Geplaatst op: 09-09-2019
Auteur: Ton Vermeulen
PleisureWorld NRIT

Prinses Beatrix opent nieuw bezoekerscentrum Kinderdijk

Prinses Beatrix opent nieuw bezoekerscentrum Kinderdijk

Prinses Beatrix heeft zaterdag het nieuwe bezoekerscentrum Kinderdijk geopend.


Het bezoekerscentrum is ontworpen door Dorus Meurs en Michael Daane Bolier van M& DB architecten. Na de openingshandeling, Prinses Beatrix liet een immens doek van het onderkomen vallen, verzorgde het duo een ‘koninklijke’ rondleiding.

Lang traject


Het beheer en de exploitatie van UNESCO Werelderfgoed Kinderdijk-Elshout is in handen van de Stichting Werelderfgoed Kinderdijk (SWEK). Volgens directeur Cees van der Vlist markeerde de opening het einde van een traject dat al voorzichtig werd ingezet in 1997, het jaar waarin het unieke Kinderdijkse molencomplex officieel in de UNESCO Werelderfgoedlijst werd opgenomen. Toen al luidde de conclusie dat de manier waarop hier gasten werden ontvangen, niet paste bij een Werelderfgoed. Van der Vlist: "We zijn nu ruim 20 jaar verder. De route was er één vol hobbels, uitdagingen en tegenslagen. Vele jaren voorbereiding ging vooraf aan de grondige metamorfose van de entree van dit iconische stukje Nederland. In een tijd dat het toerisme in Nederland en dus ook Kinderdijk een hoge vlucht nam.”

Het bezoekerscentrum


Het nieuwe bezoekerscentrum was hard nodig om de bezoekerservaring te optimaliseren, educatie naar een hoger niveau te tillen en in de toekomst meer bezoekers te ontvangen. Nu bezoeken jaarlijks zo’n 600 duizend mensen het werelderfgoed waarvan er 300 duizend een ticket kopen. Betalende bezoeker kunnen twee museummolens bezoeken, de filmzaal en het Wisboomgemaal. Ook zijn er in de app diverse audiotours te beluisteren door je ticketnummer in te voeren. Het centrum komt in verbinding te staan met het omliggende landschap, waarbij er geen afbreuk wordt gedaan aan de authentieke en kwalitatief hoogwaardige beleving van het molencomplex en het omringende natuurgebied. 


In het bezoekercentrum, de groepsentree en de herinrichting van het entreegebied mt twee loopbruggen is negen miljoen euro geïnvesteerd. De helft daarvan in de vorm van leningen en subsidies van overheden. Ook de BankGiroLoterij schonk vijf ton. De rest via sponsoring en eigen geld. 




In het bezoekerscentrum, dat voor een belangrijk deel uit glas bestaat, is een ontvangstruimte waar entreetickets worden verkocht en een introductiefilm van Kinderdijk wordt vertoond. Verder herbergt de begane grond een souvenirshop en een horecagedeelte met fraai uitzicht op het molencomplex. In de kelder van het pand, dat deels in het water is gebouwd, zijn onder meer de keuken en toiletten gehuisvest.

Link: https://bb-architects.nl/bezoekerscentrum-kinderdijk/
Trefwoorden: dagrecreatie, bezoekerscentra

CELTH



||| Nieuws |||

24/08/26
Exclusief voor leden
Zelfrijdende bus in Efteling
Bezoekers van de Efteling kunnen binnenkort gebruikmaken van een bijzondere pendeldienst. Een zelfrijdende bus brengt bezoekers van en naar de verschillende verblijfsaccommodaties bij het attractiepark.
05/08/26
Exclusief voor leden
Nintendo Switch 2 Summer Tour in Slagharen
Op donderdag 6 augustus 2026 brengt de Nintendo Summer Tour een bezoek aan Attractie- & Vakantiepark Slagharen. Net als voorgaande jaren reist de bekende Nintendo-truck deze zomer door heel Nederland om bezoekers kennis te laten maken met een gevarieerde selectie populaire games.
03/08/26
Hilaria: kiezen voor adrenaline of beleving?
Een druk openingsweekend, 120.000 enthousiaste bezoekers en vooral heel veel lovende reacties op de nieuwe attracties. Het tijdelijke Park Hilaria 2026 is afgelopen weekend van start gegaan.
27/07/26
Joyce Schoenmaeckers wordt financieel directeur Efteling
De Raad van Commissarissen van de Efteling heeft Joyce Schoenmaeckers benoemd tot financieel directeur.
13/07/26
Duinrell opent Giulia’s Italiaanse ijssalon
Op 10 juli is op Duinrell, Giulia’s IJssalon geopend. De ijssalon op de Promenade is vernoemd naar Giulia, de kleindochter van Duinrell directeur Philip van Zuylen van Nijevelt.
09/07/26
Eerste launch coaster voor Efteling
Attractiepark Efteling opent in 2029 de nieuwe attractie Missie Luminar. Het wordt de eerste ‘suspended launch coaster’ voor het attractiepark: een achtbaan waarbij de voertuigen zich onder de rails bevinden en worden gelanceerd.
08/07/26
Exclusief voor leden
AquaZoo Leeuwarden vernieuwt onderwaterwerelden
AquaZoo Leeuwarden heeft twee aquaria in de binnenruimte volledig vernieuwd. Bezoekers maken hier kennis met de onderwaterwerelden van het Tanganyika-meer en de Mangrove, waarin natuurbehoud, biodiversiteit en educatie centraal staan.
24/06/26
Eerder waterpret in Dierenpark Amersfoort door hitte
DierenPark Amersfoort maakt zich eerder klaar voor een verkoelende zomer. Vanaf deze week kunnen bezoekers al de verkoeling opzoeken onder de speelfonteinen en spetteren in de Bosbeek. In aanloop naar het evenement Waterpret! (4 juli t/m 30 augustus) worden de verkoelende zomeractiviteiten steeds verder uitgebreid.