Geplaatst op: 09-09-2019
Auteur: Ton Vermeulen
PleisureWorld NRIT

Prinses Beatrix opent nieuw bezoekerscentrum Kinderdijk

Prinses Beatrix opent nieuw bezoekerscentrum Kinderdijk

Prinses Beatrix heeft zaterdag het nieuwe bezoekerscentrum Kinderdijk geopend.


Het bezoekerscentrum is ontworpen door Dorus Meurs en Michael Daane Bolier van M& DB architecten. Na de openingshandeling, Prinses Beatrix liet een immens doek van het onderkomen vallen, verzorgde het duo een ‘koninklijke’ rondleiding.

Lang traject


Het beheer en de exploitatie van UNESCO Werelderfgoed Kinderdijk-Elshout is in handen van de Stichting Werelderfgoed Kinderdijk (SWEK). Volgens directeur Cees van der Vlist markeerde de opening het einde van een traject dat al voorzichtig werd ingezet in 1997, het jaar waarin het unieke Kinderdijkse molencomplex officieel in de UNESCO Werelderfgoedlijst werd opgenomen. Toen al luidde de conclusie dat de manier waarop hier gasten werden ontvangen, niet paste bij een Werelderfgoed. Van der Vlist: "We zijn nu ruim 20 jaar verder. De route was er één vol hobbels, uitdagingen en tegenslagen. Vele jaren voorbereiding ging vooraf aan de grondige metamorfose van de entree van dit iconische stukje Nederland. In een tijd dat het toerisme in Nederland en dus ook Kinderdijk een hoge vlucht nam.”

Het bezoekerscentrum


Het nieuwe bezoekerscentrum was hard nodig om de bezoekerservaring te optimaliseren, educatie naar een hoger niveau te tillen en in de toekomst meer bezoekers te ontvangen. Nu bezoeken jaarlijks zo’n 600 duizend mensen het werelderfgoed waarvan er 300 duizend een ticket kopen. Betalende bezoeker kunnen twee museummolens bezoeken, de filmzaal en het Wisboomgemaal. Ook zijn er in de app diverse audiotours te beluisteren door je ticketnummer in te voeren. Het centrum komt in verbinding te staan met het omliggende landschap, waarbij er geen afbreuk wordt gedaan aan de authentieke en kwalitatief hoogwaardige beleving van het molencomplex en het omringende natuurgebied. 


In het bezoekercentrum, de groepsentree en de herinrichting van het entreegebied mt twee loopbruggen is negen miljoen euro geïnvesteerd. De helft daarvan in de vorm van leningen en subsidies van overheden. Ook de BankGiroLoterij schonk vijf ton. De rest via sponsoring en eigen geld. 




In het bezoekerscentrum, dat voor een belangrijk deel uit glas bestaat, is een ontvangstruimte waar entreetickets worden verkocht en een introductiefilm van Kinderdijk wordt vertoond. Verder herbergt de begane grond een souvenirshop en een horecagedeelte met fraai uitzicht op het molencomplex. In de kelder van het pand, dat deels in het water is gebouwd, zijn onder meer de keuken en toiletten gehuisvest.

Link: https://bb-architects.nl/bezoekerscentrum-kinderdijk/
Trefwoorden: dagrecreatie, bezoekerscentra

CELTH



||| Nieuws |||

22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
20/04/26
Exclusief voor leden
Drouwenerzand opent dark ride in 2027
Drouwenerzand introduceert eerste GameChanger Dark Ride van bouwer Lagotronics in Nederland. Dit project, dat in 2027 opent, is de eerste roterende dark ride-concept op de Nederlandse markt van deze bouwer.
08/04/26
Exclusief voor leden
Kikker8baan Duinrell open
Duinrell heeft op 3 april de nieuwe Kikker8baan officieel geopend tijdens een feestelijke ceremonie in aanwezigheid van vele fans van het attractiepark. Ook deze vernieuwde versie heeft de klassieke vorm van een acht.
31/03/26
Exclusief voor leden
Belgische kust wil Belevingscentrum Blauwe Economie realiseren
Toerisme Vlaanderen en de Provincie West-Vlaanderen zijn op zoek naar een partner die een Belevingscentrum Blauwe Economie wil realiseren en exploiteren.
30/03/26
25 jaar Toverland met Hans Klok
Attractiepark Toverland viert in 2026 haar 25-jarig jubileum en pakt daarbij groots uit. Vanaf zaterdag 18 april kunnen bezoekers genieten van de speciaal voor Toverland ontwikkelde show Magic Memories van de wereldberoemde illusionist Hans Klok.
25/03/26
Duinrell overweldigd door 10.000 aanmeldingen testrit nieuwe Kikker8baan
Duinrell heeft een overweldigende respons ontvangen op de oproep voor testrijders van de nieuwe Kikker8baan. Maar liefst 10.000 fans zijn aangemeld om als één van de eersten de nieuwe familieachtbaan te mogen uitproberen.
09/03/26
Exclusief voor leden
Safe assist maakt indoor karten veiliger
Wat als er een aanrijding gebeurt? Leisure centrum Playdôme Roosendaal introduceert Safe Assist bij het indoor karten dat ingrijpt als karts te dicht bij elkaar komen.