Geplaatst op: 12-06-2019
Auteur: Hans van Leeuwen

Slapen in een gevangenis over de grens!

Slapen in een gevangenis over de grens!

The World of Road Stop, Food& Drinks & Events

 

 

Vandaag deel 2 van mijn vijfdaags avontuur bij onze Oosterburen. We laten ons vermaken en slapen bij het Road Stop Motel in Dortmund.


Wie zich een avondje wil onderdompelen in Amerikaanse sferen moet een nachtje boeken in een van de themakamers van het Road Stop Motel. Wij slapen in de vestiging te Dortmund en hebben uiteindelijk gekozen voor de Jail House Cell. Een van de zes themakamers geheel in stijl en met een stapelbed achter tralies. Andere voor de hand liggende themakamers zijn Harley Campsite, Les Vegas Suite, N.Y.C. Central Park, L.A.Room en als laatste Jim Beam Log Cabin. Het is een apart gebouw naast het themarestaurant. Met een slimme 4 cijferige code kan ik het motel en mijn kamer binnen. De Breakfast Club geheel in stijl zoals je mag verwachten is 24 uur geopend en je mag pakken zoveel en wanneer je maar wilt en dat voor slechts €39,- p.p.p.n. Als je het weet een prima tussen stop voor een zakelijke trip of een bezoek aan de regio.

Restaurant als evenementen locatie!

 

De beleving van het geheel is al meteen merkbaar zodra we de parkeerplaats oprijden. Ons overvalt de natuurgetrouwe Amerikaanse sfeer en de slogan "American BBQ & German Craft Beer” slaat de spijker op z’n kop! Op de menukaart wordt een totaalpakket aangeboden van Breakfast - Lunch - Diner - Motel - Events - Seminar maar er is veel meer! Wie een Grilcursus wil volgen betaalt € 85,- p.p. op speciale avonden in het jaar. Je kunt ook de barbecue zelf kopen en de sauzen en kruiden. Veel uiteenlopende dineraanbiedingen zijn er op de meest gekke tijden door de hele dag heen om maar voldoende traffic, gasten te trekken. 




Vanaf €4,95 zijn er de "Seasons Specials” een mix van natuurlijke, vegetarische en vegangerechten. Op zaterdag middag zijn er standaard de Open Burger Grill Events voor een vaste lage prijs van € 12,95 met op zijn Duits voldoende beilagen! En voor de hele familie is er het Family Breakfast voor € 15,95 waarbij kleine kinderen per levensjaar maar € 1,- betalen. Het meest favoriete is het All You Can Eat American Buffet voor maar € 19,50 met onbeperkt alcoholische dranken tot maximaal 1,5 liter. Ook leuk zijn de Beer Tasting arrangementen voor € 59,50 p.p. In combinatie met een Food Paring waarbij de kok een uitgekiende culinaire route van typische Amerikaanse gerechten voorzet. Hiermee speelt men in op trends als food sharing.


 

Roadhouse Stop, Motel restaurant of ontmoetingsplaats?

  

Van de eigenaar willen we weten of  Roadhouse een stop, motel, restaurant of ontmoetingsplaats is nadat we heerlijk geslapen hebben in de gevangenis en genoten van een typische American Breakfast. "Van oorsprong ben ik kok en heb mijzelf opgewerkt tot zelfstandig ondernemer van deze vestiging. Wij hebben 5 locaties en je kunt zeggen dat wij een soort keten zijn maar beslist geen formele franchiseformule op zo. We krijgen maandelijks verzoeken uit alle hoeken van de wereld om nieuwe vestigingen te openen al of niet binnen onze formule. Wij bestieren de vijf vestigingen met z’n drieën waarbij iedereen zijn eigen taak heeft en daar kunnen wij een goede boterham mee verdienen. Wij zijn een soort coöperatieve club bestaande uit zelfstandige bedrijven die beslist niet willen groeien. Zelf ben ik voor de marketing en de creativiteit verantwoordelijk binnen onze club. Achter de schermen werken wij op basis van strakke KPI’s, protocollen en trainen ons personeel. 




Onze vergoedingen zijn beter als elders in de horeca en toch is dit een grote uitdaging voldoende geschikt personeel te vinden. Alleen al hier in RoadStop Dortmund werken 80 medewerkers en ontvangen wij meer dan 1 miljoen gasten. Dagelijks komen er zo’n duizend gasten eten in American Style. Zelf organiseren wij voorleesavonden van detectives, Wine & Whiskytastings, Halloween, American Food Truck Festivals en rondom Kerstmis Big Party’s waarbij zo’n 1200 gasten € 8,- toegang betalen. We draaien op alle momenten van de dag de hele week verschillende soorten diner arrangementen. Ook we hebben al bijna 10 jaar het All Amarican Buffet waar je voor maar € 19,50 onbeperkt kunt eten en drinken. Ik maak ook de Menu Magazine’s waar ik mijn eigen Blogs post en reisverhalen over Amerika. Daar komt ook mijn passie vandaan en regelmatig gaan wij naar de andere kant van de Oceaan om inspiratie op te doen! Wij zijn vaak een van de eerste die dergelijke zaken op de kaart durven te zetten. FingerFood en Share Dining was ongekend en dat gold ook voor de Hawaï Bowl die al enkele jaren een hit zijn. Er zijn nu complete bars die dit goedje uitserveren!

Sponsors als onderdeel van de beleving

  

"Drie keer per jaar komen wij met een editie van het Menu Magazine. Wij willen er zijn voor alle doelgroepen zoals bikers, hondenbezitters, senioren en de zakelijke markt. Bij ons kun je een grillcursus boeken en de grill meteen kopen voor thuis. We hebben veel sponsoren, die onderdeel uitmaken van de beleving. Wij krijgen binnenkort Triumph motoren in plaats van Harley Davidson, gewoon een betere deal. Wij doen weinig aan email marketing en laten de social media over aan onze gasten. Wij faciliteren dat door optimale belevenis. Wij gebruiken online alleen voor onze reserveringen. Geef mij een restaurant waar je à la carte kunt bestellen, een family party en tussendoor een Build your Own Burger concept! Vandaar dat wij bezig zijn om de verblijfsaccommodaties van onze vestigingen uit te breiden met Tiny Houses en daarvoor gaan we op inspiratie reis door Nederland. Wie niet blijft investeren of werkt in een keten is niet meer in staat om alleen succesvol te opereren.”



 
 
Topics:Horeca
Trefwoorden: horeca, hotels, evenementen, restaurants

||| Nieuws |||

21/01/26
KLM maakt WiFi gratis op Europese vluchten
KLM maakt als een van de eerste Europese luchtvaartmaatschappijen internet gratis voor passagiers binnen Europa. Passagiers kunnen tijdens de volledige vlucht e-mailen, internetten, muziek luisteren, gamen of films en series streamen.
21/01/26
Switch je route
De Fiets en Wandelbeurs in Jaarbeurs Utrecht is 13, 14 en 15 februari weer hét ontmoetingspunt voor iedereen met een passie voor fietsen en wandelen. Het thema van de komende editie is ‘Switch je route’. Bezoekers worden uitgedaagd hun blik te verruimen en nieuwe paden te verkennen: van onbekende langeafstandsroutes tot verrassende tochten dicht bij huis.
21/01/26
Exclusief voor leden
Kogge naar renovatie
Op dinsdag 20 januari is de 600 jaar oude IJsselkogge, een van de belangrijkste scheepsvondsten van Nederland, uit het conserveringsstation bij Museum Batavialand op een ponton over water naar Zwartsluis vervoerd. In Zwartsluis wacht verdere restauratie. Uiteindelijk zal het 15de-eeuwse handelsschip in Kampen een museale bestemming krijgen op een afstand van ongeveer 200 meter van de oorspronkelijke vindplaats in de IJssel.
20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
20/01/26
Exclusief voor leden
Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
20/01/26
Exclusief voor leden
Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
19/01/26
Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.