Geplaatst op: 19-05-2023
Auteur: ex-cryonaut

Tik-Tok-Toerist-Taks

Tik-Tok-Toerist-Taks
Afbeelding van Ai via Pixabay

De Russen en de Belarussen zijn niet langer welkom in ons land. Niet als toeristen in Volendam en Domburg en niet als het gaat om zaken doen. Vreemd: Nederland dat geen geld wil verdienen met handel, het doet er niet toe met wie. Dat is een breuk met het verleden. En omgekeerd wordt het Nederlanders ontzettend moeilijk gemaakt om op vakantie naar Rusland te gaan: logistiek en sociaal/emotioneel. De doorgewinterde zomer-buitenlandgangers moeten dus een nieuwe bestemming vinden. Nou, die zijn er gelukkig genoeg. Brunei: ooh, kan niet met de Sultan als alleenheerser zonder parlement. Myanmar: kan niet vanwege de militaire dictatuur. Israël: helemaal niet kosher met die nieuwe ultrarechtse regering. India: overal koeienstront op straat en nooit gehoord van stikstofdepositiewaarden (leuk woord voor Scrabble als iemand dat nog speelt). Venezuela: helemaal geen eten te krijgen. Frankrijk: daar vechten ze in alle straten.

Waarom niet naar China? Er komen elk jaar genoeg Chinezen naar Giethoorn dus in het kader van een wederzijdse vriendendienst zou een vakantie in China niet misstaan. En het zijn niet de eerste Chinezen in de geschiedenis die Nederland bezoeken. De Chinezen zijn immers al zo’n 100 jaar in Nederland en deze werden niet gezien als rare communistische snuiters. Integendeel: zij ontvluchtten het communisme. Zij hebben Nederland verrijkt met Chinees ondernemerschap en de leuze ‘Pinda pinda, lekka lekka’ (https://www.youtube.com/watch?v=leFjcd5YaTM). Toen bestonden er nog geen algoritmen en ook geen Google Translate maar moest je de taal van het land leren met langspeelplaten en cassettebandjes. Wie heeft er als kind zijn buik niet vol gegeten met afhaal-loempia’s, babi pangang, fou yong hai en tjap tjoy? Staan die gerechten tegenwoordig nog op de kaart in een Chinees restaurant in China? Ga er op vakantie en kijk zelf.

De huidige angst, want die is er, voor de Chinezen is misplaatst. Ok, zij zijn met 1,4 miljard maar het is ook een heel groot land. Van noord naar zuid een afstand van 5.500 kilometer, van oost naar west 5.000 kilometer. Zij zijn nu al een economische grootmacht en helpen andere, vooral minder bedeelde en minder bekende landen zonder ze de les te lezen over de zegeningen van het communisme. Geen nieuwe communist te bekennen in café De Fanfare in Giethoorn. Charme, lange termijn-denken en geld is de strategie.

De mogelijk in te voeren vliegtaks in Nederland gaat voor vliegtickets naar China € 150 bedragen. Naar verluidt heeft het Chinese Bureau voor Toerisme, de (Westerse) ChatGpt gevraagd om een passende counter-strategie. Deze adviseert China om Nederlandse toeristen die een vliegticket naar China kopen, te vertellen dit alleen te doen voor de heenreis. De terugreis gaat per trein via de Zijderoute naar Amsterdam en Nederlandse toeristen krijgen hun € 150 vliegtaks handje contantje in Renminbi terug. Onderweg zijn er vele plaatsen waar men zijn geld kan uitgeven en de lokale economie kan steunen. Op vertoon van het one-way vliegticket kan de toerist voor vertrek de gratis nieuwste Huawei smartphone ophalen (de NOVA 10 Pro) bij de dichtstbijzijnde Chinees (nog steeds 1.600 vestigingen in ons land, met rode lampen), met daarop een speciaal eigen tiktok-kanaal voor de terugreis. Ze vragen wel: sambal bij?

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • ||| Nieuws |||

    23/09/26
    Exclusief voor leden
    Canal Tours Amsterdam werkt samen met populaire Brouwerij 't IJ
    Bier proeven, Amsterdam vanaf het water ontdekken én Brouwerij 't IJ bezoeken. Vanaf 25 september kunnen bezoekers aan boord voor de Amsterdamse Bierproeverij Rondvaart met Brouwerij 't IJ. Een slimme samenwerking van tourbedrijf en lokaal bier.
    23/09/26
    Exclusief voor leden
    ETOA opent inschrijving SHOP 2027 voor schouderseizoenen
    De European Tourism Association (ETOA) heeft de inschrijving geopend voor SHOP 2027 (Shoulder & Off-Peak), een internationaal B2B-evenement dat volledig in het teken staat van het stimuleren van toerisme buiten de traditionele piekmaanden.
    23/09/26
    Toverland viert jubileum met gratis entree en pay per ride
    Attractiepark Toverland viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. Speciaal voor dit jubileum introduceert het attractiepark tijdens drie weekenden en drie woensdagen in november en december een opvallend verdienmodel: pay-per-ride.
    23/09/26
    Lichte groei economie en beschikbaar inkomen
    Het reëel beschikbaar inkomen van huishoudens was in het tweede kwartaal van dit jaar 0,7 procent hoger dan een jaar eerder. Dit inkomen is gecorrigeerd voor prijsstijgingen.
    23/09/26
    Exclusief voor leden
    Jaarbeurs neemt ExpoProof over
    Royal Dutch Jaarbeurs neemt beurorganisator ExpoProof over en versterkt daarmee haar positie in de publieke sector. De organisator van vakbeurzen en congressen rond mobiliteit, duurzaamheid, openbare ruimte en leefomgeving wordt onderdeel van Jaarbeurs.
    21/09/26
    Exclusief voor leden
    45% geïnteresseerd in lokale keuken tijdens vakantie
    Uit recent onderzoek (1) van Airbnb blijkt dat voor bijna de helft van de Nederlanders (45%) de lokale keuken een belangrijke reden is om te reizen.
    18/09/26
    Exclusief voor leden
    Dekkers en Cycle Center openen gezamenlijke vestiging in Valkenburg
    Dekkers Tweewielers en Cycle Center hebben op vrijdag 11 september officieel hun nieuwe gezamenlijke vestiging op het Par’Course-terrein in Valkenburg geopend. Fietsen en toerisme is een belangrijke schakel in hun verdienmodel.
    17/09/26
    Exclusief voor leden
    Camperworld Maastricht en NKC starten camperevenement
    Eén jaar voor de eerste editie van Camperworld Maastricht, die van 10 tot en met 12 september 2027 plaatsvindt in MECC Maastricht, kondigen Camperworld Maastricht en NKC (Nederlandse Kampeerauto Club) een strategisch partnership aan.