Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

19-01-2023: Inspiratiesessie Trendcongres 19 januari uitzending 2023

Inspiratiesessie Trendcongres 19 januari uitzending 2023
Op 19 januari 2023 organiseert NRIT samen met de opleidingen Tourism Management van de hogescholen weer een online inspiratiesessie vanuit Studio BUas. Het thema is deze keer toeristische ontwikkelingen in het stedelijk gebied. De uitzending is van donderdag 19 januari van 12:00 tot 13:00.  Schrijf je in, dat is en blijft gratis.

Thema: stedelijk toerisme kreeg een enorme dreun tijdens de coronacrisis. De gevolgen zijn nog steeds merkbaar. Het aantal overnachtingen ligt ongeveer 20% achter bij 2019. De zakelijke bezoekersmarkt zakte in elkaar en nu na de crisis zijn hotels, eventlocaties, gemeenten en destinatie management organisaties hard bezig met de wederopbouw. De urgentie in de uitwisseling van nieuwe kennis over de veranderde markten, toerisme en gedrag is hard nodig. De wereld is getransformeerd en vraagt om nieuwe oplossingen. Uitzending: 19 januari 12.00 – 13.00.

5 sprekers komen aan bod. Onder andere Iris Kerst van het dit jaar opgerichte brede netwerk ENSUT. De hogescholen hebben de krachten gebundeld in onderzoek en Iris Kerst leidt die samenwerking. In de uitzending de primeur op welke onderdelen de kennis wordt opgebouwd. ENSUT zit helemaal in het hart van de grote vragen in toerisme op dit moment. "Hoe kunnen we stedelijk toerisme op een duurzame en veerkrachtige manier (her)construeren?”

Iris Kerst is Programma Manager van zowel het Urban Leisure & Tourism Lab Rotterdam als het Expertise Netwerk Sustainable Urban Tourism (ENSUT). Binnen deze rollen verbindt zij onderzoekers, studenten, ondernemers, bedrijven en burgers om oplossingen op het gebied van duurzaam stedelijk toerisme tot stand te brengen.

Ook Marcel Bastiaansen (BUas) komt vertellen over de jongste inzichten over crowding in steden. Hoe beleeft de toerist een stad, drukte en rust? En heeft een bezoeker een prijs over voor de rust? Bastiaansen is mede-oprichter van het Eperience lab. Dat lab is volop ingezet voor dit waardevolle onderzoek. Hoe kijkt hij naar revival van het toerisme?

Lead-onderzoeker Marcel Bastiaansen: "Dit onderzoek draagt bij aan leefbare toeristische bestemmingen en past daarmee naadloos in ons onderzoeksprogramma ‘Leisure for a better society’.” 

Het programma heeft nog een zwaargewicht. Voor een stevig interview schuift aan Hildegard Assies, directeur Breda Marketing.  "Ons meerjarenthema is 'de kracht van samen de stad van morgen bouwen'." Daar zitten heel veel trends in en we willen weten hoe ze dat bereikt.


De uitzending kun je gratis zien, schrijf je in. Als waardering voor je inschrijving krijg je ook een klein Dossier Stad met aanvullende informatie na de uitzending.

 


||| Nieuws |||

10/07/25
Exclusief voor leden
Vrije consumptie stagneert, grote verschillen in vrijetijdssector
Nederlandse consumenten maken een pas op de plaats. Uit transactiedata van ING blijkt dat consumenten iets minder goederen en iets meer diensten kochten. Uit de vrijetijdssector komen wisselende resultaten naar voren.
10/07/25
Andere Tijden viert 25-jarig jubileum met aflevering over vrije tijd
Het geschiedenisprogramma Andere Tijden bestaat 25 jaar. Al een kwart eeuw brengt het programma bijzondere verhalen uit de recente geschiedenis, met oog voor de actualiteit, verrassende invalshoeken, onbekende feiten en unieke beelden. De eerste aflevering op 22 juli gaat over vrije tijd.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
09/07/25
Mag je dat souvenir meenemen?
Vakantiegangers zijn zich er vaak niet van bewust dat souvenirs van beschermde soorten afkomstig kunnen zijn, meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Denk bijvoorbeeld aan sieraden gemaakt van schelpen, tassen van slangenleer, cactussen of kaviaar.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Toeristische bestedingen in Zuid-Limburg stijgen naar recordhoogte
Zuid-Limburg heeft in 2023 een indrukwekkende groei doorgemaakt als toeristische bestemming. Uit onderzoek in opdracht van Visit Zuid-Limburg blijkt dat toeristen en recreanten samen maar liefst €1,59 miljard uitgaven in de regio. Deze groei onderstreept het belang van toerisme als economische motor voor de regio.
04/07/25
Waar genieten Nederlanders deze zomer van hun vakantie?
De zomervakantie staat voor de deur en veel Nederlanders maken zich op voor een welverdiende reis naar het buitenland. Volgens reisorganisatie TUI blijven Spanje, Griekenland en Turkije de populairste Europese vliegbestemmingen.