Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 03-12-2019
Auteur: Hans van Leeuwen

Referentiekader ontbreekt voor vitale vakantieparken

Referentiekader ontbreekt voor vitale vakantieparken
Bron: Pixabay

Weet u nog mijn vorige column met daarin een vurig pleidooi dat het tijd wordt voor een minister van Vrijetijd? Inmiddels wordt deze roep steeds luider nu blijkt dat er maar twee fulltimers in Den Haag zich met deze problematiek bezig houdt. Toerisme en recreatie is een business dat een aantal departementen is voorbijgeschoten zoals die van Mobiliteit en Landbouw. Daar waar de stikstof een van de uitwassen is van de landbouw geldt dat voor onze sector in de verblijfsrecreatie met als grootste uitdaging de sanering van honderden troosteloze campings, bungalow- en vakantieparken. Jarenlang heeft men de andere kant op gekeken. Wel contributie vangen maar de recreatieondernemer er niet op aanspreken. Alle provincies zijn er wel op een of andere wijze bij betrokken en voeren heel veel overleg, vergaderingen met adviesbureaus, de brancheorganisatie en diverse gemeentelijke en sociale instanties. 


Vakantieparken zijn gebruikt als het sociale afvalputje van de maatschappij en luie dubieuze recreatieondernemers vullen hun zakken over de ruggen van andere doelgroepen. Sommige parken lijken wel meer op een datingclub of asielzoekerscentrum. Ondanks bijna twintig jaar praten is er nog weinig vooruitgang geboekt. Het nieuwe stikstofprobleem voor de recreatiesector heet #vitalevakantieparken. Al jaren pleit ik voor (harde) handhaving! De markt voor vakantieparken wordt er mee bezoedeld en de luie #recreatieondernemer vult zijn zakken over de rug van diezelfde maatschappij. Weet u dat er wethouders zijn die gewoon meedelen dat ze het zooitje gewoon maar laten aanrommelen en er geen energie in willen stoppen ondanks al die gemeenschapsgelden, vergaderingen en overleggen ten spijt.


Een lidmaatschap van de #RECRON en #KHN zou niet meer mogen en de gebruikersvergunning zou moeten worden ingetrokken. Uiteraard met een sociaal netwerk voor opvang! Compliment voor de aanpak van de gemeente Arnhem door Ahmed Marcouch en met name Gerrie Elfrink. Deze aanpak is geen "beloning” zoals voorzitter Cees Slager van RECRON van Molecaten laat weten in zijn interview voor de "slechteriken”.


In dit specifieke geval moet de rekening naar de #eigenaar van het #vakantiepark Een onteigeningsprocedure, standaardoplossing voor dit landelijk probleem, en hier financiert men de kosten voor de herontwikkeling. Voor deze specifieke gevallen #vitalevakantieparken zou een nieuwe wet moeten komen zodat het ook juridisch waterdicht is en er niet zoveel tijd en energie met praten verloren gaat van heel veel belangenorganisaties! (Bron: Telegraaf).


Weet u wat ik zo raar vind? In al die provincies praten adviesbureaus, brancheorganisaties, gemeente en sociale instanties al meer dan tien jaar en nog nooit heb ik een uitnodiging ontvangen. Wat mij opvalt is dat men het referentiekader mist en het vergaderen tot het ultieme doel heeft verheven. Met de tien miljoen extra bezoekers die de komende jaren ons land zal overspoelen, is een grondige aanpak nodig om nieuwe recreatiegebieden te ontwikkelen. Een voorbeeld voor de totale sector zijn ketens als CenterParcs - Roompot Vakanties – Droomparken – Landal maar ook zelfstandige bedrijven zoals Puur Exloo – Camping Zonneweelde – De Bongerd – Hof van Saksen – De Leistert, voor meer inspiratie, een beter referentiekader en grotere ambities.

||| Nieuws |||

07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Exclusief voor leden
ZooParc Overloon opent nieuw expeditiegebied Ngyuwe
ZooParc Overloon heeft vandaag het langverwachte expeditiegebied Ngyuwe geopend voor abonnementhouders. Dit nieuwe deel van het park staat volledig in het teken van Tropisch Afrika en is vanaf 11 juli toegankelijk voor alle bezoekers.
04/07/25
Nieuwe erfgoedroute-app brengt Limburgs verleden tot leven
Onder grote belangstelling is de gratis app Erfgoed Route Limburg gelanceerd. De app biedt wandelaars en fietsers een unieke manier om het erfgoed van Noord- en Midden-Limburg te beleven via audio- en videoverhalen op locatie.
04/07/25
Nieuw regionaal Limburgs congresbureau zet in op internationale kenniscongressen
Limburg krijgt een provinciebreed opererend congresbureau dat zich richt op het aantrekken van internationale meerdaagse congressen, met een focus op wetenschap en innovatie. Het vernieuwde bureau is een doorontwikkeling van het Maastricht Convention Bureau (MCB).
04/07/25
Nieuwe fietsroute rond het IJsselmeer met veerverbindingen
De veerverbindingen tussen Enkhuizen, Stavoren, Urk en Medemblik zijn voortaan onderdeel van de fiets- en wandelnetwerken van Noord-Holland, Friesland en Urk. Dit maakt het eenvoudiger om recreatieve routes over het IJsselmeer te plannen.
04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.
04/07/25
Exclusief voor leden
Petitie: informeer passagiers over tromboserisico
De Trombosestichting is een petitie gestart om luchtvaartmaatschappijen te bewegen passagiers beter te informeren over het risico op trombose tijdens lange vluchten.
04/07/25
Exclusief voor leden
Opening nieuwe camperplaats in hart van Emmen
Emmen verwelkomt camperreizigers met een gloednieuwe camperplaats aan het Westeind.