een adviesbekend welk immaterieel erfgoed kansrijk is om te worden opgenomen op UNESCO's 'Representatieve lijst van het immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid'.