Geplaatst op: 30-07-2013

Nieuwe standaard betaald parkeren in buitengebied RGV

Nieuwe standaard betaald parkeren in buitengebied RGV
Wachtrijen bij aankomst zijn straks verleden tijd.

Sinds 1999 is op de RGV recreatiegebieden een betaald parkeersysteem aanwezig. De toepassing van een dergelijk systeem is een succes, maar het parkeersysteem dat inmiddels 14 jaar oud is, voldoet op een aantal punten niet meer.


Het huidige systeem zorgt op drukke dagen voor lange rijen voor de slagboom. Het parkeersysteem werkt nu door vooraf te betalen. Dit zorgt soms voor opstoppingen. Uit ervaring weten we dat bezoekers op mooie stranddagen tegelijkertijd aankomen. Het uitrijden gaat geleidelijker waardoor er geen sprake van opstoppingen is. RGV heeft daarom gekozen voor een nieuw parkeersysteem met achteraf betalen. Onlangs is dit systeem op Strand Horst-Zuid geïntroduceerd. Het systeem met achteraf betaald parkeren is sinds 2009 operationeel op recreatiegebied Zeumeren en werkt daar erg goed. Het nieuwe systeem op Strand Horst-Zuid is ten opzichte van het systeem op Zeumeren ‘gefinetuned’.


Werking nieuw systeem

Bij het nieuwe systeem moet een uitrijkaart gekocht worden bij de betaalautomaat of bij één van de ondernemers op het recreatiegebied. De uitrijkaart wordt ingevoerd in de uitrijzuil om de slagboom te openen. Bij het nieuwe systeem kan uitsluitend worden uitgereden met een uitrijkaart of door middel van het scannen van de RGV parkeerpas bij de uitrijzuil.


Nieuw systeem praktisch en onderhoudsvriendelijk

Uitgangspunt bij de ontwikkeling van het nieuwe parkeersysteem is robuustheid en eenvoud in gebruik en onderhoud. Het systeem moet door eigen medewerkers van RGV te onderhouden zijn. Het nieuwe systeem dat onlangs op Strand Horst-Zuid is geïntroduceerd voldoet aan al deze criteria en zet daarmee een nieuwe standaard in betaald parkeren in het buitengebied.

Ook voor de ondernemers ‘achter de slagboom’, bijvoorbeeld een waterskibaan of shortgolfbaan, is het nieuwe systeem praktisch en werkt het drempelverlagend. Zij kunnen bij RGV een x-aantal uitrijkaarten inkopen om vervolgens te verkopen aan hun bezoekers of dit in de prijs van een arrangement op te nemen.
Trefwoorden: parkeren, parkeersysteem, RGV

||| Nieuws |||

20/06/25
Exclusief voor leden
Provincie Limburg schiet musea te hulp
De drie provinciale musea in Limburg krijgen hulp van de Provincie om hun stijgende kosten te kunnen betalen.
20/06/25
Nieuw VVV Bezoekerscentrum Stavoren feestelijk geopend
Op donderdag 19 juni is het vernieuwde VVV bezoekerscentrum in Stavoren officieel geopend. Het nieuwe bezoekerscentrum richt zich op interactiviteit, beleving en inspiratie. Een van de blikvangers is een grote interactieve kaart van de IJsselmeerkust, waarmee bezoekers unieke plekken in de regio kunnen ontdekken.
20/06/25
Rode Kruis: gebruik je verstand bij warme festivals
Komend weekend lopen de temperaturen in Nederland met gemak op tot boven de 30 graden. Er staan diverse grote festivals op de agenda. Daarom doet het Rode Kruis een dringende oproep: bereid je goed voor, gebruik je gezonde verstand en luister goed naar je lichaam.
20/06/25
Exclusief voor leden
Recreatief fietsen in de lift: ontspanning en gezondheid als belangrijkste drijfveren
Het recreatief fietsen in Nederland zit in de lift. Nederlanders maken jaarlijks in totaal 532 miljo...
20/06/25
Groei Nederlands toerisme in april 2025: autonome stijging én gunstige vakantiespreiding
Het Nederlandse toerisme heeft in april 2025 een duidelijke groei doorgemaakt ten opzichte van april 2024. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg het aantal gasten met 459.000 en het aantal overnachtingen met ruim 2,1 miljoen. Deze stijging is deels toe te schrijven aan autonome groei in het toerisme, maar ook aan de gunstige ligging van de meivakantie en Pasen in 2025.
19/06/25
Vrijwilligers erfgoed en natuur krijgen waardering
Onder het motto ‘Handen uit de mouwen!’ werd zaterdag in vestingstad Hellevoetsluis de Provinciale Vrijwilligersdag 2025 feestelijk geopend door gedeputeerden Anne Koning en Meindert Stolk. De jaarlijkse bijeenkomst zette de duizenden vrijwilligers in het erfgoed en groen van Zuid-Holland in het zonnetje.
19/06/25
Corendon gaat samenwerking aan voor culinaire excursies
Corendon werkt sinds mei samen met het internationale platform ResiRest. ResiRest biedt food-excursies in onder meer de Turkse regio Antalya aan. Een uitrol naar andere destinaties staat op de planning.
19/06/25
Exclusief voor leden
BRO wordt Movares
"De naam BRO gaat verdwijnen en dat doet wel pijn", meldt de directie van BRO. "We gaan met 10 afzonderlijke bedrijven samen het nieuwe Movares vormen."